Skocz do zawartości

K-407 Nowomoskowsk NATO: Delta IV w orginale


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

liczyłem na to, że dziś znajdę jakieś godła, niestety film na który najbardziej liczyłem Podwodnaja wachta z serii Orużie Rosji poświęcony jest Delcie III (bez godła )

"czwórce" poświęcono zaledwie parusekundowe ujęcie, trzy screeny z tej sceny poniżej

 

th_deltaIVa.jpg th_deltaIVb.jpg th_deltaIVc.jpg

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyższe zdjęcia wrzuciłem celowo, znajdują się na nich elementy, które w modelu Alangera nie wyglądają za dobrze:

*zdjęcia 3 i 8 - kształt pokryw wyrzutni, w modelu są one o prostszym obrysie (raczej nie mam ochoty tego poprawiać choć koncepcja jak to zrobić już się narodziła )

*zdjęcia 2, 7, 10 - mostek, model nie ma w tym miejscu żadnej imitacji oszklenia

*zdjęcia 9, 10 - poręcz wokół kiosku - brak imitacji w modelu

*zdjęcie 4 - obrys prostokątnego włazu na grzbiecie okrętu wyglądającego jak drzwiczki , w modelu nie jest zaznaczony

*zdjęcia 2, 5, 6 - wyposażenie kiosku (elementy ruchome) - rzecz warta uważniejszej analizy, coś mi się wydaje iż producent nie do końca poprawnie pokazuje rozmieszczenie poszczególnych elementów, brakuje w modelu zaznaczenia włazu otwartego na zdjęciu 5 i 6

*zdjęcie 1 - zastanawia mnie kształ wystających części przyklejanych u dołu tyłu kadłuba, może są jakieś zdjęcia pokazujące je dokładniej?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*zdjęcia 3 i 8 - kształt pokryw wyrzutni

 

Akurat fotka nr.3 pokazuje Delte III. Ciekawa sprawa z tymi pokrywami. Plany mowia cos innego.

 

c5f36ece48c6bed5.jpg

 

Posiadam jednak fotke Tuly, ktora potwierdza Twoje stwierdzenie.

 

7fb59008ee09dd1e.jpg

 

Same plany nie daja mi spokoju. Gdzies widzialem wlasnie na 4-ce takie pokrywy jak na planie. Caly czas szukam i nie moge sie jej dokopac. Sprawa wymaga dochodzenia ale na dzien dzisiejszy wysuwam hipoteze, ze podobnie jak przy szczelinie takie pokrywy jak na planie wystepuja na ostatnich trzech okretach a poprzednie mialy podobne lub identyczne jak trojki

 

Jednak jakiekolwiek by one nie byly i ktos z Was chcialby je pokazac w pozycji otwartej tez musi troche popracowac

 

e644fce7a0fd36d4.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat fotka nr.3 pokazuje Delte III

i taka była moja pierwsza reakcja: "o, na stronach wszelakich powrzucali fotkę trójki do czwórki", ale dziś już nie jestem tego taki pewny

Plany mowia cos innego.

a zdjęcia mówią co innego

Same plany nie daja mi spokoju.

mi też... książka ma już swoje lata, możliwe iż nie są w pełni miarodajne

ale na dzien dzisiejszy wysuwam hipoteze, ze podobnie jak przy szczelinie takie pokrywy jak na planie wystepuja na ostatnich trzech okretach a poprzednie mialy podobne lub identyczne jak trojki

całkiem ciekawa hipoteza

Jednak jakiekolwiek by one nie byly i ktos z Was chcialby je pokazac w pozycji otwartej tez musi troche popracowac

to nie ja - ostatnio wręcz podobają mi się okręty podwodne bez tego całego sprzętu na kiosku czyli piękna niczym nie zakłócona sylwetka

