Skocz do zawartości

CH-53D Marines - 1:48


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dopracowałem jeszcze odrobinę ogon, bardziej go "styrałem" bo pooglądałem sporo zdjęć tych maszyn i wszystkie dość mocno wyeksploatowane są, i składam kokpit z przestrzenią ładunkową. Jutro wrzucę zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogon został trochę bardziej podniszczony i dorobiłem parę detali jak np oznaczenia łopat

 

lzs91i.jpg

 

xb1493.jpg

 

4jmsrk.jpg

 

Jeśli chodzi o wnętrze to zostało złożone tak jak producent przewidział, i po prostu pomalowane, od razu zaznaczam że nie skupiam się na wyglądzie wnętrza, nie będzie widoczne z zewnątrz i zostawię na etapie kolory bazowe i lekka tonacja + delikatny wash.

 

9rgwub.jpg

 

g4dhto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no, smakowicie zaraz usłyszysz że model za brudny

 

Ale... jedno co rzuca mnie się na oczy, to bardzo niskie "zagęszczenie" detali :(

ta podłoga w przedziale ładunkowym to nie jest jeden pas blachy,

przydało by się nieco podziałów (jakieś luki klapy, czy cóś). podobnie

rzecz się ma kabiny pilotów, na tej ścianie za plecami przeważnie sporo się dzieje :(

( jakieś kable, z tego co pamiętam)

 

jak na PW podeślesz do siebie maila to mogę ci wysłać monografię

H-53 in action squadrona

 

a to może i MH-53M ale jako poglądowe może ci się przyda

http://www.nmusafvirtualtour.com/media/073/MH-53M%20Cockpit.html kokpit

http://www.nmusafvirtualtour.com/media/073/MH-53M%20Cabin%20Compartment.html kabina transportowa

 

Miłego zwiedzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę się z opinią że będzie zbyt brudny, ale chodzi mi o taki efekt

 

0wom1k.jpg

 

Oglądałem sporo zdjęć gdzie są one strasznie styrane, brudne, prawie cały ogon usmolony w spalinach, silniki zardzewiałe, z prawie każdego nitu wypływa stróżka rdzy, o taki efekt mi chodzi.

 

A jeśli chodzi o wnętrze, to masz rację, ale tak jak zaznaczyłem wcześniej, nie będę zbytnio pracował nad detalami wnętrza typu ściany kadłuba, wyposażenie, detale podłogi i ścian grodziowych, bo zależy mi na wyglądzie zewnętrznym, a środek zostawiam tak jak model ma fabrycznie, bez detali, których później i tak nie będzie widać. Oczywiście podziwiam pracę niejednej osoby na tym forum, która wnętrza maszyn robi lepiej niż oryginał, z najmniejszymi detalami, jednakże mi w tym modelu nie chce się tego robić, dlatego zostanie bez przeróbek i waloryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie gotowa rampa załadunkowa, teraz tylko ją "podniszczyć", ubrudzić i zamontować

 

qgbdn7.jpg

 

duv6oe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jeśli chodzi o wnętrze, to masz rację, ale tak jak zaznaczyłem wcześniej, nie będę zbytnio pracował nad detalami wnętrza typu ściany kadłuba, wyposażenie, detale podłogi i ścian grodziowych, bo zależy mi na wyglądzie zewnętrznym, a środek zostawiam tak jak model ma fabrycznie, bez detali, których później i tak nie będzie widać.

 

Twoje prawo nam tylko to uszanować i podziwiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Koniecznie w seahawku, który budujesz musisz spróbować, efekt jest od razu inny, szczególnie że widziałem, że kupiłeś cały zestaw do washa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny element to ten wysięgnik do tankowania , nie wiem jak się to fachowo nazywa

oryginalny w zestawie wyglądał jak rycerska kopia, czy lanca, wiec wymagał pewnych przeróbek, dodania wężyków, opasek itp.

 

m3ezau.jpg

 

dutax3.jpg

 

j9bfa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja będzie miała opuszczone schody wejściowe, ale w zestawie takich nie było, dlatego trzeba było wyciąć całe drzwi z kadłuba i dorobić schody od podstaw

 

ro4uvl.jpg

 

eoyxfd.jpg

 

yq5cd1.jpg

 

mbsfin.jpg

 

sq01fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny element to radar na nosie, w zestawie czegoś takiego nie ma, a wersja którą chce zrobić powinna mieć, więc trzeba było zbudować.

 

ma0836.jpg

 

wds3ru.jpg

 

ihcv32.jpg

 

a92qn4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotkę tej konkretnej maszyny którą chcesz zrobić :( bo mam wrażenie,

że ci się właśnie wkradł błąd merytoryczny :( lub mylisz warianty tego helikoptera.

Piszesz że chcesz zrobić wersję "D", a notorycznie próbujesz umieścić na niej elementy z wersji "E"

Przepraszam że burzę twój światopogląd ale te dźwigary na dziobie nie są zakończone radarem :(

tylko głowicą optoelektroniczną - ale mogę się mylić... jak masz fotkę takiej wersji "D" to rozwiej

moje wątpliwości.

 

A poza tym takie ustrojstwo przenoszą tylko wersja CH-53E Super Stillion, ale to już jest zupełnie

inny kadłub tak jak ci pisałem na początku.

 

CH-53E_Super_Stallion_helicopter.jpg

 

ale detal który dorobiłeś, sam z siebie śliczny. Pogratulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sondę do tankowania, to ta wersja posiada ją na 100%, bo nawet była w zestawie z modelem, a co do kamery, to rzeczywiście, zacząłem szukać po różnych zdjęciach i nie znalazłem tej wersji z kamerą, co nie zmienia faktu, że nos tej maszyny bardziej mi się podoba z kamerą i możliwe że jednak będzie drobne ustępstwo od oryginału i kamerka się pojawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa konkretna odpowiedź

 

krótko mówiąc "Licentia poetica" no to za ojczyznę :P

Też mam w planach fantasmagorię na temat CH-53D jest wdzięczna do przeróbek

takie "paskudztwo" sobie wymyśliłem

 

AMV-53%2520EVOLUTION.JPG

 

taka chimera V-22 i CH-53 może być ciekawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub pomalowany, i poddawany procesowi niszczenia. Tak jak wspominałem na początku przy ogonie, chodzi mi o efekt naprawdę styranej maszyny, jak można znaleźć na większości zdjęć w necie tego śmigłowca. Jednym słowem ma być brudny, podniszczony, używany w ciężkich morskich warunkach

Zdjęcia zrobione tak na szybko, wiec jakość może nie powala, ale co nieco widać

 

ukzf4o.jpg

 

yxqo2f.jpg

 

wkbero.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.