Skocz do zawartości

IJN Choun Maru 1945 Niko Model


ganjavir

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Po raz pierwszy zabrałem się za żywicę za namową kolegów. Myślę że wyszło znośnie. Oceńcie, zobaczcie. Na przyszłość będę prosił o zdjęcia i inne materiały do japońskich transportowców. Mam jeszcze Suruga Maru więc jak ktoś coś ma... Olinowanie wykonane "na oko"

 

2014-11-03.jpg

DPP_0003.JPG

DPP_0001.JPG

 

Jak się uda to dorobię więcej zdjęć za dnia. Na żywo może będzie do obejrzenia w Katowicach końcem miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Kłopot polega na tym że to nie jest malowane na powierzchni. Kładłem kolejno farbę w odcieniach pacyfiku, później białą fale a następnie still water. Na całość silikon bezbarwny. A na silikon raczej nic nie chwyci...
Tak właśnie się zastanawiałem, jak to robiłeś....

 

A może Surfacer lub inny podkład tego typu? Potem miałbyś już "z górki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na silikon chyba rzeczywiście nic nie chwyci...

ewentualnie możesz spróbować go po prostu zmyć. np takim cusiem:

 

rozpuszczalnik-do-silikonu-sili-kil-100ml-289772.jpg

 

i ponownie przerobić fale.. wiedzę mam tu tylko teoretyczną..... ale Chris ma praktyczną

zerknij tu:

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=4&t=156538

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=4&t=157503

Jim Bauman też ma bardzo dobry sposób:

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=4&t=37223

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff przy Vivaldim udało się jakoś zakończyć szczęśliwie demontaż i ponowny montaż.

 

DSC03989.JPG

DSC03991.JPG

DSC03993.JPG

DSC03995.JPG

DSC03996.JPG

 

 

Dzięki chłopaki za wsparcie. Bez waszego nacisku poszłoby wszystko w kąt

Przy okazji okazało się że valejo still water jest tutaj zbędne.

 

Teraz pozostaje dorobić boję i linę. Za cienki jeszcze jestem na okręt w ruchu więc ten pozostanie gdzieś w okolicach portu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chętnie się podzielę metodą na zrobienie takiej wody. Brak mi tylko czasu na zrobienie fotoreportarzu. Zdobyłem brąz na wystawie w Katowicach co jest budujące. Teraz klata naprzód i robię dalej. W amoku zrobiłem koło sterowe i antenę do zapomnianego Wichra w 1:400. Chłopaki obiecałem że Wicher będzie w Bytomiu 2015. Trzymać kciuki bo to jest jakaś masakra:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.