 

na stronie avtonomka.org jest króciutki filmik poświęcony K-18 Карелия, na początku mowa jest o tym okręcie a pod koniec filmiku pokazane są zdjęcia K-114 Тула

parę zrzutów, pierwsze 4 pokazują kiosk i ujęcie jest podzielone, zaczyna się gdy mowa jest o Karelii, kończy gdy mowa jest o Tule

th_667bdrmx1.jpg th_667bdrmx2.jpg th_667bdrmx3.jpg th_667bdrmx4.jpg

 

kolejne 3 pokazują pokrywy wyrzutni i w filmiku mają miejsce gdy mowa jest o Tule:

th_tula1.jpg th_tula2.jpg th_tula3.jpg

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na stronie avtonomka.org jest króciutki filmik poświęcony K-18 Карелия, na początku mowa jest o tym okręcie a pod koniec filmiku pokazane są zdjęcia K-114 Тула

parę zrzutów, pierwsze 4 pokazują kiosk i ujęcie jest podzielone, zaczyna się gdy mowa jest o Karelii, kończy gdy mowa jest o Tule

th_667bdrmx1.jpg th_667bdrmx2.jpg th_667bdrmx3.jpg th_667bdrmx4.jpg

 

kolejne 3 pokazują pokrywy wyrzutni i w filmiku mają miejsce gdy mowa jest o Tule:

th_tula1.jpg th_tula2.jpg th_tula3.jpg

 

Film ogladalem juz wczoraj pare razy. Luk na kiosku nic nie wnosi do dyskusji o lukach na kadlubie. Jest owalny tylko z przodu z prostym scieciem w tylnej czesci..( swoja droga co to jest dokladnie ? ). Ujecie jest na rufe i mozna przyjac, ze caly czas pokazuja Karelie o ile zdiecia byly robione tego samego dnia co jedno z ujec na poczatku, gdzie Tula cumuje po drugiej stronie pirsu czyli po prawej. Kolejne trzy ujecia tez w takim wypadku pokazuja Korelie bo Tula nadal stoi po prawej. Po tym wszystki zaczynam watpic w to co napisalem we wczesniejszych postach. Pokazalalem tam fotke wyrzutni na Tule, ktora nalezy do pierwszej serii w/g mojego podzialu ( ze wzgledu na dlugosc szczeliny) a skoro na filmie pokazuja Karelie to wychodzi na to, ze na wszystkich okretach sa one jednakowe. Jedrus zwracam honor

 

PS. Fotka nr.3 i tak pokazuje trojke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk na kiosku nic nie wnosi do dyskusji o lukach na kadlubie.

na kadłubie nie - ale na kiosku trzeba go zaznaczyć (w modelu śladu po nim nie ma) i po to fotki

a skoro na filmie pokazuja Karelie to wychodzi na to, ze na wszystkich okretach sa one jednakowe

oj, okrutnie nie chce mi się tego wzorku rzeźbić na modelu - poszperaj jeszcze trochę, może los się do nas uśmiechnie

 

*zapomniałem wcześniej napisać o jednej rzeczy - luk do ładowania torped, w modelu zrobiono go jako wypukły, w rzeczywistości nie wystaje poza kadłub

 

Jędrek

Jedrus zwracam honor

ekhm... ale o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*zapomniałem wcześniej napisać o jednej rzeczy - luk do ładowania torped, w modelu zrobiono go jako wypukły, w rzeczywistości nie wystaje poza kadłub

 

A same luki torpedowe sa ?

 

ekhm... ale o co chodzi?

 

O nic. Postawisz piwo i bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tu gawędzimy a przydałoby się kolejne szczegóły podać, z innego filmiku z tej samej strony, tym razem poświęconemu Delcie III poniższy detal występujący także na Delcie IV czyli antena РЛК Каскад

th_667xx1.jpg th_667xx2.jpg th_667xx3.jpg th_667xx4.jpg

 

uzupełniając:

*z kioskiem nie jest tak źle - imitacja oszklenia jest na... kalkomanii

*luk na kiosku o którym była wcześniej mowa wg Apalkowa mieści ПМУ радиосекстана

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

nr burtowe spisane z forum fyjs.cn:

818 K-51 Верхотурье

829 K-84 Екатеринбург

855 K-64 Владимир

805 K-114 Тула

859 K-117 Брянск

804 K-18 Карелия

849 K-407 Новомосковск

 

a wracając do modelu Alangera - rozmieszczenie otworów przelewowych jest jedynie zainspirowane oryginałem, wykonanie prawidłowych wiąże się z zaszpachlowaniem istniejących i wykonaniem ich od nowa;

poza pokazanym przez okonka przykładem na rufie podobnie ma się rzecz przy kiosku, otworów jest za mało, ale jeśli chcemy dodać brakujące okaże się, że te będące na modelu są za duże i w rzeczywistości powinny się one kończyć bliżej kiosku

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

th_667bdrm-det10.jpg

na tym zdjęciu widać, że stery głębokości mają po bokach dodatkowe powierzchnie, posiadacie jakieś inne zdjęcia to pokazujące?

kolejna kwestia to przesunięcie sterów kierunku, dolny statecznik jest bliżej rufy - tak jest w modelu, na planie który pokazywał okonek nie ma tego przesunięcia, natomiast na rosyjskich schematach widnieje ono ale pokazują one różną jego wartość, posiadacie może jakieś zdjęcie z doku pokazujące rufę z boku?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej cos nowego. Widze ten element pierwszy raz. Masz jakies damiary ktory to Delfin ? Fotka zrobiona w "Gwiazdce".

