Skocz do zawartości

Hawker Hurricane MK IIC


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zarzucono mi, że gadam i nic nie pokazuję, więc pokażę nieukończonego Hawkera brakuje na nim jeszcze malowania i kalkomanii.

Nie malowałem stelaża na osłonie kabiny ze względu na mały detal, a mój wzrok już nie ten:)

Jak widać model jest bez efektów, ale nie będę tego poprawiał, następny model jaki zacznę to zrobię na nim co się da. Jedynie zrobiłem okopcenia w okolicy dysz.

p9086524ki1.jpg

p9086506rw6.jpg

p9086503fd3.jpg

p9086505rw4.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najlepsza rozdzielczość dla tego forum?
Generalnie zalecana max rozdzielczosc to 800x600. Ale jak wstawisz wieksze, to silnik sam przeskaluje fotke do szerokosci 800px.

 

Czyli nie "rozwalę" forum duża fotką??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ten kolor .. - czy tak by nie wyglądały hurki jakby trafiły do Polski przed IX 39 .. powiedzmy po jakimś remoncie płatowca. Tak mi się skojarzył.

Model czysty. A z kabinką - popracuj - naprawdę warto, bo sam widzisz że daje po oczach - można kupić takie szkło powiększające na podstawce dużej średnicy - bardzo pomaga oczom - a koszt w markecie to 5 zł.

Akrylowa farba i lekko wilgotny zapałek (albo inny patyczek) do wycierania tego co wyjedzie na świeżo.

Z jakich wyprasek ten hawker..? 72 ..dobrze widze...?

I tak w prawym skrzydle te km-y ... tak mi sie wydaje .czy coś nie tego...

 

A tak w ogóle - to też bym chciał tak zgrabnie i czysto składać.

 

Pozdro

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ten kolor .. - czy tak by nie wyglądały hurki jakby trafiły do Polski przed IX 39 .. powiedzmy po jakimś remoncie płatowca. Tak mi się skojarzył.

Model czysty. A z kabinką - popracuj - naprawdę warto, bo sam widzisz że daje po oczach - można kupić takie szkło powiększające na podstawce dużej średnicy - bardzo pomaga oczom - a koszt w markecie to 5 zł.

Akrylowa farba i lekko wilgotny zapałek (albo inny patyczek) do wycierania tego co wyjedzie na świeżo.

Z jakich wyprasek ten hawker..? 72 ..dobrze widze...?

I tak w prawym skrzydle te km-y ... tak mi sie wydaje .czy coś nie tego...

 

A tak w ogóle - to też bym chciał tak zgrabnie i czysto składać.

 

Pozdro

Darek

 

Dzięki dzięki

 

Fakt kolor jest ciemny, nie ma jeszcze reszty kamo na kadłubie i kalek, jak mnie napadnie jakiś szał to go rozjaśnię a jak nie to będzie taki defekt, KM'y też mi sie nie podobały, chciałem nawiercić gwint lufy,a le sie nie udało, połamałem wiertło, chyba jedno z ostatnich takich cienkich zegarmistrzowskich :(

 

Co do szybki i lupy to mam taką lupkę, nawet z "krokodylkami", ale i to mi nawet nie pomaga, do tego ręce mi się trzęsą i szlag mnie trafia. zastanawiałem sie ostatnio nad taśmą maskującą i pomalowaniem tej kabinki, ale cholera jasna jak pomalowałem na Hellcacie to mi po odklejeniu taśmy farba też zaczęła sie ściągać, była jak guma

 

Wypraski 1:72, nawet dokładne, dużo szlifierki nie było

 

O faktycznie widzę na podwoziu jedno miejsce zamalowane, kurcze wrócę do domu to to poprawię, dziś wyskrobałem 3 godzinki dla siebie to zaszaleję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci farba nie poodpadała przy odklejaniu taśmy maskującej zrób dwie rzeczy, pierwsze primo maluj dobrze rozcieńczona farbą, a druga sprawa to folie zdejmij już po 10 minutach od zakończenia malowania, farba jest jeszcze mokra, ale taśmę można już zdjąć, unikniesz w ten sposób strzępienia i rwania farby.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jeszcze jeden sposób na "pomalowanie" owiewki - pomalować na wymagany kolor kawałek niepotrzebnej kalkomanii, poczekać aż wyschnie, pociąć na wąskie paski i tą kalką wypełnić to co potrzeba.

Nie próbowałem, ale powinno zadziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiercenia małych średnic używam igieł lekarskich (połączonych z wiertarką piko 12v w kolorze czerwonym) - plastik jest miękki i taka igła lekko stępiona pilniczkiem, może nawet nie tyle się wwierca - co punktowo nadtapia plastik i robi się dziurka - można zawsze poćwiczyć na kawałku ramki. Albo po prostu zrobić lufę z igły - tylko te Hurricane są takie z izolatorami i trzeba by było jeszcze oplot ze struny wziąć, czy coś..

