Skocz do zawartości

Scania Polis


Marcus05

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W tym modelu nadkola są oddzielnie pozatym widać pewną przerwe.Nadkola sa białe i nagle jest czarna rama.Właśnie Marcus05 czemu rama jest czarna? :P

 

Wygląda na to, że w oryginale też jest czarna rama i białe nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli model był robiony na zamówienie policji, to nikt nie mówi, że rama musi być w kolorze firmowym. To tak jak z tuningowanymi truckami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym malowałeś, jakiej firmy farba?

 

Motip biały wysoki połysk, podkład też motip bo kolor elementów to czarny plastik.

 

Czemu czarna rama bo taka mi się wydaje w orginale. Jak pisałem mam tylko to jedno zdjęcie zestawu.

 

W związku z tym szukam pomocy u Szanownych Kolegów proszę o przesłanie lub wstawienie w temacie zdjęć z pionowym układem wydechowym Scanii, jeżeli można to najbardziej mnie ciekawi rozwiązanie mocowania wydechu i układ rur wydechowych z tłumnika do "fanfar".

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No żeczywiście pocisnełem!!! Niewiedziałem co napisać,więc napisałem co mi pierwsze przyszło mi do głowy!!!(niemam jej zbyt dużej)Mam nadzieje że wiecej nie zaśpie!!!

POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolega z PKMC dobo150 znalazł fotkę modelu ciągnika Scani Polis i prosił mnie abym ją tu zamieścił, może Ci sie przyda

 

d3cbb44e016dd10e.jpg

 

Ps.

Są jakieś postępy w budowie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje Andrzeju za fotografię, przekaż koledze , ostatnio mało czasu spędzam w domu i prace przy modelu troche kuleją, a ponadto mój osobisty Komitet Centralny zlecił modelarstwo 1:1 czyli remonty pomieszczeń zakwaterowania.

 

Ostatnio w hotelu się nudziłem i trafiłem na coś takiego :

http://cgi.ebay.pl/Decal-Paper-Clear-A4-Size-LASER-Print-N104-x1-Sheet_W0QQitemZ300191507150QQihZ020QQcategoryZ2594QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Może można by się w pary zebrać i zakupić pare stron a opłata za przesyłkę będzie taka sama.

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam , trochę odkurzę temat.

Powoli idę do przodu, kabina złożona wczoraj i pokryta pierwszą warstwą do szlifowania nierówności na łączeniach, reszta osprzętu też powoli nabiera wyglądu. Jak tak dalej mi pójdzie to do lata skończę . Dalej szukam rozwiązania układu wydechowego na dwie pionowe rury.

Trochę aktualnych fotek z postępu prac (mozolnie idzie ale do przodu).

8ec1c21cd4f33ed7m.jpg 1e593518189e2369m.jpg 8c42809e5be5bc0bm.jpg 4d8a56115ee87f55m.jpg

 

Wszelkie uwagi mile widziane.

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Ostatnio miałem trochę wolnego i wena mnie pociągła do wymyślenia oraz wykonania układu wydechowego w pozycji pionowej, zaznaczę że pomysł jest tylko wytworem obserwacji innych modeli i prawdziwych takich układów w 1:1. Nie wzorowałem się na żadnym zdjęciu ani rysunku. Szkielet konstrukcji wykonany z ramek z naczepy gdyż grubość prastiku odpowiada grubości rury z zestawu, reszta to lużna koncepcja ze słomek do napojów. Pierwsza próba tak wyszła

f20c118cb09d7941m.jpg

Następnie po przymiarce do tłumnika

e73f5335c25e749cm.jpg

I na koniec pierwsza przymiarka do kabiny

a764a270f74906a7m.jpg fb454fa65666ac0dm.jpg

 

Do wymyślenia jeszcze schemat łączenia z ramą i utrzymanie w pionie.

Tak jak pisałem na początku, powoli do przodu małymi kroczkami ale do przodu.

 

Pozdrawiam Marcus.

p.s wszelkie uwagi i sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy rzeczywiście Mirku sięgają do nieba, tak jak wspomniał już Praetorian, zrób poprostu normalne kominy, takie jak italerka wydała chromowane, kominy najlepiej by Ci się sprzydały, te od Wreckera z zamykanymi klapkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to tylko przymiarka, przecież kominy nie będą takie wysokie bo za kabiną idzie jeszcze owiewka od góry i spojlery (tak mi się przynajmniej wydaje )...

Co do pomysłu z kominami to fajny patent, z tym że ja Mirku dałbym je szerzej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy są zdecydowanie za blisko siebie, powinne być na rogach tylnej ścianki zaraz za owiewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem że powinny być zaraz obok bocznych osłon aerodynamicznych , ale pozycjonowanie do kabiny będzie uwarunkowane profilem górnej części osłony aero. Chciałbym zrobić tak jak to wygląda na załączonych zdjęciach.

68d2d2538d7dd2d0.jpg 37ab6ed63b60f1aa.jpg

Dzisiaj będą kombinował wykonanie tych kominów z aluminowej rurki, tylko muszę opanować gięcie do kąta 90st. bez załamań. Może ma ciepło, może z wsadem do środka

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że post za postem, ale pierwsze próby z metalem wyszły tak

57d530eea590a024m.jpg

a tak wydląda dorabianie grubości ścianek, pierwsze wiercenie

37a951b4791425b1m.jpg

a tak wygląda od góry

08b99f79f2c7c04bm.jpg

 

Pozdr Marcus

p.s. koszt materiału 3,99pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.