Skocz do zawartości

MiG-21MF i Bis 1:48, Academy vs. Eduard


net_sailor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są tu jacyś miłośnicy ołówków?

 

Otóż marzy mi się MiG-21 w polskich barwach. Po krótkim rozeznaniu rynku moje oko przyciągnął model Academy (malowanie z miecznikiem). Problemem tego modelu jest jednak niewłaściwa wersja bazowego samolotu, czyli Bis zamiast MF. Czy ktoś już próbował przerabiać ten model we własnym zakresie? Wiem, że na taki wypadek Quickboost wypuścił nowy grzbiet o wartości połowy modelu, ale ja będę robił wersję niskokosztową. Czy wobec powyższego wystarczy opiłować ten nieszczęsny grzbiet do nasady statecznika, aby uzyskać w miarę poprawnego MF-a?

 

Eduardowe MF i Bis są poprawniejsze merytorycznie, ale malowania do niego dają jakieś mało atrakcyjne, a ja chciałbym takie "z wykopem", jak ów miecznik właśnie. W moich możliwościach finansowych leży profipack lub też weekend+dodatkowe kalki. Myślę o Bisie "0880", ale z paszczą (w zestawowym profipacku Bisa jest "0880" ale bezzębny)- czy ktoś robi do niego dobre kalkomanie? Druga wersja do przyjęcia to mniej efekciarskie, lecz patriotyczne malowanie malborskiego MF. Nie wiem jednak jaki jest wybór kalkomanii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty poważnie pytasz ??? Bo z tekstu wynika że sie orientujesz w temacie .

Oczywiście że Eduard , model Academy owszem był super ale chyba jakieś 15 lat temu .

Kup Weekendowego Eduarda i buduj a w międzyczasie skombinuj jakieś fajne polskie kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej dopłacić parę złotych i mieć profipacak z blaszkami, maskami i napisami eksploatacyjnymi niż kupować weekend.

Tu masz sporo bisów:

http://www.mojehobby.pl/products/MiG-21bis-in-Polish-service-vol.1.html

http://www.mojehobby.pl/products/MiG-21bis-in-Polish-service-vol.2.html

Mam zamówiony zestaw pierwszy z którego wykorzystam 9483, jakby coś przypasowało Ci z tej kalki to możemy się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zestaw Eduarda + kalki z Academy?

Bardzo chętnie tylko to nie jest wariant "budżetowy". Dwóch modeli nie wydolę finansowo. Chyba, że są koledzy co mają malowanie miecznika do odkupienia?

Odchudzania Bisowego grzbietu w Academy się nie boję, tylko pytam czy ktoś już próbował takiego manewru i czy starczyło mu grubości plastyku?

Chyba lepiej dopłacić parę złotych i mieć profipacak z blaszkami, maskami i napisami eksploatacyjnymi niż kupować weekend.

Tu masz sporo bisów:

http://www.mojehobby.pl/products/MiG-21bis-in-Polish-service-vol.1.html

http://www.mojehobby.pl/products/MiG-21bis-in-Polish-service-vol.2.html

Mam zamówiony zestaw pierwszy z którego wykorzystam 9483, jakby coś przypasowało Ci z tej kalki to możemy się dogadać.

Druga opcja to właśnie Eduard z fajnym malowaniem. Ten z orłem jest całkiem efektowny. Wielokrotnie go oglądałem, gdy stał w Gdyni.

 

Koledzy, zrozumcie że to będzie model pamiątkowy. Nawet w wersji weekend będzie cieszył oko swym kszałtem i o to głównie chodzi. To moja przyzwoitość nie pozwala mi odwalić kaszany z niewłaściwą wersją i jeszcze nadwyrężać budżetu przyszłego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz szpachlówkę samochodową NOVOL Finish, wypełniasz nią garb od wenątrz i po wyschnięciu (ok 30 min) obrabiasz garb do pożądanego kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za odpowiedzi. Bardzo mi pomogliście w podjęciu decyzji. Zamiast kombinować z Academy postanowiłem zakupić Eduarda oraz dodatkowe kalki z poza zestawu.

Ja probowalem przymierzac kalki Academy miecznika do modelu Eduarda i nie do konca pasuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, ale oglądając warsztaty z modelem Academy zauważyłem, że z dopasowaniem kalek do pudełkowego modelu też nie jest za różowo. Prawie wszyscy tną i kombinują. Raz, że arkusz jest duży i trudno nim operować a dwa, że jak już się ułoży to ciężko zachować symetrię na obu stronach. Niemniej spróbuję jak to wyjdzie a wynikiem nie omieszkam podzielić się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.