Skocz do zawartości

CH-53D Marines - 1:48


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem prace nad kolejną maszyną, tym razem jest to Ch-53 e w wersji Marines. w skali 1:48

Śmigłowiec będzie przebudowany do wersji "złożonej" na potrzeby lotniskowca, zestaw na którym bazuje to model Revell, który nie ma dodatków do tej opcji, tak więc wszystko będzie dorabiane indywidualnie.

Kalek do wersji Marines nie ma w zestawie ale będę używał do namalowania oznaczeń masek - Montex.

 

2pda06.jpg

 

 

W pierwszej kolejności odciąłem ogon i dorobiłem wewnętrzną ścianę zamykającą wnętrze kadłuba

 

cjp85a.jpg

 

26nvhy.jpg

 

1vdoj0.jpg

 

zjdkx4.jpg

 

vap4hs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dokładnie, on jest ponad dwa razy większy od HH-60. Zresztą chyba to jest największy transportowy śmigłowiec używany przez armię usa (ale mogę się mylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią popatrzę i po podziwiam ale mam nadzieje że

zdajesz sobie sprawę że masz niewłaściwy kadłub do zrobienia

CH-53E trochę za krótki a ogon powinien być zupełnie inny,

ale pewnie wiesz, więc się nie wymądrzam tylko obserwuje

 

Zdjęcie które pokazałeś, też przedstawiają dwa różne typy tej maszyny

MH-53E "SEA DRAGON" i CH-53E "SUPER STILLION"

ale to pewnie też już wiesz

 

Tym bardziej z zainteresowaniem popatrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wiem wersja którą przedstawiłem na zdjęciach jest chyba nowsza, bo ma inny ogon (inny statecznik) ma 3 silnika, moja wersja ma dwa i takie drobne detale, ale nigdzie nie znalazłem zdjęć "złożonej" wersji tego co buduję. To były jedynie zdjęcia poglądowe przybliżające temat, głównie chodziło mi o to że mają oba złożone ogony i łopaty

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to się zgadza to jest CH-53 "SEA STILLION", nie wersja "E"

która to jest dłuższa i ma zupełnie inny ogon, wirnik główny 7mio łopatowy

i ma zaiste 3 silniki cacuszko

 

Może będę mógł pomóc z tymi fotkami:D

revell-CH-53-3055.jpg coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.airliners.net/photo/USA---Marines/Sikorsky-CH-53D-Sea/2063358/L/&sid=fb51eac1d5073c3318a05bbf228586a3

 

niestety nie mam ( na razie ) wersji szarej skompaktowanej ale przejże archiwum

może ci w czymś pomożę to 72-ka ale mają wiele wspólnego (kadłub)

viewtopic.php?f=86&t=42359

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bydlę nieziemskie.

Na tych dwóch pierwszych zdjęciach, gdzie jest poskładany jak Transformers, wygląda o niebo potężniej i groźniej niż na wszystkich pozostałych razem wziętych.

Będzie na co popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tytuł na CH-53D.

 

Revell robi wersję G produkowaną w Niemczech - to jest właściwie to samo co wersja D używana wcześniej przez USMC (do 2012 w HMH-362 i 363), aktualnie używają wersji E (do2009) a zastąpić mają wersja K. Wszystkie one się zasadniczo od siebie różnią.

 

Wersję E (MH i CH) w 1/48 robi ACADEMY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zmieniam, tylko podpowiedzcie mi jak, bo nie widzę nigdzie opcji aby edytować cały wątek i możliwość zmiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba trzeba admina poprosić o zmianę, bo ja po upływie ok. 12h nie mogę już samemu edytować własnych postów.

 

EDIT

Nazwa tematu zmieniona zgonie z życzeniem. Pozdrawiam ADMIN]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.