Skocz do zawartości

Jak-3 Eduard 1:48 & Ła-7 Eduard 1:48


Marcin_C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was.

 

Taka mini relacja z prac nad modelem w wersji Weekend Edition od Eduarda. Przedstawiam wam jedną fotkę z dziesiejszego dnia robót. Ten model jest dla mnie bardzo ważny. Kilka osób wie, że w zeszłym roku pewna kobieta w szale poniszczyła wszystkie moje bardziej lub mniej udane produkty modelarskie i teraz wracam odbudowany i pełen nowego zapału. Na początek taki dość prosty i przyjemny myśliwiec spod znaku czerwonej gwiazdy.

 

dsc03423eo5.jpg

 

Pozdrawiam.

 

Edit: wczoraj wieczorem oglądając kolejne łikend edyszyn od edka postanowiłem do Yak'a dołączyć La-7...

 

Mały apdejt

 

dsc03424jj8.jpg

 

Teraz czekam na pewien skan od kolegi Timiego i jedziem dalej z koksem.

 

Pozdrawiam.

 

Żeby nie było, że nic nie robię.

 

Mały apdejt, tym razem dotyczący La-7

 

Modele robię równolegle, chodzi mi o malowanie ich jednocześnie, między innymi

 

Wybaczcie jakość fotek, nie mój aparat, nie moja piaskownica, nawet warunki do modelowania mam polowe ...

 

dsc03425ao5.jpg

 

dsc03426ic2.jpg

 

dsc03427xt2.jpg

 

dsc03429xh7.jpg

 

Następny apdejt przewidywany po malowaniu kokpitów.

 

Jeśli macie jakieś sugestie lub rady chętnie wysłucham.

 

Pozdrawiam.

 

Żeby nie było, że nic nie robię. Jak na razie Yak dał mi troszku w kość ... szpachlowanie osłony silnika z kadłubem do przyjemnych nie należało, z pomocą przybył Surfacer nakładany pędzlem w kilku warstwach.

 

Jak na razie model w całości pokryty surfacerem. W najbliższych dniach malowanie właściwe ;o)

 

jaksurfxi2.jpg

 

Witam w kolejnym odcinku tej samotnej relacji

 

Dół pomalowany, mieszanka H65 i H48 w stosunku 7:2

Dwie warstwy, wcześniej preshading, w sumie robiłem to po raz pierwszy i z efektu jestem zadowolony, wszystko rozbija się o staż w posługiwaniu się aero, to mój drugi model malowany przy pomocy tego urządzenia.

 

yakdolun3.jpg

 

 

I to na chwilę obecna tyle, co udało mi się wykonać przez dwa tygodnie pracy nad oboma modelami. W międzyczasie rozgrzebałem FW 190 A-3 od Tamiya z zamiaram wykonania go w wersji A-2.

 

Pozdrawiam Was.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krzycz

 

W czym niby problem jeśli są to modele mniej więcej z tego samego okresu, o takiej samej kolorystyce to to wręcz ułatwia pracę, a trzeci model rozgrzebany bo szykuję go pod blachy, które z końcem miesiąca przylecą z południa.

 

Jest jeszcze jeden powód dla którego rozgrzebuję więcej niż jeden model, jeśli bym się skupiał na jednym to by był zrobiony na odwal, bo denerwowały by mnie okresy przestoju, a tak w jednym coś zrobię, drugi podmaluję, w trzecim coś wyfrezuję no i dzięki temu modele są robione dokładnie, moim tempem bez wyścigów i zawsze coś jest do podłubania

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku pewna kobieta w szale poniszczyła wszystkie moje bardziej lub mniej udane produkty modelarskie
Ze tak zapytam, z czystej ciekawosc... Czy ta kobieta przezyla?

 

Przeżyła, ale co się z nią dzieje, pojęcia nie mam. Nie mój biznes mam swoje życie, z inna kobietą, która sama każe mi robić zapasy modelarskie na okres kiedy pojawi się potomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to na to nie zwróciłem uwagi ... mówiła, że chodzi jej o to, że potem będą inne wydatki, ważniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He, moja żona, też czasem "walczy" z moimi modelami. Czasem bywa to bardzo inspirujące. W jednym wątku opisałem, jak dzieki tym walką ,wzbogaciłem technike modelarską.

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=4504

 

ostatni post w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja kobieta doprowadzila mnie do takiego stanu, ze sam wzialem model z warsztatu, polozylem go na podlodze i go rozdeptalem Ale wtedy to naprawde troche przegialem. Bylo to krotko po slubie, wiec kierujac sie kawalerskimi przyzwyczajeniami nie patrzylem czy komus przeszkadza, ze przez cala noc w weekend siedze w warsztacie; albo, ze jem nad rozgrzebanym modelem

 

Marcin_C czekam na dalsze efekty prac. Modele zapowiadaja sie super.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Małe uaktualnienie

 

jakkalhj4.jpg

 

Na razie tyle udało mnie się zrobić. Nasadziłem masę baboli, ale i tak podoba mi się to co sobie lepię i chyba o to tu tak naprawdę chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, do czego służą, te czerwone kreseczki, na sterach. Czy to przypadkiem, nie są znaczniki prawidłowego ustwienia płaszczyzn sterowych???. Bo jak tak, to Twój "jak" daleko nie poleci.... :-))

Tak ,czy inaczej zapowiada sie nieźe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się ten Jaczek zapowiada, mam takiego na strychu tylko że Profipacka, żebym tylko nie musiał swych planów przez niego weryfikować, ale raczej wrócę do domu ochłonę i ... pewnie dokupię Ła-7, bo Ła-5 ze Zwezdy u nas rozdrapali zanim się zorientowałem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, do czego służą, te czerwone kreseczki, na sterach. Czy to przypadkiem, nie są znaczniki prawidłowego ustwienia płaszczyzn sterowych???. Bo jak tak, to Twój "jak" daleko nie poleci.... :-))

Tak ,czy inaczej zapowiada sie nieźe.

 

Powiem szczerze, że nie mam czerwonego pojęcia, to nie są kreseczki, to są numerki, ale patrząc na ich umiejscowienie na płatowcu to zapewne masz rację mój Jak zapewne został szybko zestrzelony z powodu mojego błędu przez FW 190 D-9 z Marienburg'a

 

Chwilowo nie mam weny do dalszych prac, zbieram się w sobie do pierwszego washa z emalii

 

Marcin Ła-7 też jest fajny, aczkolwiek nie wiem jak ze spasowaniem, płat sklepił się zupełnie dobrze, ale kadłuba jeszcze nie kleiłem, nie mam coś ostatnio weny, nawet FW 190 mi sie do końca nitować nie chce

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No ja już też jestem po sklejeniu go w całość, wymaga teraz obróbki, czekam aż przyjdzie debonder pocztą i wezmę się za niego dalej tymczasem robię sobie projektowe foczki

 

Pozdrawiam.

 

Myślę , że ciągu tygodnia jakaś mała aktualizacja tematu będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.