Skocz do zawartości

UH-60/MH-60 Black Hawk 1:48 ITALERI


Hamman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyszedł czas na oszklenie:

 

MH-60_47.jpg

 

MH-60_45.jpg

 

Szybki na swoim miejscu:

 

MH-60_50.jpg

 

MH-60_51.jpg

 

a tu drugie śmigło SeaHawk który zacznie powstawać w niedługim czasie:

 

MH-60_52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widzę że szybki ładnie się wkleiły Fajnie to wygląda A ten szary to SeaHawk, czy OceanHawk?? Bo widzę że ma silniki bez osłon z tyłu i ten duży radar - sonar pod kadłubem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szybki naprawdę bardzo ładnie się spasowały czego się bałem że będą z nimi jakieś problemy. (jedną czołową połamałem )

 

Szarego dostałem go bez pudła, instrukcji i kalek. Znajomy mówił że to Seahawk, ale porównam części w necie i się okaże ale obstawiam że Sea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda do tankowania w powietrzu w końcu przyklejona w swoje miejsce:

 

MH-60_55.jpg

 

MH-60_54.jpg

 

MH-60_53.jpg

 

Po za tym poprzyklejałem już większość małych wystających części i wstawiłem skrzydło ogonowe.

 

No i zdarzył się też mały wypadek, śmiglak spadł mi ze stołu ale na szczęście oprócz lewego koła i goleni od tegoż koła nic więcej się nie uszkodziło. Szkody zostały szybko naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyzwoite to malowanie pędzlem. Jestem leń i nie chce mi się sprawdzać na poprzednich 10 stronach, ale czy ktoś już pytał, jak malujesz tj. ile warstw, czy farbka mocno rozcieńczona, jaki pędzel itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednich stronach tego nie znajdziesz . Warstw farby są maksymalnie dwie, czasem jest jedna jeśli się dobrze pokrył plastik za pierwszym malowaniem. Farby rozcieńczam tylko trochę aby nie ciągnęła się jak guma, a pędzle to jakieś takie zwykłe kupione dosłownie za kilka złotych bo jakoś nie mam przekonania żeby inwestować większych sum w pędzle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamman a nie myślałeś o przejściu na aerograf?? Ja swego czasu też dużo malowałem pędzlami, ale różnice między najlepiej wykonanym modelem pędzlem, a nawet średnio wykonanym aero są kolosalne. I nie muszą to być od razu duże koszta. Ja pierwszy aerograf kupiłem na allegro za 40zł i używam go do dziś, mało tego, kupiłem później już markowy sprzęt za ponad 300zł i sam nie wiem którym mi się lepiej maluje . Podobnie jest z kompresorem. Jako pierwszy kompresor używałem zwykłego kompresora samochodowego za 20zł i też działał. Pomyśl nad taką opcją bo myślę że warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daz ma rację - aerograf to inny świat.

 

Niestety, ja osobiście mam z aerografem lekki problem - całe to przygotowanie do malowania, a potem mycie aerografu to koszmar :-) Na dodatek jeszcze mi pluje czasami wodą :-( A jak to ludziki robią, że malują 15 różnymi kolorami w czasie jednej sesji, to sam chciałbym wiedzieć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Divv, jak pluje Ci wodą to masz zbyt rozcieńczoną farbę, lub ewentualnie końcówka iglicy się zakleiła farbą i trzeba ją na szybko przeczyścić. Jeśli chodzi o zmianę kolorów, to nie widzę w tym żadnego problemu. Malujesz np szarym, kończysz to wlewasz do zbiornika odrobinę wody, przemywasz na szybko pędzlem, wylewasz to, znowu 2-3 krople wody ale tym razem puszczasz przez dyszę, np na ręcznik papierowy aby przeczyścić z koloru dyszę i możesz malować następnym kolorem. Czyścisz aerograf dopiero po skończonym malowaniu, i to też nie za każdym razem, bo jeśli po ostatnim kolorze też dokładnie przepłuczesz wszystko wodą, też jest ok. Ja raz na kilka malowań dokładnie rozkręcam cały aerograf, na części pierwsze i wszystko myję rozpuszczalnikiem, ale nie za każdym razem. W trakcie pracy możesz po zmianie koloru, zamiast wody użyć do przedmuchanie zmywacza do akryli,też dobrze oczyszcza ze świeżej farby zbiornik i dyszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu skończę ten model to następny będzie Sehawak a po nim następnym śmiglakiem 1/48 będzie:

 

8c2a5b6000.jpg

 

który już został zakupiony za dosłownie grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Hawk skończony w 93%, zostało do przyklejenia kilka drobnych elementów, na dachu oraz zamontować prawie skończone łopaty i resztę wirnika oraz wycieraczki:

 

MH-60_58.jpg

I widok z góry:

 

MH-60_59.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.