Skocz do zawartości

Diorama - obelisk, pustynia, zasypane działo... (experyment)


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Widać, że są problemy z czytaniem, widać akcja "cała Polska czyta dzieciom" nie pomogła:)

O ile się nie mylę to napisałem, że diorama jest pomalowana i zdjęcia będą wkrótce...............................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widać, że są problemy z czytaniem, widać akcja "cała Polska czyta dzieciom" nie pomogła:)

O ile się nie mylę to napisałem, że diorama jest pomalowana i zdjęcia będą wkrótce...............................................

 

to my.. się staramy.. z dobrego serca radami sypiemy.. a ty nam zarzucasz problemy z czytaniem?

chodziło tylko o to, że obojętnie jak byś nie pomalował dioramy to.. tylko budyń zmieni kolor :P chodziło o zmianę faktury i ukształtowania terenu, a nie o sam kolor mi akurat waniliowy bardzo pasuje ale niekoniecznie jako teren operacyjny dla kubelwagenów :]

no dobra.. to czekamy pokornie na zdjęcia i niech wulkaniczne szynszyle będą dla ciebie wsparciem w trudnych chwilach modelowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra.. to czekamy pokornie na zdjęcia i niech wulkaniczne szynszyle będą dla ciebie wsparciem w trudnych chwilach modelowania Very Happy

Ale co to jest? Piasek? Szynszyle wulkaniczne w proszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to jest? Piasek? Szynszyle wulkaniczne w proszku?

 

taki bardzo drobny piasek (tuff),

w skali 1:16 jest idealny na podłoże..

można go wymieszać z mąką, sodą, zmieloną kawą i świetnie się z tego modeluje ziemię w skali 1:35

w skali 1:72 chyba jednak lepiej by było zastosować coś jeszcze drobniejszego.. jeżeli ci się uda to zmiel tuff, ewentualnie zostają jakieś glinki do modelowania lub szpachle tupowane twardym pędzlem dla uzyskania porowatej powierzchni..

 

lakier matowy jest dobry i nada się jak najbardziej.. ale nie widzę związku między kładzeniem matowego lakieru na budyń a fakturą jego powierzchni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to jest? Piasek? Szynszyle wulkaniczne w proszku?

 

taki bardzo drobny piasek (tuff),

w skali 1:16 jest idealny na podłoże..

można go wymieszać z mąką, sodą, zmieloną kawą i świetnie się z tego modeluje ziemię w skali 1:35

w skali 1:72 chyba jednak lepiej by było zastosować coś jeszcze drobniejszego.. jeżeli ci się uda to zmiel tuff, ewentualnie zostają jakieś glinki do modelowania lub szpachle tupowane twardym pędzlem dla uzyskania porowatej powierzchni..

 

lakier matowy jest dobry i nada się jak najbardziej.. ale nie widzę związku między kładzeniem matowego lakieru na budyń a fakturą jego powierzchni..

 

A jest to drobniejsze od piasku z plaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kurcze nie mogłem znaleźć swojego tematu, normalnie szukajka tylko radę dała

 

Chwilowo relacja bez zdjęć, ale postaram się na dniach to naprawić.

Moja pierwsza, po 10 latach, diorama nabiera jakiegoś "artystycznego" wyrazu. Od ostatniego posta wykonałem następujące rzeczy:

- po włożeniu Wespe wypełniłem szczeliny, pomiędzy działem, a gruntem przy pomocy szpachlówki,

- pokryłem dioramę Wikolem na co nałożyłem piasek delikatnie dociskając go do podłoża wacikiem kosmetycznym,

- nałożyłem suchą pastelę przy pomocy pędzla na piasek, po czym farbką Pactry, kolor Africa Yellow, rozjaśniłem niektóre miejsca na podłożu,

- pomalowałem tez obelisk i lekko go przybrudziłem,

- Kubełki doczekały się mocniejszego zabrudzenia i pierwszej warstwy lakieru, która jest dość cienka na tą chwilę.

