Jump to content

Armata Canet 100 mm skala 1:25


tadeusz6514
 Share

Recommended Posts

Dziękuję - tu chodzi o osoby przeciwne wystawianiu modeli kartonowych na tym forum -

staram się wykonywać modele których ze względu na pamięć historyczną i brak informacji (zdjęć) nie wykona nikt i to jedyny sposób przedstawienia ich większemu gronu kolegów modelarzy i pasjonatów Polskiego Wrześniowego uzbrojenia .

Link to comment
Share on other sites

Pomoc- zdjęcia mam chyba wszystkie dostępne ,informacje na temat działa też , jedynie pomoc przy pewnych podpowiedziach dotyczących samej budowy lub - może ktokolwiek zauważy coś co mnie umknie przy wykonywaniu modelu - rysunków tego działa nie było choć w posiadaniu moim jest rysunek techniczny z 24 r lecz ze zdjęciami nie ma zgodności .Chyba że posiadasz coś innego - to proszę o przedstawienie ich - może będzie coś ciekawego .

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za wtrącenie , wiem ze w tytule jest " Forum Modelarstwa Plastikowego" . Lecz dlaczego ignorować lub odtrącać inny typ modelarzy? Są wędkarze morscy ( łapiący na wodach słonych) i wędkarze lądowi ( jeziorka , rzeki , itp ) , którzy są lepsi? Ale doświadczenia można wymieniać , wiec nie kumam niektórych wypowiedzi . Temat jest fajny i nie tuzinkowy , jak możesz to spróbuj równocześnie wykonać ja w ( np.1:35 ) w plastiku (myślę ze chętni do powielenia się znajda ).

Link to comment
Share on other sites

ja najbardziej lubię czytać posty w galeriach wrzucanych przez tadeusz6514 typu...

 

"model świetny ,super ,nietuzinkowy w ogóle bajka tylko .......szkoda ,że z kartonu"

Link to comment
Share on other sites

Niektóre elementy, szczególnie pokrętła i inne okrągłe mają poszarpane brzegi. Możesz spróbować zastąpić je np. drutem. Jest też inna opcja. Kiedyś jak bawiłem się kartonem to taki element oblewało się CA i wtedy można go było wyszlifować. CA utwardza karton.

Link to comment
Share on other sites

Jakowoz Krzysiek ma racje co do szlifowania w/w elementów , to ja proponuje co byś przeszedł na plastik . Człowieku masz niesamowity potencjał , wykorzystaj go. Chętnie kupie model opracowany przez Ciebie w 1:35 np. Prośba podziękuj fotosikowi , ciężko się to ogląda.

Link to comment
Share on other sites

Wiem że elementy wyglądają strasznie - jest to sprawdzian pewnych założeń technicznych do modelu kartonowego - czyli pierwowzór modelu do wykonania rysunków w corelu i rysunków technicznych samego modelu . Co do wykonania modelu w skali 35 polecam już wykonany egzemplarz kartonówki z rysunkami technicznymi - najczęściej są to rysunki skalowane i

z tego można już wykonać model - polecam i zapraszam do wykonania modeli .

Link to comment
Share on other sites

poszukuję wzoru celownika stosowanego na okrętach przy armatach morskich od 75 - 152 mm - najlepiej firmy Canet - pilne - mile widziane zdjęcia lub choćby linki do stron internetowych .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

58e7e4fde197f874m.jpg

mam pytanie do marynistów co za przyrząd celowniczy jest po prawej stronie działa jest to celownik kierunkowy - proszę o informację .Jest to artykuł w czasopiśmie ( Morze statki i okręty ) artykuł ,,W cieniu sławnej siostry czyli nie tylko baterią cyplową polska artyleria nabrzeżna w 1939 roku stała ,, autorów Romana Bąkowski i Waldemara Nadolnego .

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.