Skocz do zawartości

Gąski Revell formowanie na gorąco-pytanie


Christophorus21

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam taki problem- kupiłem niedawno model Leoparda Revell'a. Zamiast gąsienic ogniwkowych czy klasycznych gumowych sa dodane paski które wg instrukcji trzeba samemu dopasować uprzednio zanurzając je w gorącej wodzie.

Mam pytanie,jaka to ma być woda? Prawie wrzątek,b gorąca? Ile czasu mam trzymać w tej wodzie ten plastik??

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wrzątek to woda o temp ok 100 stopni. Wiadomo że nikt nie będzie we wrzątku moczyć plastikowych części.

 

Chodziło mi raczej o to jak bardzo gorąca ma to być woda.

 

Poza tym temat już nieaktualny. Metodą prób i błędów założyłem te gąski. Wyszły nawet fajnie ale i tak zdecydowanie wolałbym żeby było to kilka sklejanych ze sobą części a nie całe paski które potem trzeba moczyć, zaginać,formować etc... Sklejałem też Leclerca z tej samej firmy. Tam gąski są w kilku częściach a ich sklejanie to czysta przyjemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zagotowałem wodę w czajniku. Wlałem do miseczki i odczekałem chwilę.

2. Kiedy zmniejszyła się ilość pary zanurzyłem ostrożnie palec i sprawdziłem czy nie parzy zbyt mocno

3. Zanurzyłem powoli pasek gąsek a potem przyłożyłem do modelu i zacząłem zaginać,formować.

4. Chwilę potrzymałem, jak było trzeba to jeszcze na chwilę zanurzyłem w wodzie i spowrotem na model.

5. Po całej operacji gąski na modelu dodatkowo "spiąłem" gumkami recepturkami żeby się nie odkształciły przypadkiem

6. Następnego dnia wszystko ostrożnie zdjąłem,pomalowałem i przykleiłem (gąski trochę "sprężynowały". Przykleiłem je klejem CA)

 

Wiem, trochę to dziecinnie brzmi (zwłaszcza z tym maczaniem palca w wodzie na początku...) ale... Tak właśnie robiłem. Wiadomo że do wrzątku paluchów nie pakowałem Trzeba ocenić na oko czy temp jest odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot water - gorąca woda

Boiling water - gotująca się woda / wrzątek.

 

Więc wydaje mi się, że gorąca woda jest odpowiednia

 

To samo chciałem zacytować. Ale z tego nic nie wynika. Takie nieprecyzyjne określenia mnie powalają. Producent powinien konkretnie napisać jaka ma być temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podał tylko że woda ma byc "hot" czyli gorąca... Wiadomo, że plasit staje się plastyczny w odp temperaturze. Jeśli będzie zbyt niska to pęknie. A jak pęknie to znaczy że trzeba kupić nowy model no bo jak wygląda czołg z pekniętą gąsienicą...:P

 

Revell chybawykombinował że w ten sposób możenieco zwiekszyć sprzedaż swoich modeli. Takie gąski są też w innych produktachtej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo by się przydała konkretna temperatura. Akurat w tym zakresie mam możliwość uzyskania takiej jaką chcę - na chwilę podiwanię 4 miesięcznej córce podgrzewacz do jedzenia i ustawię taką temperaturę jaką będę chciał.

Chyba żeby taki mały eksperyment zrobić - z ramki wyciąć kawałek o grubości mniej więcej takiej jak gąsienice i próbować dobrać temperaturę w której dobrze się będzie wyginał? I dopiero potem z gąsienicami walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo by się przydała konkretna temperatura. Akurat w tym zakresie mam możliwość uzyskania takiej jaką chcę - na chwilę podiwanię 4 miesięcznej córce podgrzewacz do jedzenia i ustawię taką temperaturę jaką będę chciał.

Chyba żeby taki mały eksperyment zrobić - z ramki wyciąć kawałek o grubości mniej więcej takiej jak gąsienice i próbować dobrać temperaturę w której dobrze się będzie wyginał? I dopiero potem z gąsienicami walczyć.

 

Że też na to nie wpadłem! Ostatnio chciałem naginac profile i płytki. Męczyłem się palniczkiem. Szkoda, że mój nie ma regulacji temperatury. Ale spróbuję się tym pobawić. Sprawdzę najpierw jaką daje temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.