Skocz do zawartości

UH-60/MH-60 Black Hawk 1:48 ITALERI


Hamman

Rekomendowane odpowiedzi

Szlifowanie idzie całkiem nieźle choć pomalutku bo czasu ostatnio mało.

 

A chciałbym u siebie szybki zrobić niebieskie (te co ty u siebie masz zielone)

xz71aj.jpg

 

tylko nie wiem jaki kolor farby kupić bo nie mam takiej.

 

Pactra 04 (A04 French Blue Gloss)

Pactra 70 A70 Polish Blue II

Pactra 05 A05 Sea Blue (G) - która z tych farb by się do tego nadawała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teoretycznie to żadna z nich, bo to są farby w pełni kryjące, a Ty potrzebujesz transparentnej, i taką farbą jest Tamiya X23, ona będzie przejrzysta na szybie.

Możesz też zrobić lekkie przekłamanie, czyli zwykłą farbą pomalować od wewnątrz, nie będzie przejrzysta ale efekt też będzie ok, tylko tu przyda się A03 - to jest ciemny niebieski, bo A5 to jest błękitny, będzie za jasny.

 

Możesz też wziąć niebieski marker i pomalować od środka tą szybkę. Jest tak mała że da rade. Ja tak zrobiłem w tym drugim SeaHawku i wyszło ok. Jest przejrzysta i ładnie pomalowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś po kombinuje albo kupię farbę bo i tak jeszcze muszę małe zakupy odnośnie farb zrobić.

 

 

A lusterka i zawiasy o który mówiłeś to w jaki sposób robiłeś i nity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to stosunkowo proste.

Możesz to wykonać z dwóch materiałów. Jeden to gotowe produkty do wycinania i budowy wszelkiego rodzaju elementów dodatkowych, czyli płaskie arkusze A4 plastyku o różnej grubości i pręty, płaskowniki, rurki itp. np tutaj http://exito.sklep.pl/pl/c/POLISTYREN-HIPS/1297 i http://exito.sklep.pl/pl/c/PROFILE-PLASTRUCT/1300

lub druga metoda to wyrabianie małych elementów ja np lusterka czy zawiasy maski czy pokrywy silnika z prętów plastykowych z ramek po elementach modelu. Podgrzewając i rozciągając kawałki tych ramek możesz uzyskać różnej grubości elementy plastikowe które poddane dalszemu cięciu, szlifowaniu itp dadzą Ci pożądany element. bo np zawiasy maski w blackhawku to dwa małe kwadraciki o wymiarze 1mmx1mm i dwa trójkąty równoramienne o boku 1mm i grubości 0,4mm , podobnie zawiasy górnej pokrywy silnika. Lusterka w tej wersji co budujesz są nisko i wyglądają jak 1cm pręcik plastykowy i dołączony do niego drugi długości 3mm tylko 3 razy grubszy i zeszlifowany z jednej strony. Podobnie jest z nitami i liniami podziały paneli. Italeri nie do końca zaznacza wszystkie bo np przy silnikach brakuje kliku, na kadłubie brakuje kilku rzędów nitów, a spód to już w ogóle zrobili gładki. Linie podziału możesz zrobić ostrym rylcem, twardą igłą, cyrklem itp, a nity w tej skali to małe kropeczki. Wiem że oryginalnie nity są wypukłe a nie wklęsłe, ale w tej skali to nie będzie specjalnie rzucać się w oczy jak zamiast wypukłych zrobisz delikatne kropeczki igłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu parę przykładów. Co prawda to inna wersja, ale w każdym backhawku te elementy są

 

mp8kdo.jpg

 

pjthfx.jpg

 

gw3dmb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co prawda to hh-60 ale mh-60 maja dokładnie takie lustra, czyli te nisko osadzone, bo są jeszcze mocowanie w górnej części szyby czołowej ale to chyba tylko w wersjach seahawk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po zdjęciach które przejrzałem to tak jak piszesz te mocowane w górnej części szyby czołowej to widziałem tylko w w wersji morskiej, a te do mojego myślę że jakoś uda mi się je dorobić. A na twoim zdjęciu wyglądają jak w fabryce zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lusterka można prosto zrobić, tak na prawdę to potrzebujesz dwa malutkie kawałeczki, jako elementy montażowe do "słupka" drzwi, jeden długi cieniutki jako mocowanie, i jakiś grubszy pręcik, który trzeba zeszlifować w 1/3 na płasko i lekko z przodu (góra - dół) aby nadać kształt samej pokrywie lustra, i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleiłem dziś kilka elementów blackhawk'a.

 

 

element z szybami jest tylko włożony w celu dopasowania do całości:

 

MH-60_38.jpg

 

MH-60_40.jpg

 

MH-60_39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze warto było by przematowac papierkiem miejsce szpachlowania przed nałozeniem szpachlówki.szpachla lepiej sie trzyma podloza i nie wykrusza sie na wskutek docierania co powoduje, że miejsce przejscia(szpachla/plastik) nie bedzie wtedy tak widoczne.otrzymujemy wtedy gładka powieszchnie bez uskoków.jest to praktyka powszechnie stosowana w naprawach blacharsko-lakierniczych.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam mały problem z farbą, po pomalowaniu elementu widać jakieś dziwne żółtawe smugi, czy ktoś może mi powiedzieć czego to może być wina?

Farba to Tamiya XF-62 Olive Drab.

 

 

Tu zdjęcie, mam nadzieję że widać o co mi chodzi:

 

gptIy658BbXmo9c1mOakqL4-FZy4iTGLwIGDnuzrA7I=w512-h510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem to napisać, że może nie do końca wymieszana farba?? Druga kwestia to to że tamiya nie zawsze ładnie się kładzie pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek z Tamiya NATO Green. Po 2-3 tygodniach w słoiczku wyraźnie orozwarstwiła się i zielony zrobił się...wielkanocno- zielono trawiasty. Żadne mieszania nic nie dały- zmieniła kolor na jasną trawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Seahawku którego będę robił chce wykorzystać taką kalkomanię z tygrysem:

 

4a839ab4b7dc888fedd49a6a2bcf7a3a9f4fbfb9.jpg

 

tylko się zastanawiam jaki pomarańczowy kolor dać pod to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.