Skocz do zawartości

M706 Commando Armored Car in Vietnam - 1/35 Hobby Boss


wajtok

Rekomendowane odpowiedzi

Prze koszernie ..ladnie to wyglada..chciałbym tak umieć

Dziękuję . Ale to nic takiego, muszę się jeszcze dużo, dużo, dużo uczyć.

 

Most przedni i most tylni już po pigmentach. Troszkę jeszcze je poprawie ale to już po zamontowaniu do korpusu.

P9153038.JPG?gl=GB

 

P9153040.JPG?gl=GB

 

Trzy kołeczka tez już gotowe - zostało jedno do poprawki

P9153041.JPG?gl=GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam z zaciekawieniem mam takiego ale w zwykłej wersji. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale wnętrze powinno być jasne (kremowo-białe, białe) ale już chyba za późno. I siłowniki od amorków powinny się lekko świecić mimo wszystko pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli mat nie jest za dobrze rozcieńczony to pozostawia biały nalot.

 

dzięki

 

Oglądam z zaciekawieniem mam takiego ale w zwykłej wersji. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale wnętrze powinno być jasne (kremowo-białe, białe) ale już chyba za późno. I siłowniki od amorków powinny się lekko świecić mimo wszystko pracują.

 

Wiem, wiem, ale dopiero po pomalowaniu znalazłem kilka zdjęć gdzie widać wyraźnie jasne, białe wnętrze. Praktycznie wszystko miałem zrobione wiec szkoda było mi to psuć. Siłowniki oczywiście poprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I przy okazji mam pytanko dotyczące lakieru bezbarwnego. Czasami dzieje mi się coś na kształt białej mgiełki, śniegu.. Wygląda to jak biały nalot. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to zlikwidować. Czy to wina lakieru? Czy aerografu?

Zaczęło mi się to dziać od czasu kiedy zacząłem używać nowego lakieru z Vallejo ( 100% acrylic resin ).

 

Miałem podobny efekt przy satynowym lakierze z vallejo. Kupiłem satynę w zestawie AK do modulacji i potem osobno już z Vallejo.

 

Efekt był taki, że ten zestawowy z AK sprawdzał się świetnie, ten z vallejo robił nalot. Odpowiedź jest prosta, ten drugi był już zważony, zbyt długo siedział na sklepowej witrynie itp. Raz zdarzało mi się to z bezbarwnym lakierem matowym z ModelMastera rozpylanym z aerografu. Rozwiązaniem na to było nałożenbie lakieru z pędzla. Efekt znikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I przy okazji mam pytanko dotyczące lakieru bezbarwnego. Czasami dzieje mi się coś na kształt białej mgiełki, śniegu.. Wygląda to jak biały nalot. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to zlikwidować. Czy to wina lakieru? Czy aerografu?

Zaczęło mi się to dziać od czasu kiedy zacząłem używać nowego lakieru z Vallejo ( 100% acrylic resin ).

 

Miałem podobny efekt przy satynowym lakierze z vallejo. Kupiłem satynę w zestawie AK do modulacji i potem osobno już z Vallejo.

 

Efekt był taki, że ten zestawowy z AK sprawdzał się świetnie, ten z vallejo robił nalot. Odpowiedź jest prosta, ten drugi był już zważony, zbyt długo siedział na sklepowej witrynie itp. Raz zdarzało mi się to z bezbarwnym lakierem matowym z ModelMastera rozpylanym z aerografu. Rozwiązaniem na to było nałożenbie lakieru z pędzla. Efekt znikał.

 

Czy jest jakiś sposób na rozpoznanie czy lakier jest 'zważony', stary itp. ja od lat kupuje w jednym sklepie i nigdy nie miałem takich problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem brakujące duperelki i modelki stoi już na własnych 'nogach' . Zostało mi tylko zamontowanie anteny oraz ostateczne dopieszczenie olejami i pigmentami.

Jutro albo pojutrze jak modelik będzie skończony i zanim poddam go Waszej ocenie w galerii zrobię krótkie zestawienie co według mnie wyszło fajnie a co jest skopane, i na co ewentualnie powinienem zwrócić uwagę przy budowie następnych modeli.

Moje oraz Wasze uwagi ( jeżeli takowe będą i według mnie będą słuszne i zasadne ) trafia do 'karty modelu'.

W ramach wyjaśnienia - karta modelu to takie moje ustrojstwo w którym zapisuje wszystko co dotyczyło danego modelu, jakich farb użyłem, jaki to model nr modelu, producent, malowanie, wszelkie moje patenty, metody, materiały. co było źle, co dobrze, co bardzo dobrze itp. Karta ta razem z instrukcja oraz wyciętym obrazkiem z pudelka trafiają do segregatora i są przechowywane dla potomności...

 

P9193046.JPG?gl=GB

 

P9193047.JPG?gl=GB

 

P9193048.JPG?gl=GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.