 

Edit:

To chyba bedzie ten - widac te "stabilizatory" na fotkach:

ciekawą sprawą jest to, co zastępuje te otwory, "szczelinę" w kadłubie ładnie widać np. na dwóch poniższych zdjęciach К-117 Брянск:

 

th_667BDRMbryansk1.jpg th_667BDRMbryansk2.jpg

/forum Balancera/

 

Co by sie zgadzalo bo w pazdzierniku 2007 zakonczyli sredni remont i modernizacje tego op.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies damiary ktory to Delfin ?

nie mam, zdjęcie jest opisane w oryginale jako unknown jednak widać że to Delfin z krótką szczeliną, ciekawi mnie czy podobne stery mają też późniejsze okręty (z długą szczeliną), na drugiej przytoczonej przez Ciebie fotce niby to widzę ale pewności nie mam..

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

właśnie zdjęcia różnych innych okrętów skłaniają mnie do tego by walnąć srebrzystym może z lekkim dodatkiem mosiądzu

 

swoją drogą nie znam zdjęcia z widocznymi śrubami Delfinka, mam jedynie z zakrytymi śrubami

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 6 years later...

Małe odświeżenie... może nie o okręcie w tytule, ale o Delcie IV.

(tu mały ukłon w stronę admina - może warto zmienić tytuł, żeby było ogólnie o p.667BDRM bo w wątku nie tylko jest mowa o K-407)

 

Tym razem zapraszam na małą wycieczkę po K-18, która może być o tyle ciekawa, iż okręt pozostaje w ciągłej służbie liniowej

 

Trochę info o jednostce:

K-18: Karelia (Карелия), nazwa została nadana 18.09.1996

stępka: 07.02.1986 (nr stocz. 384)

wodowanie: 02.02.1989

do służby: 10.10.1989 (po dzień dzisiejszy w szeregach Floty Północnej)

 

karelia_02_zps57e42fa7.jpg

karelia_01_zps6f7f2cfe.jpg

karelia_03_zps4fd97530.jpg

karelia_22_zps777f24b4.jpg

karelia_23_zps4d7ae991.jpg

karelia_24_zps347e7d24.jpg

karelia_25_zps7f8f542b.jpg

karelia_26_zps4cd35ca7.jpg

karelia_28_zps72568a3c.jpg

karelia_27_zps039fd5fa.jpg

przy okazji zdjęć wyrzutni mała informacja: otóż w okresie 10.2004-12.2009 okręt przeszedł gruntowny remont w stoczni Zvezdoczka w Siewierodwinsku i został przezbrojony w rakiety R-29RMU2 'Sineva' Синева (GRAU:3M37U2 , NATO:SS-N-23 Skiff)

 

Zapraszam pod pokład

karelia_04_zps1634941f.jpg

karelia_05_zpscf03fbd8.jpg

karelia_06_zps8e67a7a3.jpg

karelia_07_zpsddb90202.jpg

karelia_21_zps22c8a024.jpg

karelia_20_zps9c332dfe.jpg

 

Kajuta "wielkiego szefa"

karelia_08_zpsf7fabce8.jpg

karelia_09_zps7cb77ccf.jpg

karelia_10_zps6de91e09.jpg

 

A tak mieszka reszta załogi:

karelia_11_zpsa2116d6f.jpg

karelia_12_zps4e8048a7.jpg

karelia_13_zps4a9e87d0.jpg

karelia_17_zpsa82c40d6.jpg

 

Kambuz, stołówka (nawet można zajrzeć do menu )

karelia_14_zps342ac477.jpg

karelia_15_zps2be25a24.jpg

karelia_29_zps921806ef.jpg

karelia_16_zpsc853efe5.jpg

karelia_18_zps6a6ff4da.jpg

 

Na koniec ciekawostka. Gabinet pokładowego lekarza.

karelia_19_zpsf9e6038a.jpg

wszystkie fotki: Maxim Abrakhimov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.