Co do koloru to nie tyle że ciemny - co odcień - inny - ale nie wiem na ile przekłamuje foto i na ile moje wyobrażenia o brytyjskim DarkGreen są prawdziwe.

A ja to swoich fotek to chyba nigdy nie wstawię bo zabawki a nie modele produkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci farba nie poodpadała przy odklejaniu taśmy maskującej zrób dwie rzeczy, pierwsze primo maluj dobrze rozcieńczona farbą, a druga sprawa to folie zdejmij już po 10 minutach od zakończenia malowania, farba jest jeszcze mokra, ale taśmę można już zdjąć, unikniesz w ten sposób strzępienia i rwania farby.

 

Pozdrawiam.

 

Wcześniej jak mi farba wysłc

ha na taśmie to na rantach ja lekko nacinałem, ale masz rację 10 minut i ściągam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dark2 No igieł mam sporo i już próbowałem nawierty i tak i tak robic i szlag mnie traifiał więc odpuściłem sobie. Następny model jaki kupię to 1:32 lup 1:48 nie mniejszy. Nie chce mi sie przy 1:72 męczyć oczu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze kupić lupę na głowe.

Ja ostatnio kupiłem takie cudo, ale jeszcze mi nie przyszło (allegro)Jeśli masz sprawne łapki, a tylko oczka Ci szwankują, to lupa może być rozwiązaniem,Nie mówiąc już o 48.Która to skala zawsze mnie kusiła:-)))

Tylko półka na samoloty by tego nie zniosła :-)))))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i szlag mnie traifiał więc odpuściłem sobie.

 

Nie chce mi sie przy 1:72 męczyć oczu

 

Constructor, tylko

Modelik wychodzi Ci calkiem fajnie. Dokonczysz komuflaz, jakis "losz" czy inny "preszejding" i zobaczasz, ze 72 nie jest takie zle.

 

Uroczyscie oswiadczam, ze nie jestem wrogiem 48-ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ciąg dalszy relacji

Troszkę czasu minęło od ostatniego odcinka, ale znalazłem wczoraj farbkę w miarę podobną do tej, której potrzebowałem do ukończenia malowania modelu.

Poszedł lakier błyszczący, poszły kalkomanie, teraz szukam matowego lakieru

Co do kalkomanii to nie jestem do końca zadowolony, ale następnym razem na 100% zaopatrzę się w te płyny do kalkomanii

 

Co do zdjęć standardowo będa dodane potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji

Udało mi się wczoraj dostać lakier bezbarwny matowy do krycia akryli, dziś pomaluję inny model na próbę i wstawiam fotki do galerii I to by chyba było na tyle i zabieramy się za Gunship UH-1C i Walrusa :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji

Na dzień dzisiejszy koniec. Jak na 15-letnią przerwę uważam, że nie jest źle Tak więc jutro wzuta do galerii jak zrobię lepsze foto.

 

Co do plamy na lewym skrzydle na kalkomanii, to nie wiem jak się to stało, ale po nałożeniu lakieru kalkomania pod lakierem nabrała pęcherzy :( Nie uda mi się tego poprawić bo musiałbym model od zera robić :(

p3197376ot9.th.jpgp3197380jn0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Co do plamy na lewym skrzydle na kalkomanii, to nie wiem jak się to stało, ale po nałożeniu lakieru kalkomania pod lakierem nabrała pęcherzy :( Nie uda mi się tego poprawić bo musiałbym model od zera robić :(

 

Nie wiem czy stosujesz jakieś płyny zmiękczające kalki...ale jeśli tak to spróbuj ponakłuwać pęcherze igłą i wpuścić tam płyn. Powinno trochę pomóc.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kolory i układ plam kamuflażu to skąd wytrzasnąłeś?

Szukałem po książkach, w internecie.

 

Ipkinss Co do plam to już napisałem, ale wyjaśnię jeszcze raz... Model pomalowany został Pactrą, potem nałożyłem lakier połysk, potem kalkomanie, a te ładnie przywarły i było ok, nałożyłem połysk bo do tego lakieru miałem zaufanie, potem nałożyłem matowy no i jedna kalkomania nagle nabrała pęcherzy, ale naciskałem je i coś pod nimi jest bo nie są miękkie. No ale tak jak mówiłem, to jest pierwszy model po 15 latach, w następnym na pewno pominę te błędy

 

Wiem, że model ma pełno błędów o ile cały nie jest jednym wielkim błedem, ale dzięki poradom i uwagom, wiem jakich błędów nie popełniać i nie powiem, że się postaram czy też nie będę więcej ich popełniał, ale postaram się zwrócić na nie uwagę następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.