 

Pozostało mi jeszcze do zrobienia:

- wyrównanie podstawy dioramy,

- dorobienie obramowania,

- pomalowanie żołnierzy,

- zastanawiam się nad jakąś roślinnością.

 

No i wtedy byłby koniec.

 

Tak jak już wspomniałem - zdjęcia będą w najbliższym czasie. Po prostu wczoraj Shack coś szwankował i nie chciał zdjęć przejmować. Posta załaczam, żeby nie było, że nic nie robię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nałożyłem suchą pastelę przy pomocy pędzla na piasek, po czym farbką Pactry, kolor Africa Yellow, rozjaśniłem niektóre miejsca na podłożu,

 

w tej kolejności?????

 

skoro wespe jest przysypana wędrującą wydmą i ogólnie piachu tam więcej niż w piaskownicy, to wątpię aby jakakolwiek roślinność miała szansę tam zaistnieć na widoku :P

 

czy robisz czy nie.. nie śpiesz się:P przecież nie spalimy cię na stosie za to, że nie masz czasu modelować :P zdaje się, że w tym hobby liczy się coś innego niż pośpiech..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZZY_bez_humoru trafiłes w sedno, pośpiech modelarzowi na zdrowie nie wychodzi

 

Dokładnie wyglądało to tak:

rysunek1xi3.th.jpg

 

Opisując w skrócie:

Do ramek ze styropianu rozlałem masę szpachlową, na to nałożyłem 2 warstwy papieru na Wikolu, potem posypałem piaskiem na Wikolu, potem była zabawa z malowaniem, a dokładnie wyglądało to tak, że poszedłem do sklepu i pan w sklepie zapewniał mnie, że dzięki farbce, którą mi sprzeda będę miął na 100000% kolor piasku (teraz nie przypomnę sobie nazwy bo nie mam jej pod ręką), tyle, że tak nie było bo piasek wyglądał jak błoto, więc kupiłem farbę Pactry Africa Yellow, co dało w sumie zamierzony efekt. Przeglądając zdjęcia z internetu zauważyłem, że taki piękny błyszczący piasek pustyni, zwykły kwarc, taki jak na naszych plażach, różni sie od takiego występującego w okolicy zabudowań, nie zawsze był on taki "śliczny". Więc go troszkę przybrudziłem pastelami, a potem troszkę Pactrą i tak na zmianę mniej więcej, aż do uzyskania niewielkich kontrastów.

Wiem, że dziwnie to brzmi, ale po nałożeniu akrylu na pastelę wyszło to dość ciekawie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wespe jest przysypana wędrującą wydmą i ogólnie piachu tam więcej niż w piaskownicy, to wątpię aby jakakolwiek roślinność miała szansę tam zaistnieć na widoku
Tez tak sadze...

 

Tak tak, ale przyjrzyj się, że jedna cześć to droga i tam jest raczej takie ubite podłoże. można by tam coś wbić. Zastanawiam sie tez nad takim chrustem toczonym po pustyni, ale sprawdzę, czy w Afryce są takie zjawiska, czy tylko na westernach

 

2153.jpg

No ale zobacz na to, sam tez nie wiem czy to nie fotomontaż, ale nie wygląda raczej, zobacz jaka wydma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek ale co z ta palmą? co o tym sądzisz, bo ja już liście zacząłem hodować (drukować) :P

 

I jak teraz taki mały chrust zrobić? taka kulka w 1:72 na oko powinna być do biodra człowieka (figurki) czyli ze 2-3 mm :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No nie wiem... Fotka wyglada na autentyk. Pustynia to dziwne miejsce. Osobiscie nie widzialem takiego czegos, ale to wcale nie oznacza, ze nie istnieje.

Jezeli moja sugestia cos dla Ciebie znaczy, to ja na Twoim miejscu bym sie zastanowil powaznie, nad iloscia elementow na dioramie. 3 pojazdy, obelisk, palma... To moze byc ciut duzo, jak na taka mala powierzchnie...

