Skocz do zawartości

KV-2 Zvezda 1:35


Dżejrosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kolejny zaległy projekt został zakończony.

Jestem z niego dumny , choć nie wszystko mi się podoba. Udało mi się zrobić kurz , którego obawiałem się najbardziej. Nad gąsienicami jest blu tack dla wyprofilowania ich.

Mam nadzieję ,że wam "Dużak" też się spodoba :

DSC_0877_zps09f663f2.jpg

DSC_0876_zps8a24b213.jpg

DSC_0875_zps5fdf0232.jpg

DSC_0874_zps417dc698.jpg

DSC_0873_zps6e6a09ba.jpg

DSC_0872_zpse11987b5.jpg

DSC_0871_zpse669f150.jpg

DSC_0870_zpsae2bba06.jpg

DSC_0869_zps1a67ee4e.jpg

DSC_0868_zps54c29b50.jpg

DSC_0867_zpsb3ab3201.jpg

DSC_0866_zps5a0423b7.jpg

DSC_0865_zpsf16d8a41.jpg

Kalka się trochę pomarszczyła,ale większych problemów z tym zestawem nie miałem , no może spasowanie kadłuba.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny! Czy obicia na wlezie z tyłu wieży nie są ciutkę za duże? Mam jeszcze mieszane uczucia co do śladów po spalinach. Kurz za to dobry, i w realistycznych miejscach

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny! Czy obicia na wlezie z tyłu wieży nie są ciutkę za duże? Mam jeszcze mieszane uczucia co do śladów po spalinach. Kurz za to dobry, i w realistycznych miejscach

 

Pozdrawiam

Ze spalinami mogłem przesadzić , a z obiciami jeszcze walczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale jakoś ten model do mnie nie przemawia. :P Te "zabrudzenia" według mnie nie wyglądają realistycznie, washa nie widać, zakurzenia są za mocne jak dla mnie, gąski wyglądają jak dla mnie brzydko... Te zabrudzenia nienaturalnie "leżą" to znaczy - w warunkach bojowych, że tak to nazwę, one idą razem z deszczem w dół a na twoim modelu wykonują jakieś dziwne "zakręty" na pionowych powierzchniach (głównie płyta przednia). Model wygląda jak pomalowany i pobrudzony pigmentami bez staranności .:( Nie jestem doświadczonym modelarzem a bardziej początkującym ale to chyba tyle ode mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zabrudzenia nienaturalnie "leżą" to znaczy - w warunkach bojowych, że tak to nazwę, one idą razem z deszczem w dół a na twoim modelu wykonują jakieś dziwne "zakręty" na pionowych powierzchniach (głównie płyta przednia). Model wygląda jak pomalowany i pobrudzony pigmentami bez staranności .:( Nie jestem doświadczonym modelarzem a bardziej początkującym ale to chyba tyle ode mnie...

Na płytach górnych chodziło mi o uzyskanie kurzu w różnych miejscach , gdzieniegdzie zdmuchniętego , gdzieś sie zebrał w kupke, na wieży na płytach bocznych owszem są zacieki. Wash jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash jest? Niestety go nie widać. :P Kurz wygląda nieco inaczej w rzeczywistości i jest tak leciutki, że jeśli się go rozdmucha to w ogóle go nie widać. :P

 

 

może chodzi o pył? Na rosyjskich drogach było (i jest ) go pełno

np. tu

http://beutepanzer.ru/Beutepanzer/su/kv/kv-1/kv-1e/kv1b_ger.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash jest? Niestety go nie widać. :P Kurz wygląda nieco inaczej w rzeczywistości i jest tak leciutki, że jeśli się go rozdmucha to w ogóle go nie widać. :P

 

 

może chodzi o pył? Na rosyjskich drogach było (i jest ) go pełno

np. tu

http://beutepanzer.ru/Beutepanzer/su/kv/kv-1/kv-1e/kv1b_ger.jpg

Dokładnie tak!

Dla mnie kurz i pył to to samo ..przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia to najsłabsza strona modelu. Są za duże, w niektówych oczywistych miejscach ich brak. Oczywiście dobrze że trenujesz, bez tego się nie nauczysz. Jak dla mnie to brak tzw, biedronki jest widoczny. Spróbuj zacząć używac farb olejnych dla urozmaicenia malowania.

Na zdjęciachnie widać, ale koła powinny mieć srebrne przetarcia na powierzchni styku z gąsienicami.

Starając się być obiektywnym mofel średni, nie jest zły ale mógł być dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia to najsłabsza strona modelu. Są za duże, w niektówych oczywistych miejscach ich brak. Oczywiście dobrze że trenujesz, bez tego się nie nauczysz. Jak dla mnie to brak tzw, biedronki jest widoczny. Spróbuj zacząć używac farb olejnych dla urozmaicenia malowania.

Na zdjęciachnie widać, ale koła powinny mieć srebrne przetarcia na powierzchni styku z gąsienicami.

Starając się być obiektywnym mofel średni, nie jest zły ale mógł być dużo lepszy.

1. Tak z obiciami nie zaszalałem , nie potrafię zrobić obtarć przy włazach z powodu nadmiernego włażenia załogi

2. Możesz rozwinąć temat urozmaicenia farbami olejnymi?

3.Mają , mają

Oto dowód:

DSC_0521_zpsd38f812f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jest to, że idziesz do przodu i niewątpliwie czynisz postępy. eksperymentuj dalej, wprowadząjac w życie porady jakie przeczytałeś. Jeszcze jedna sprawa - nie są znane przypadki umieszczania napisów patriotycznych na tym typie czołgu - to fikcja stworzona przez producentów zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jest to, że idziesz do przodu i niewątpliwie czynisz postępy. eksperymentuj dalej, wprowadząjac w życie porady jakie przeczytałeś. Jeszcze jedna sprawa - nie są znane przypadki umieszczania napisów patriotycznych na tym typie czołgu - to fikcja stworzona przez producentów zestawów.

A myślałem ,że tak było , czyli lepiej gdzie poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejnymi farbami chodzi o to aby nakłafac różne kolory farb w postaci kropek, najpierw np. wacikami do uszu i potem wilgotnem pędzlem moczonym w white spiricie rozmazywać je w formie zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z olejnymi farbami chodzi o to aby nakłafac różne kolory farb w postaci kropek, najpierw np. wacikami do uszu i potem wilgotnem pędzlem moczonym w white spiricie rozmazywać je w formie zacieków.

Chodziło CI o biedronkę Tą technikę stosuje ,lecz nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.