Skocz do zawartości

Ardelt Waffentrager mit 8,8 cm PAK 43 auf Praga Wanne


Mierzu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mały updejt:

P4010050a_zpsoujhh9wi.jpg

P4010052a_zps5t8jbeky.jpg

P4010051a_zpsq3ltbmwd.jpg

 

A zamierzam go umieścić na małej winetce. Planuję taką rzeźbę terenu i klimat jak na tym zdjęciu na dole. Chyba to jest Berlin 1945 roku. Nie mogę tylko zidentyfikować jakiej armii jest żołnierz na zdjęciu:

98061607_zps5sst7qcj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się nie domyślił, to był to żart primaaprilisowy z tym księżycowym klimatem. Mało wyszukany, ale nigdzie nie znalazłem zdjęcia Berlina z 1945 roku

 

Podstawka będzie w takiej scenerii:

 

Miniart_zpshlhpg64l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszam dalej! Model pokryty podkładem w sprayu. Nie zauważyłem mankamentów ( w szczególności w miejscach takich jak łączenie dwóch części lufy działa). Pocztą jedzie już do mnie fragment ulicy z torami Miniartu. Wrzucę in box, jak ktoś będzie chciał.

P4100053a_zpstkuey8s7.jpg

 

P4100054a_zpstp77yrmc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Tobie o zdjęcia z linków umieszczonych w poście kolegi Mesera, czzy wklejone przeze mnie?

Generalnie zatem czy ktoś zrobi koła stalowe, czy z gumowymi otulinami, nie popełni błędu. Pamiętasz tytuł tej książki, dane autora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wstępnie wycieniowany ( preshading).

P4210066a_zpsdijevegu.jpg

 

P4210067a_zpsqcgf7znf.jpg

 

Postanowiłem, że góra pojazdu będzie w kolorze mini ( mechanizm działa z osłoną, sama lufa będzie w innym kolorze), a podwozie ( za wyjątkiem kół) będzie w kolorze dunkelgelb.

Zacząłem bawić się w tworzenie koloru mini. Wymieszałem w tym celu farby akrylowe Tamiyi ( Orange +Cooper + Red Brown)z czerwonym kolorem akrylowej farby Vallejo, jednakże farba się zważyła podczas malowania. Muszę zatem dokupić czerwoną farbę Tamiyi, bo wychodzi na to, że akryli Vallejo z Tamiyą nie da się mieszać.

 

P4210068a_zpsoa3kzcmt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja na twoim miejscu zrobiłbym go w normalnym kamo trójbarwnym lub szaropiaskowym, one były w produkcji i takie miały malowanie. Z tą produkcją, to może przesadziłem, ale nie były to już prototypy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nie ma nie domalowanego, jednobarwny lub trójbarwny.

A dysponujesz kolorowymi zdjęciami? Zakładam, że na czarnobialym zdięciu można odróżnić jaśniejszą barwę od ciemniejszej. Skąd zatem przypuszczenie graniczące z pewnością, że ta jaśniejsza to kolor dunkelgelb a nie jasny szary? Zostanę przy swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie podchodzi pod kolor bordowy. Nie zapomnij, że na to pójdzie jeszcze wash, filtry etc. Ale nic straconego. Zawsze mogę psiknąć mgiełką brązu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem prace nad podstawką. "Bruk" wycięty i dopasowany do drewnianej podstawki. Krawędzie podstawki pomalowałem kolorem brązowym ( venga). Nie mam pomysłu czym przykleić bruk do drewna. Bezbarwnym silikonem?

P5030062a_zps6h41eyit.jpg

 

Model potraktowałem kolorem bazowym. Tak to obecnie wygląda.

 

P5030066a_zpsrskvaj74.jpg

 

P5030065a_zpsjfqwm2jn.jpg

 

P5030064a_zps4bxk3fbg.jpg

 

P5030071a_zpspbpxk5hg.jpg

 

I na omawianej wyżej podstawce.

 

P5030074a_zpsq6nxdbrm.jpg

 

P5030075a_zpsukkv9whx.jpg

 

Zastanawiam się nad namalowaniem swastyk na burtach. Chciałem kredką, ale nie pamiętam jaka to była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace ruszyły dalej. Po cichu podebrałem białą kredkę ( nie wiem do czego służy) mojej drugiej połowy i wymalowałem swastyki. Moje założenie jest takie, że w fabryce nie zdążyli już pomalować góry, a w warunkach frontowych ktoś walnął swastyki jako znaki rozpoznawcze. Pomalowałem detale ( nie wszystkie. Pozostała mi jeszcze skrzyneczka, którą przeoczyłem), podkreśliłem wystające elementy metodą suchego pędzla. Model pokryty sidoluxem.

 

P5050064a_zpssimkwj1o.jpg

 

P5050065a_zpsnyc99uku.jpg

 

P5050066a_zps7cpvw2wl.jpg

 

P5050068a_zpsvdxy6azb.jpg

 

P5050069a_zpsitmyfyrm.jpg

 

P5050070a_zps9jzd9v0t.jpg

 

P5050073a_zpsj2ww7p9u.jpg

 

P5050074a_zpsh1l4hqjj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!

Model po pokryciu satyną, dostał "biedronkę"

P5090066b_zpsm7zfhbty.jpg

 

Popracowałem lekko nad podstawką. Tutaj z lekkim cieniowaniem. Docelowo bruk, tory, właz kanału będzie oczywiście modulowany.

P5090067b_zpsiljwojsw.jpg

 

A tutaj z elementami docelowymi. Dodam jeszcze jakieś cegły, gruz etc.

 

P5090068b_zpsdkbdutyi.jpg

 

Po zrobieniu "biedronki" model pokryłem matowym lakierem.

 

P5090075b_zpscxgyatcd.jpg

 

P5090078b_zpsuheaa888.jpg

 

P5090079b_zpsudzv9fnk.jpg

 

P5090080b_zpsyelq5c5i.jpg

 

P5090081b_zpsr1qwxidh.jpg

 

P5090083b_zpsquzisnpf.jpg

 

A tak się zmieniała jego barwa po kolejnych zabiegach:

P5030066a_zpsrskvaj74.jpg

 

P5080068z_zpstne9fnbj.jpg

 

P5090076b_zpscdactgeg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek ja też miałem uwagi co do koloru osłony armaty była za czerwona lub jak Ty pisałeś - "podchodzi pod bordowy".

Teraz jest lepiej dużo lepiej - według mnie, choć teraz wydaje się że to kolor pomiędzy RAL 8012, a RAL 8002 .

Wydaje mi się że Dałeś zbyt duże rozjaśnienia. Zamiast "gry światła" wygląda jakby farba w tych miejscach wyblakła np. od słońca.

No chyba że tak miało być. Podwozie fajne.

Czekam na dalsze zabiegi.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.