 

I jak teraz taki mały chrust zrobić? taka kulka w 1:72 na oko powinna być do biodra człowieka (figurki) czyli ze 2-3 mm :/
Wez jakas cienka nitke, nasacz ja rozrzedzona farba i jak wychnie, poprstu zwmin w kulke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No nie wiem... Fotka wyglada na autentyk. Pustynia to dziwne miejsce. Osobiscie nie widzialem takiego czegos, ale to wcale nie oznacza, ze nie istnieje.

Jezeli moja sugestia cos dla Ciebie znaczy, to ja na Twoim miejscu bym sie zastanowil powaznie, nad iloscia elementow na dioramie. 3 pojazdy, obelisk, palma... To moze byc ciut duzo, jak na taka mala powierzchnie...

 

Pewnie, że każda sugestia coś znaczy, tyle że ta palma mogłaby stać koło obelisku, wręcz wyrosnąć koło niego, tylko teraz pytanie "tempo wzrostu palmy" i czas kiedy powstały obeliski i czy da sie to zgrać, w sumie nei zaszkodzi zrobić prostej palmy i zrobić przymiarki i wtedy ocenimy i najwyżej wytniemy.

Teraz trza wykombinować jak zrobić chrust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez jakas cienka nitke, nasacz ja rozrzedzona farba i jak wychnie, poprstu zwmin w kulke...

 

No i zastanawiam się czy nie można by było wymoczać tego w jakiejś posypce, ale takiej drobniusiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek ale nić to plecionka, jakkolwiek byłaby mała ma zawsze rowki od splotów. Ale wiesz co spróbuję, bo jak nie zobaczę na żywo to kaka z tego wyjdzie

A robiłeś już może coś takiego lub podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś już może coś takiego lub podobnego?
Nie, nigdy. Ale takie rozwiazanie podpowiada mi moja modelarska wyobraznia i intuicja. . Co do spolotu, to mysle, ze i tak musialbys rozplesc nitke i wyciagnac pojedyncze wlokno, zeby to chcialo mniej wiecej skale trzymac. Dopoki nie sprobujesz, to sie nie przekonamy, jak to bedzie wygladac. Az sam jestem ciekawy. W zasadzie robota zadna, wiec mozna tak nawet dla proby machnac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś już może coś takiego lub podobnego?
Nie, nigdy. Ale takie rozwiazanie podpowiada mi moja modelarska wyobraznia i intuicja. . Co do spolotu, to mysle, ze i tak musialbys rozplesc nitke i wyciagnac pojedyncze wlokno, zeby to chcialo mniej wiecej skale trzymac. Dopoki nie sprobujesz, to sie nie przekonamy, jak to bedzie wygladac. Az sam jestem ciekawy. W zasadzie robota zadna, wiec mozna tak nawet dla proby machnac...

 

Dobra dobra, Ty mnie tu podpuszczasz, będę za królika doświadczalnego robił?? Tak na poważnie to dziś wezmę nylonówkę bo mam taki kolorek brązowawy ze spodni, troskę to pociacham i jak wyjdzie to zapuszczę jakąś relację w "Jak to zrobić..." w formie fotek.

 

W ogóle powinien być zrobiony jakiś taki dział pt. "Zrób to sam" gdzie pokazywane by były domowe patenty, jak zrobić coś z niczego, ja wiem, że jest to w dziale "Jak to zrobić...", ale tam tez jest misz-masz i pełno innych tematów, lub zrobić poddział "Zrób to sam". Co Ty na to? Z moich obserwacji wynika, że jesteś tu aktywny więc Mody bardziej poważnie potraktują tą sugestię niżeli ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale tam jest troszkę jednak nie wyraźne, a taki dział z konkretnymi tematami to troszkę wyraźniejsze

 

W sumie i tak muszę 3 samoróbki pokazać, więc troszkę roboty będzie, bo jeszcze nie widziałem tych patentów

 

295_rd.jpg

A jakby tego użyć jako chrust? Żeby nie było to jest fota z MojeHobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.