Skocz do zawartości

UH-60/MH-60 Black Hawk 1:48 ITALERI


Hamman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No tak, zgadza się, tylko w instrukcji tego nie zaznaczyli, bo podłoga w części pasażerskiej ma dwa odcienie szarego (paski), a cały przedział pilotów jest czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jaśniejszy odcień szarego, który jest na podłodze i siedzeniach to Light Ghost Gray (Pactra A42) a ciemny szary to wspomniany już Dark Ghost Gray (Pactra A41) ewentualnie możesz dodać odrobinę czarnego do A42 i też wyjdzie . Przedział pilotów to zwykły czarny mat. Cała kabina pilotów jest czarna, jedynie co to "pokrowce" na siedzeniach pilotów mogą być ciemno szare lub ciemno zielone (bo na takie dewie wersje natrafiłem w necie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko odnośnie kalkomanii, czy można gdzieś dostać takie jak są na zdjęciu poniżej bo w tej kwestii to całkiem zielony jestem i zawsze używałem tylko tych co były załączane:

 

ucr0af.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że konkretnie te co na zdjęciu, i wszystkie co do sztuki to praktycznie nie możliwe. Możesz pewnie dostać kalki ogólne typu napisy United states army, czy numer boczny, czy "gwiazdki". Możesz ewentualni kupić papier do druku kalek i samemu próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedzi i podpowiedzi.

 

 

 

Dziś dotarły do mnie farbki Pactra, dotąd jeszcze nic tego rodzaju farbami nie malowałem mam nadzieję że będą dobre.

 

farby.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko odnośnie kalkomanii, czy można gdzieś dostać takie jak są na zdjęciu poniżej bo w tej kwestii to całkiem zielony jestem i zawsze używałem tylko tych co były załączane:

 

ucr0af.jpg

 

Z A-stanu to nie, ale wczesniejsze z Somali to tak:

http://www.wernerswings.com/NightStalkers.html

 

 

Sprowadzenie jednego kompletu kalek z USA to się chyba trochę nie opłaca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z WernerWings sprowadzałem kalkomanię i żywicę do UH60 Medevac w 1/35 i muszę powiedzieć że wyniosło mnie taniej jak z sprowadzenie kartonów,fajek,(miniprintów) z RealModela z Czech(za list pepiki złodzieje skasowali mnie 12 ojro) Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z WernerWings sprowadzałem kalkomanię i żywicę do UH60 Medevac w 1/35 i muszę powiedzieć że wyniosło mnie taniej jak z sprowadzenie kartonów,fajek,(miniprintów) z RealModela z Czech(za list pepiki złodzieje skasowali mnie 12 ojro) Pozdrawiam M1A1(HA)

 

 

 

A ile zapłaciłeś za kalki o żywice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w sumie tak:żywica Medevac interior 35$, kalkomanie(malowania)16$ kalkomanie napisy(stencils)6$ wysyłka do Polski coś ok14$( tyle to kosztuje z USA bo kupowałem tam żywicę z Verlindena i płaciłem podobnie) w sumie71$ czyli jakiś rok temu było to ok.230PLN .Uczestnik tego forum Kret69 kupował tam same kalkomanie i zaplacił za przesyłkę 11$. Polecam ,tylko najpierw musisz wysłać maila (odpisują w ciągu 2 dni ).Płacić można kartą kredytową lub przez Paypala, a na przesyłkę czeka się po zapłaceniu ok.2 tygodni.Przesyłka jest zapakowana w pancerne opakowanie także nie ma możliwości uszkodzenia lub zgięcia.Myślę ze udało mi się odpowiedzieć na Twoje pytanie .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wersja którą przygotowało Italeri, w ogóle nie ma nigdzie "gwiazd", tylko napis United State Army na ogonie. Jeśli jednak zdecydował byś się na jakieś inne malowanie, i potrzebował gwiazdy w kolorze jasno szarym, takie typowe US Navy to posiadam ich naddatek i mogę Ci podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym modelu zostanę jednak przy malaturze z instrukcji, przy następnym coś pokombinuję

 

 

a tak przy okazji jaką taśmę maskującą polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza taśma wydaje mi się że będzie Tamiya. Bardzo dobrze trzyma, nie powstają zacieki na brzegu taśmy, bo przy zwykłej taśmie farba potrafi podsiąknąć na krawędzi, nie zostawia żadnych śladów, jest bardzo mocna, a jednocześnie nie zrywa farby. Dla mnie najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.