Skocz do zawartości

Ferrari 612 Scaglietti 1:24 Revell


szymel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

To było "pędzlowane", szlifowane i tak chyba z 4 razy...

Kilka miejsc do poprawki jeszcze by się znalazło ale trochę się obawiam, że mogło by to przynieść więcej szkody niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój drugi model w życiu, więc póki co jako szkołę to traktuję dlatego pędzelki, ale na dłuższą metę z pewnością tak się nie da, za duża powierzchnia i strasznie ciężko osiągnąć jakiś efekt.

 

Chromy są fabryczne, trochę zabawkowe ale na tym etapie to sobie odpuściłem.

 

Następnym razem jeśli jeszcze nie aero to z pewnością jakiś podkład pójdzie, bo to było czysto na plastik i chyba błąd taktyczny a i nad puszeczką myślałem ale na początku trochę ciężko się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarki:

 

pCk8Hz9nNE7RJcIFxcNShH7gpJ9Zy8Wgw53MvxuTvtk=w927-h518-no

IMG_20140803_172432.jpg

IMG_20140803_172457.jpg

IMG_20140803_172527.jpg

 

Do końca jeszcze trochę, zwłaszcza, że nad maską będzie trzeba sporo popracować po ostatnim wypadku...

Bliskie, zbyt bliskie, spotkanie ze świeczką podczas prostowania...

 

Mam też mały problem z klejem Humbrol ClearFix - mam odczucie, że wchodzi on w reakcję z farbami a zwłaszcza z tym "oryginalnym" zabawkowym chromem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robi, nie robi, tylko się przymierza ;-)

 

Tutaj aby skończyć potrzebuje trochę czasu, zapału i kilku narzędzi, których nie mam jeszcze, więc w wolnej chwili podłubię może coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po dość długiej przerwie spowodowanej totalnym brakiem czasu, w końcu udało się przebrnąć przez "remont" maski:

 

IMG_20140923_162915.jpg

 

w międzyczasie wnętrze otrzymało "dywaniki". Choć początkowo nie było to planowane ale stwierdziłem, że trzeba przetestować:

 

IMG_20140923_162519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ użyłem kleju revel contacta i to nie był najmądrzejszy pomysł, ale chciałem to przetestować zanim gdzieś wykorzystam na większej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już poskładane, może jutro w świetle dziennym jakieś foteczki uda się zrobić tymczasem mam pytanko do bardziej doświadczonych:

lakier bezbarwny z puszki kłaść na cały model na zakończenie czy też zamaskować elementy "szklane" i koła?

 

To moje pierwsze podejście do tego tematu i nie mogę się doszukać odpowiedzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już całość złożoną to przed lakierowaniem MUSISZ zamaskować (zakleić) wszystkie szyby, koła i inne elementy chromowane (np. zderzaki - jeśli występują).

 

Na przyszłość kilka rad:

1. zanim dorobisz się dobrze wyposażonego warsztatu (aero, farby, lakiery, itp. ) kup tylko potrzebne farby w spray'u. Na początek nie muszą to być drogie firmowe farby (Tamiya), wystarczą te np. z Castoramy. Duża puszka starczy na więcej malowań.

2. Karoserię maluj przed dodaniem wszelkich detali. Z puszki 2, max 3 warstwy z odległości ok 25-30 cm równym strumieniem. Nie za blisko, bo będą zacieki. Przed każdą następną warstwą odczekaj aż ta świeża lekko podeschnie - bo będą zacieki. Lakier ze spray'u szybko schnie, po 15-20 min. można lekko łapać malowane części.

3. Po pomalowaniu karoserii wykończ ją malując pędzelkiem uszczelki szyb. Jeśli uszczelki mają być matowe to maluj je po lakierowaniu bezbarwnym.

4. Po malowaniu kolorem bazowym i oklejeniu kalkami całość polakieruj na wysoki połysk. Na początek wystarczy lakier bezbarwny połysk w spary'u. Psikaj 2 mokre warstwy. Mokre to znaczy takie, że lakier pokrywa całą powierzchnię malowaną równą warstwą - jak woda, nie powinno to wyglądać jak napruszenie. Druga warstwa min. po godzinie.

5. Używaj śmiało kleju Revell Contacta (najlepiej ten z igłą) ale pamiętaj, że farba pod nim będzie się rozpuszczać, więc ostrożnie z pomalowanymi już częściami. Złota zasada - dwa razy przymierz - raz sklej.

6. Jeśli będziesz używał kleju cjanoakrylowego (popularna kropelka) PAMIĘTAJ, że nawet kilka godzin po sklejeniu odparowuje on tworząc wokół miejsca klejenia biały, nieusuwalny nalot. Nalot ten niszczy farbę i lakier. Jeśli musisz kleić malowane elementy takim klejem, po sklejeniu pozostaw te elementy w przewiewnym miejscu - np. pod wentylatorem - na kilkanaście minut.

 

To tyle na początek... powodzenia w budowie innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za rady na pewno skorzystam

 

Póki co był zastój w pracach ale do następnego modelu są już zgromadzone puszki żeby spróbować czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko praktycznie skończone:

 

VMbzGFqqFkcPRL6efObbgjduS-rWQZaSgDEhfOKVPPs=w780-h518-no

DSC02183.JPG

A34mvZu-HoOqZ2sNIlmrepEOhjP-W4eSxxNd0317D7Q=w780-h518-no

V1ARR13AY1W5bOnH39FZ2uh2NKEqvLRRrE08LrcU0Dg=w839-h455-no

ug9Jh8WZpYziSWKS6Desb-GnK-mWPhNF2np7yAB4NuM=w780-h518-no

DSC02195.JPG

 

Uzyskało bardzo lekkie zabrudzenia podwozia i wzmocnienie linii podziału.

Za jakiś czas - jak się dorobię - zabezpieczę całość lakierem bezbarwnym.

 

Całość malowana była "z pędzla" i "upiększona" sidoluksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.