Skocz do zawartości

MiG-21 MF - Eduard 1:48


tombie01

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że idziemy łeb w łeb z migiem. Z duperelek - manetka DSS to był krążek w kolorze ciemnego aluminium, ekran radaru - dałbym czarny błyszczący. Dajesz zestawowy fotel? Ja zmontowałem go i stwierdziłem że wygląda biednie wymieniam na żywiczny airesa + blaszane pasy które dał eduard. Szkoda że Eduard pożałował na maski do pomalowania ram wewnątrz oszklenia.

caf88db557ece19ebf0d6fd6dde1be55_zpsde6b0771.jpg

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotela niestety nie mam i chyba nie będę zamawiał - przegrzebałem magazynek i już myslałem że znalazłem ale to K-36M także zostanę chyba przy zestawowym

 

właśnie przypasowałem kokpit do kadłuba

7d6a6cd698547bbf.jpg

bfc35b186a2339d5.jpg

 

czym zamierzasz malować wnęki - Eduard podaje Interior green ale patrząc na zdjęcia to nie ten kolor - masz jakieś gotowe rozwiązanie czy raczej trzeba mieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Leszku jeśli mam być szczery to ten Twój Humbrol to właśnie interior green zarówno wizualnie jak i wg tabeli 'modelers manual'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kolorem to zawsze jest loteria. Ale koło szarego, zielonego i tego żółtozielonego zazwyczaj się to kręci. Często osłony goleni podwozia głównego mają kolor duralu (nie są malowane). I nie zapomnij, że w prawej wnęce koła znajduje się pokrywa włazu do kanału wlotowego, która powinna być w kolorze duralu.

 

day01_011.jpg

 

Tu wyglądają na szare i ja bym tak pomalował. Do swojego bisa używałem Gunze C308.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zapomnij, że w prawej wnęce koła znajduje się pokrywa włazu do kanału wlotowego, która powinna być w kolorze duralu.

Nie jest to regułą, ale to też jest jedna z opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kolorem to zawsze jest loteria. Ale koło szarego, zielonego i tego żółtozielonego zazwyczaj się to kręci. Często osłony goleni podwozia głównego mają kolor duralu (nie są malowane). I nie zapomnij, że w prawej wnęce koła znajduje się pokrywa włazu do kanału wlotowego, która powinna być w kolorze duralu.

 

day01_011.jpg

 

Tu wyglądają na szare i ja bym tak pomalował. Do swojego bisa używałem Gunze C308.

 

 

to rozwiązuje problem - dzięki za tą fotkę - choć te zielone wnęki bardziej mi się podobały - ciekawe od czego zależało malowanie w MF na różne kolory tych elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkanastu latach eksploatacji samolotu , kolor wnęki zależał głównie od jakości farby jakiej użyto podczas pierwszego , II remontu w WZL, a pózniej już od farby jaką miał technik pod ręką .Jakoś się tak składało że "czołowe miejsce w gospodarce światowej "nie szło w parze z dostępnością farby potrzebnej w czasie eksploatacji samolotu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkanastu latach eksploatacji samolotu , kolor wnęki zależał głównie od jakości farby jakiej użyto podczas pierwszego , II remontu w WZL, a pózniej już od farby jaką miał technik pod ręką ....

 

czy to może oznaczać że np fabrycznie MF wychodziły z wnękami zielonymi? a po remontach dopiero były podzielone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz link do widoku wnęk-do wyboru , do koloru .Na pewno nie były zielone , to wynik twórczości technika w w czasie prac okresowych , tzw. przejscia na eksploatację -letnią lub zimową [ czas na odświeżenie malowania -wnęki , osłony goleni , same golenie , koła. itp ] Sam luk od sprężarki powinien zostac metaliczny -jego w zasadzie nie powinno się malować , ew. odświeżyć srebrzanką obicia po wkrętaku .

Najbardziej bliskie prawdy byłoby pomalowanie wnęk kolorem interior green , a luk od sprężarki [ pr. wnęka ] srebrno-metaliczny. I tak naprawdę to nikt nie dobierał kolorów wg np. tabeli barw itp .Pojemnik jednej farby , coś do rozjasnienia , ew. przyciemnienia , wymieszane , pistolet do malowania i naprzód.

 

http://dfiles.eu/files/birtn1d5w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aktualizacja... z MiGiem również skromnie - pokonałem otwory na hamulce aerodynamiczne i zacząłem wykańczać wnęki

 

f6b193d8459d1861.jpg

52792a5c5cf3c7ee.jpg

5bd75963b24900d1.jpg

3115eb832bbafd2c.jpg

 

kolor wybrałem interior green choć tak jak pisałem wcześniej nie jestem do niego do końca przekonany ale piszecie że to i tak bez większego znaczenia ponieważ po remontach i ingerencji techników kolory mogły być różnicowane na szary i zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

witam po dłuższej przerwie wszystkich - cóż wakacje się skończyły pora przeprosić się z warsztatem modelarskim - na początek zabrałe się za MiGa

 

52c8be8625180e97.jpg

096f7e7fa38a2e9d.jpg

fbc620dfc9025f8e.jpg

a35279d23e119088.jpg

7d91dd6339d25c58.jpg

5f36ce9aa28051d4.jpg

557b646d6835dd70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość cieżka śruba po wklejeniu dzioba nawet dość nieporęcznie sie pracuje z modelem ze wzgledu na ciezar przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

krótka aktualizacja

 

dysza

0b1710302a31ebc5.jpg

 

żmudna praca z fotelem - na razie bez pasów

0d2bf8161482041e.jpg

35bebc3cea234e6a.jpg

fd4493c7dd2274ef.jpg

71f61e44fd32a923.html

71f61e44fd32a923.jpg

 

 

kółka

754fec444ada9e06.jpg

 

i coś co gdybym wiedział że przysporzy mi tyle czasu przy tym modelu podarowałbym sobie, czyli wnęki hamulców aerodynamicznych

8da6ec42e0869b1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.