Skocz do zawartości

Jakie farby są najlepsze do figurek???


ziemek15

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem ten temat ponieważ nie zauważyłem podobnego.

 

Mam małe pytanko, wiem że zadawałem na innym temacie ale jakoś nie odpowiadają, więc chodzi mi o to że zakupiłem US spadachroniarzy z revella w skali 1:72 i nie wiem jakimi farbami ich malować nie chodzi mi o kolorystyke, lecz o rodzaj farb czy akrylowe czy olejne, bo widzicie mam pełno akrylówek cytadeli wydawanych przez gamesworkshop, ale niewiem czy nadają sie one do figurek takiego rodzaju???

 

Wszystkie kolory jakie mam są odpowiednie do ich mondórów

 

POZDRAWIAM!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ziemek15!

 

Przeciez te farby sa do figurek. Games Workshop w moim miescie sprzedaje tylko figurki do gier wojennych i farby Citadel oraz Valleyo Game Color. Kiedys mieli tam tez kacik w ktorym mozna bylo malowac figurki i grac z innymi klientami , ale teraz zmienili lokal i nie ma na to miejsca... Jeszcze nigdy nie widzialem zeby ktos tam malowal innymi farbami niz te wspomniane wyzej. A kiedy zapytalem kiedys o Humbrole - dostalem wyklad na temat wyzszosci farb akrylowych nad olejnymi.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam pactry. Ale dobre sa też farby olejne dla plastyków. Wada ich jest długi czas schnięcia i ograniczona paleta kolorów, zaleta natomiast niska cena do zawartości tubki, doskonałe właściwości kryjące. "Niema problemu z pomalowaniem na biało nawet czarnego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Witam

 

Z moich doświadczeń z figsami LOTRa najlepiej sprawdzają się klasyczne Citdelki.

Aczkolwiek zdarzyło mi się użyć tu i ówdzie Pactry czy Model Mastera; nie jest to jakieś wielkie vaux pa.

 

Aha, na to wszystko jeszcze Purity seal, lakier błyszczący żeby się kolorki lepiej konserwowały.

 

Pozdrawiam

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Figurki maluj tym co uważasz za dobrze dobrany kolor do danych figur.Mogą to być oleje ,emalje ,akryle cytadel i inne.Sam maluje WARHAMMER 40 000 tym co uważam za dobre.Teraz właśnie wykorzystuje metaliczne kolory do tych figur takie jak BOLTGUN METAL czy Mithrill silver i co ciekawe nakładam jako baze na figurki z aerografu rozcieńczając rozceińczalnikiem do farb akrylowych tamiya X-20A.Reszte detali jak popadnie byle odpowiadała instrukcji ;AKRYLE ,EMALJE ,OLEJNE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Osobiście najbardziej lubię vallejo game color albo vallejo model color (może przez ten aplikator). Paleta jest bliska cytadeli więc łatwo coś dobrać (zobacz tutaj). Używam również Pactry, ale jasne słabiej kryją.

 

Cokolwiek używasz - pamiętaj o podkładzie:) mr surfacer 1000 w spraju lubię najbardziej, ale ze względu na cenę często używam różnych wynalazków z marketów (z lepszym lub gorszym rezultatem/zapachem).

 

Pozdrawiam,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Games Workshop Citadele i Pactra rulez. Amen

 

A tak na poważnie to osobiście nie dzielę farbek na lepsiejsze i gorsze.

Figsy z LOTRA malowałem już do tej pory wszystkim: pactrą, MM, Citadelkami , no chyba tylko poza olejami Revella i Humbrolkami ( które akurat do figurek pasują jak pięść do nosa, bo są zbyt tłuste i gęste.)

I jak dotąd wszystko spox.

 

Citadelki RULEZ

 

Pozdrawiam wakacyjnie

 

Wojtek

 

 

 

 

Na warsztacie

 

Revell Heinkel He 111 H-6 1/72

Eduard Focke Wulf 190 D-9 1/48 Weekend edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.