Skocz do zawartości

Bergepanzer IV - Trumpeter 1:35


Mateusz Z

Rekomendowane odpowiedzi

Model składa się przyjemnie, gorzej z poprawnością. Szczególnie zauważyłem to na silniku, ale i tak nie będzie on specjalnie widoczny, więc nic nie zmieniałem. Nie jestem też pewien co do radiostacji. Od siebie dorzuciłem trochę kabli, słuchawki i jakieś pojedyncze pierdółki. Więcej nie robię czołgu z wnętrzem, bo za dużo roboty, a efektu całego nie widać Trochę przesadziłem z obiciami(pierwsze robione pędzelkiem, muszę kupić sobie cieńszy), ale tak jakoś poleciało Czyli wnętrze jest takie testowe, na zewnątrz postaram się robić bardziej umiarkowanie

87484002458708468980.jpg

88220927273593346115.jpg

93376935669935462169.jpg

15318587245911451772.jpg

45478981395011579868.jpg

 

Za zdjęcia należy się mielony albo schabowy, ale no cóż, na modelarni jestem 3-4h i staram się to wykorzystywać modelarsko, nie fotograficznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, powiem tyle że bardzo mi się podoba. Ale są pewne ALE, otóż wnętrze obite zbytnio, wygląda tak jakby ktoś młotkiem obijał specjalnie. Wygląda efektownie ale w 100% nie prawdziwie, czołgi mają krótki żywot, pewnie jeździsz autem, też masz takie zniszczone w środku? Jak tak to współczuje. za to silnik zrobiłeś ekstra, zero wycieku, nówka sztuka prosto z taśmy. Te dwie rzeczy słabo do siebie pasują. Walcz dalej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, powiem tyle że bardzo mi się podoba. Ale są pewne ALE, otóż wnętrze obite zbytnio, wygląda tak jakby ktoś młotkiem obijał specjalnie. Wygląda efektownie ale w 100% nie prawdziwie, czołgi mają krótki żywot, pewnie jeździsz autem, też masz takie zniszczone w środku? Jak tak to współczuje. za to silnik zrobiłeś ekstra, zero wycieku, nówka sztuka prosto z taśmy. Te dwie rzeczy słabo do siebie pasują. Walcz dalej. Pozdrawiam

 

Wiem dokładnie o co ci chodzi i sam nad tym ubolewam. Silnik później mocniej dobrudziłem, ale no cóż na takim kolorze ciężko to zrobić. Mam tylko nadzieje, że następnym razem zachowam umiar Trzeba uczuć się na błędach.

 

P.S. Samochodu w ogóle nie posiadam A w skuterze ciężko plastik obić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich kilka spostrzeżeń:

1. Skąd wziąłeś pomysł na te "trochę kabli"?

2. Radiostacja jest źle ustawiona - powinieneś ją dokleić do stropu przedziału kierowania, a nie do skrzyni przekładniowej.

3. Szkoda, że nie dałeś pasów klinowych na silniku - fajnie wyglądają przy otwrtej pokrywie z wentylatorami.

4. Dziwi mnie pomysł pomalowania podłogi w "przedziale pod wieżą - której nie ma Bpz.IV" minią i jednoczesne pokrycie dna wanny farbą biała.

Bardzo natomiast podoba mi się pomysł wykonania wnętrza - tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Te kilka kabli może nie mieć zupełnego odwzorowania w rzeczywistości. Wzorowałem się na budowie praktycznie od podstaw chyba Ostwinda. Raczej chodziło o trochę frajdy i zobaczenia jak to się robi.

Ad. 2. Radiostacja jest wklejona zgodnie z instrukcją(a instrukcja swoje, oryginał swoje). Ale mam wrażenie, że nawet jakbym ją wkleił do stropu to będzie w podobnym miejscu.

Ad. 3. Czyli jednak były tam pasy Nie wiem dlaczego, ale na zdjęciach jednego silnika z muzeum były, a na innym już nie. No trudno, gdybym wiedział to bym dorobił.

Ad. 4. Ogólnie zauważyłem, że sporo wnętrz ma biały kolor jako podstawowy i często pojedyncze elementy(takie jak ten) w innym. Takie trochę urozmaicenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up. Dokleiłem błotniki i przednią płytę oraz zaczynam się bawić z blaszkami. Na szczęście w modelarni od dziś mamy zaginarkę, więc praca jest przyjemna

43419024364836843733.jpg

07053188054746051724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się zrobić tylko 2 elementy(ten całkowicie blaszany robiłem ok. 1,5h a jeszcze jeden taki muszę zrobić ), prace wstrzymuje na 2 miesiące(czyli okres wakacyjny) z powodu zamknięcia na ten czas modelarni.

13657869955069831722.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Wracamy do żywych. Chyba jednak przerzucę się na 72, bo w tej skali za długo mi się robi już model

09418027350448934793.jpg

86420419941257586681.jpg

 

Tak wiem, zdjęcia są słabe(przypomniałem sobie o nich jak już wychodziłem z modelarni, a na autobus się spieszyłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wyciąłem te gąsienice. Robota nudna i monotonna(dobrze, że nie było śladów po wypychaczach), ale kiedyś ją trzeba było zrobić. Teraz powinno już pójść w miarę gładko.

91098145755592750747.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.