Skocz do zawartości

Ferrari 328 GTS 1:24 Hasegawa


szymel

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model jaki trafi na warsztat to Ferrari 328 GTS firmy Hasegawa nr 20233 wyprodukowany na licencji Ferrari.

 

2GNfOfeYHEc2vHUI4SrC4WIMndPPCRfDkzlODk81AlE=w907-h518-no

IMG_20140805_172316.jpg

IMG_20140805_172322.jpg

 

Autko posiada fabryczne blaszki, które mam nadzieję uda mi się wykorzystać. Dostanie też flok.

 

Kolor na dziś to czerń. (Tak wiem Ferrari powinno być czerwone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model. Zawsze mi się podobały F z tamtych lat

Proponuję posłuchać rad z tematu 612 i do malowania użyć spray Motip (nie jest tani ale ładnie się kładzie i szybko schnie, przez co nie łapie tyle śmieci). Do malowania dużych powierzchni wnętrza też polecam spraye. Może wybór kolorów nie jest tak duży jak farbek pod pędzel ale nawet jak nie wstrzelisz się idealnie z kolorem, to efekt i tak będzie dużo lepszy niż po pędzlu.

O nakładaniu i obróbce kolejnych warstw poczytaj (na forum sporo tego było), a potem poćwicz na jakiś ramkach albo czymś podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Warsztat powoli zaczyna działać no i już na początku pojawił się poważny dylemat:

 

DSC02199.JPG

 

Czarny metalik czy czarny?

 

Dodam, że jest to mój trzeci model w życiu i cały czas się czegoś uczę i próbuję czegoś nowego. Tym razem będzie to pierwszy model gdzie główne elementy będą malowane "z puszki". Póki co też nie zależy mi tak bardzo na wiernym odwzorowaniu oryginalnego pojazdu, za co pewnie od nie jednej osoby mi się oberwie ale cóż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba modelarska np. Tamiya nie ma aż tak dużego ziarna. Inaczej ma się sprawa z farbami samochodowymi - tam faktycznie ziarno może już lekko przeszkadzać. Jest jednak na to pewien patent. Na czarny metalik spróbuj położyć SMOKE. Zgasi troszkę ziarno metalika i przy okazji ładnie zacieniuje wszelkie krawędzie i linie podziału - a więc 2 w 1 .

"Czysty" czarny będzie wymagał idealnego wylania i polerki - więc jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w tym temacie to tym bardziej wybierz metalik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nawet w farbach Tamki to ziarno mogłoby być mniejsze, ale tak jak mówisz - farby samochodowe mają jeszcze większe ziarno, więc używanie samochodowych metalików mija się z celem i nie wygląda to dobrze. Nie wziąłem pod uwagę kwestii polerki - więc tak jak mówi Sławek wybierz metalik, będziesz miał wygodniej i łatwiej.

 

A o patencie ze smokiem nie wiedziałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem, że mnie chyba przekonaliście

Polerowanie to jeszcze chyba nie mój stopień wtajemniczenia ;)

@DarkWing mógłbyś wskazać jakiś konkretny smoke, żebym nie błądził po omacku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem, że mnie chyba przekonaliście

Polerowanie to jeszcze chyba nie mój stopień wtajemniczenia ;)

@DarkWing mógłbyś wskazać jakiś konkretny smoke, żebym nie błądził po omacku?

Smoke to np. X-19 z Tamiy'i. Inne firmy też to mają. Jeśli sprzedawca nie wie co to "smoke", pytać się o czarny transparentny.

Generalnie sposób propagowany przez DarkWinga, polegający na uzyskaniu barwy farbami transparentnymi uważam za rewelacyjny.

Malując np. motocykl BMW metalicznym czerwonym wyszedł mi metalic ale rudy. Piękną mieniącą się czerwień uzyskałem malując model srebrnym metalikiem, a na to transparentny czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Po dość długiej przerwie przyszedł czas na odkurzenie tematu:

 

V8 3.2l 270 KM

DSC09644.JPG

DSC09645.JPG

 

oraz karoseria po wizycie na lakierni:

 

DSC09646.JPG

DSC09647.JPG

 

Pierwszy raz walka z puszkami i wyszło nie najgorzej, choć potrzebna jest jeszcze korekta kolorku bazowego, potem smoke aby przytłumić ziarno ale jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............................

potem smoke aby przytłumić ziarno ale jestem dobrej myśli.

 

Możesz rozwinąć ?

Próbowałeś już wcześniej tego patentu ?

Brzmi nieźle, a mnie ziarno metalików doprowadza do szewskiej pasji

Napisz proszę coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkWing w tym temacie o tym wspominał nieco wyżej ;)

Jest to mój pierwszy model z puszki więc trzeba potestować a jako smoke posłuży spray czarny do przyciemniania lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza część prac nad 328:

 

IMG_20150219_203813.jpg

IMG_20150219_203940.jpg

IMG_20150219_204047.jpg

IMG_20150219_204153.jpg

 

 

No i na koniec zagadka, przynajmniej dla mnie...

IMG_20150219_204256.jpg

 

w jaki sposób element zaznaczony powyżej pomalować zgodnie z instrukcją?

 

W ogóle w jaki sposób malować małe elementy, np. jak poprawić szwy na fotelach?

próbowałem igłą ale farba się nie trzyma, próbowałem wykałaczki ale za gruba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania tego konika to trzeba mieć chyba mikroskop tez miałem ten sam problem i podarowałem sobie malowanie tego i zamiast tej blaszki po prostu nałozyłem kalkomanie. :P Czym malowałeś kadłub silnika że się tak błyszczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciekawe na plus (+) czy minus (-)

 

Ciężko określić czy na + czy -. W każdym bądź razie wygląda jak by to był piasek. Tak w ogóle to co co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.