Skocz do zawartości

Moj kociak czyli Tiger II 1:35 Tamiya


Adam 40

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie te świecące się jak neon kalkomanie.

Model skleiłeś bardzo schludnie. Malowanie i detale też wygląda całkiem do rzeczy.

Jak dla mnie jest trochę zbyt czysty, ale to tylko moja opinia

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ogólnie w porządku ale ta sterylna czystość!!....................

 

Moje modele maja delikatny wasch i suchy pędzel. Po prostu nie lubię przesadzać . Co do kalek to teraz zmieniłem metodę i już jest lepiej.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba, ale pokaż że to nie delikatne coś, tylko potężny Tygrys Królewski. Ja bym trochę jeszcze zaostrzył wash, przybrudził jeszcze gąsienice, te kropki w kamuflażu ambush trochę ci nie wyszły i tak jak mówili moi przedmówcy kalki się błyszczą ale wszystko można jeszcze poprawić.

 

ocena; -5/6

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładnie sklejony. Ale model "czysty" jest dużo łatwiej wykonać. I nie chodzi o to żeby był "brudasem", tylko żeby wyglądał "jak prawdziwy", a nie jak pomalowany aerografem plastikowy model w skali 1-35 :-)))

Odtworzenie śladów eksploatacji to ogromna wiedza, pomysłowość i zabawa . Zawsze myślałem, że właśnie po TO skleja sie pancerke :-)).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo się z Tobą zgodzę Hiena, bo średnia żywotność czołgów niemieckich na przykład to były około 2 miesiące. Niektórzy faktycznie przesadzają z rdzą, odpryskami, ale fakt faktem, że model lepiej tak wygląda. Jeżeli ktoś woli czołgi prosto z fabryki to jego sprawa, ale moim zdaniem wygląda taki czołg jak plastikowa zabawka, trochę weatheringu zawsze nadaje mu innych kształtów, że nie wspomnę o washu i pigmentach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi modele tak jak lubi jak mu pasuje to co większość ludzi robi jest to przesada (dużo odprysów rdza zmatowienie lakier....) z drugiej strony wygląda to bardzo dobrze ukazuje w pełni model.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Kalki na tym etapie można jeszcze poprawić - dajesz Sidolux, nawet nie na cały model ale na pole nieco wieksze niż kalki, potem pokrywasz model delikatnym filtrem, rozrzedzonym (już jest zmatowione, kalki nie błyszczą) kosmetyka i jest git. Co do matowosci modeli, niektórzy przesadzają, wiele pojazdów w wymiku dziłań wojennych miało farbe lekko błyszczącą, przykurzoną. Nie wszędzie był kurz, pył i palące słońce non stop. Choćby pojazd działający w kilku dniowym deszczu nie mógł być matowy )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.