Skocz do zawartości

Scania Polis


Marcus05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po dłuższej przerwie wracam do tematu nowego projektu i na dzień dobry zaczynam znowu Scanie ale w innej wersji, na zlocie w Opolu „ Master Truck” poznałem wszystkim znanego miłego pana o nazwisku Svempas. I tak w trakcie rozmowy zainspirował mnie do budowy modelu którym przyjechał na pokaz, jest to trzy osiowa Scanka z naczepą sklepem (w załączeniu fotka).

c5654a29ea589abf.jpg

 

Ale w trakcie przeglądania jego strony www.svempas.se znalazłem jedno zdjęcie które ujęło mnie do żywego i od poniedziałku o niczym innym nie myślę tylko jak to zrobić. I tak, z braku na rynku modelu Scania Millenium mój wybór padł na 164L Top Class, model prawie taki sam jednak trzeba będzie załatwić odpowiednie oznaczenia modelu na 144L/ 530. Oczywiście trzeba będzie pogadać się z kolegami od robienia kalek czy takie są do zrobienia.

0730188b39b75641.jpg

 

W związku z tym mam do Kolegów prośbę jeżeli ktoś z Was ma może inne zdjęcia tego zestawu to proszę o pomoc, bo ja przez parę godzin znalazłem tylko to jedno.

Od razu napiszę że jestem troche wolny w pracach więc aktualizacje będą w ramach postępu prac, dzisiaj zaczynam od ramy.

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No, no Ładne kwiatki!

 

Z kalkami problemu być nie powinno. Mi zrobili kaleczki do magnumki: kuchmodel@op.pl

 

Projekt zacny i wierzę, że efekt będzie powalający

 

Zasiadam w pierwszym rzędzie. Ktoś jeszcze się dosiądzie?

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja równiesz, się dosiądę i życzę, też powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar... Zabiłeś Mirka

 

Żarcik taki... Mam nadzieję, że Mirek się nie przejmie i zrobi drugi model POLIS Scakanki

 

Chyba nie Przemku, mam takie wrażenie że Oskar pokazał ten sam który ja prezentuje tylko z innej strony.

48e4b4fc53381e20m.jpg

 

O ile wiem jest to model z firmy http://www.tekno.nl/

Dzięk Oskar takiego ujęcia jeszcze nie miłem.

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar... Zabiłeś Mirka

 

Żarcik taki... Mam nadzieję, że Mirek się nie przejmie i zrobi drugi model POLIS Scakanki

 

Chyba nie Przemku, mam takie wrażenie że Oskar pokazał ten sam który ja prezentuje tylko z innej strony.

48e4b4fc53381e20m.jpg

 

O ile wiem jest to model z firmy http://www.tekno.nl/

Dzięk Oskar takiego ujęcia jeszcze nie miłem.

 

Pozdr Marcus

 

 

Ufffff... Moje zmartwienie wynikło z niewiedzy... Myślałem, że to 1:24

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Parę dni i wieczorów poświęconych tej Scani zaowocowało takimi efektami, nadmieniam że model jest po pierwszej warstwie lakieru i elementy są złożone bez kleju. Fotki robione póżnym wieczorem za co przepraszam, następne postaram się wykonać przy oświetleniu naturalnym.

 

Marcus

9a869791fc8b8853m.jpg f4a49fc1f8a5401am.jpg 449defe8fe0cbb1cm.jpg 5b6dc6eb46520a77m.jpg

 

Wszelkie uwagi i pomocne sugestie mile widziane.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na razie wygląda ok.Tylko mam pytanie bo nie wiem dokładnie ale czy rama nie powinna być bardziej matowa niż żeby była błyszcząca ?

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie Mirek! Zaczynało się tu kurzyć

 

Rama skończona? Jakieś takie paproszki Ci się chyba poprzyklejały z przodu ramy Drugie pytanie, czy nadkola były przyklejone? (tak wiem, ze mowiles, ze wszystko jest zlozone na sucho, ale rame np. musiales sklejac, wiec dla pewnosci sie pytam).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu nadkola są oddzielnie pozatym widać pewną przerwe.Nadkola sa białe i nagle jest czarna rama.Właśnie Marcus05 czemu rama jest czarna? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.