Skocz do zawartości

UH-60/MH-60 Black Hawk 1:48 ITALERI


Hamman

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie kolejne śmigło które będę sklejał w wersji MH-60 Black Hawk.

 

Model już dotarł do mnie ale montaż zacznie się za jakieś 2-3 tygodnie jak dotrą elementy fototrawione do kabiny.

 

Italeri+2706+UH-60+MH-60+Black+Hawk.jpg

 

MH-60_01.jpg

 

MH-60_04.jpg

 

MH-60_02.jpg

 

MH-60_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z przyjemnością będę śledził jak powstaje mój ulubiony model śmigłowca Jestem ciekaw jaką wersję wyposażenia i malowania przyjmiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem napisać, bo ten model nie jest idealnie wyprodukowany, i widać po samym sklejeniu miejsce łączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbrojenie będzie jak na zdjęciu tu:

UM-84206.jpg

 

W jakie barwy będzie pomalowany to jeszcze nie wiem.

 

O kolejności sklejanie, szpachlowanie, szlifowanie, malowanie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli decydujesz się na klasyczny wygląd BlackHawk czyli ogólnie pojęta zieleń to fajnie wygląda takie malowanie

 

ucr0af.jpg

 

Taka zgniła zieleń wymieszana z brązem, z brązowo rdzawym washem, brązowo-złotymi kalkami i jaśniejszymi elementami doposażenia (wyrzutnie rakiet, zbiorniki paliwa)

 

rd0m5f.jpg

 

Lub coś właśnie jak wersja Nightraid

q7zou5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pomyślę jak śmigłowiec pomalować bo nie posiadam aero i będę malował pędzlami i jeśli dobrze pozbędę się szpar które będą to myślę że malowanie się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w przypadku tego typu malowania, czyli ciemny kolor, bez pistoletu też dasz rade, bo w zasadzie na samej bazie nie widać wiele przejść kolorów, jest w miarę jednolita, dopiero wash robi większą robotę końcową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji bazowym kolorem jest F.S.34084 (Flat Olive Drab US Army) i tak na niego patrząc na kilku stronach w necie zastanawiam się czy przy nim nie zostać ewentualnie zmienię na propozycję Daz'a (Pactra Olive Drab A30 (FS34087) + Czarny mat A46 w stosunku 3:1) Tylko jeszcze się zastanawiam jakiej firmy kupić farby, bo do tej pory przeważnie malowałem Humbrolem czasem Revelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tym razem najpierw sklej połówki kadłuba a potem maluj. ;-)

 

Na pewno tak zrobię nie popełnię drugi raz tego samego błędu.

 

Dodatkowo zakupiłem też szpachlówkę i kilka różnych papierów ściernych:

 

TA87053a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji bazowym kolorem jest F.S.34084 (Flat Olive Drab US Army) i tak na niego patrząc na kilku stronach w necie zastanawiam się czy przy nim nie zostać ewentualnie zmienię na propozycję Daz'a (Pactra Olive Drab A30 (FS34087) + Czarny mat A46 w stosunku 3:1) Tylko jeszcze się zastanawiam jakiej firmy kupić farby, bo do tej pory przeważnie malowałem Humbrolem czasem Revelem.

 

Klasyczny Olive drab wychodzi "zbyt zielony" na modelu niż maszyna wygląda w rzeczywistości, oczywiście jest to tylko moje zdanie. Jak patrzyłem po zdjęciach klasycznych zielonych maszyn to do czystego Olive Drab trzeba dodać odrobinę brązowego lub czarnego żeby to trochę przyciemnić. Sam czysty olive drab da Ci efekt jak na maszynach które np latały w wietnamie. Porównaj np kolor UH-1 z lat 70 z AH-64 z czasów dzisiejszych, oba niby są "zielone" ale zauważysz od razu że Apatche jest bardziej brązowy. I moim zdaniem tak samo powinien wyglądać współczesny BlackHawk.

 

A jakiego rodzaju farb używasz do tej pory?? Emalie czy Akryl? Bo jeśli emalie to gorąco zachęcam do przejścia na akryle, szczególnie przy malowaniu pędzlami, uzyskasz delikatniejszy efekt, 10 razy szybciej schną, ładnie się mieszają. I jeśli zdecydujesz się na akryle, to do pędzla polecam właśnie Pactre, bo zwróć uwagę że np część farb nie nadaję się do malowania pędzlami, Tamiya robi akryle, ale właśnie do malowania aero, i nie ma szans na użycie tej samej farby pędzlem (sam się kiedyś pomyliłem i nie byłem w stanie malować ją pędzlem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjęcia BackHawków , jeden zielony, a drugi tak jak zazwyczaj są malowane, czyli można powiedzieć czarny

 

iepzhc.jpg

 

6hgyu1.jpg

 

I wersja, którą Ty masz w pudełku

 

52jip6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachla ci się przyda bo model jest tragiczny , dobrze że wybrałeś jedyną słuszną , powodzenia

 

Miło że ktoś ją chwali, bo w sumie kupiłem ją na chybił trafił, patrząc na firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.