Skocz do zawartości

Merkava ML.IV LIC - Academy 1:35


Archelaos

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszam z kolejnym projektem - Merkavą IV ze znanego zestawu academy.

Jeszcze nie zdecydowałem czy użyję jakichś dodatków, zwłaszcza, że jest tyle różnych do wyboru. Brezentowe osłony koszy, o ile zdecyduję się ich użyć, zrobię sam.

 

Mam kilka pytań:

 

Instrukcja sugeruje, żeby zrobić właz ładowniczego, ale w zestawie jest też płyta pozwalająca zasłonić go (choć nie ma o tym mowy w instrukcji) - w jednej z relacji czytałem, że te włazy są raczej rzadkie - więc która wersja jest właściwsza?

 

Na sporej części zdjęć przedni peryskop kierowcy jest krótszy niż w modelu i w zwolnionym miejscu jest jakieś "pudełeczko" - co to jest, kamera? I czy jest to standardowe rozwiązanie, czy można zachować układ z modelu?

 

Czy jest jeden zestaw waloryzacyjny który zawiera najważniejsze poprawki i jednocześnie nie kosztuje więcej niż model?

 

Jak wygląda kwestia kół? Czytałem, że w MkIV academy były skopane, czy w LIC je poprawiono? na zdjęciach wyglądają trochę lepiej niż stare.

 

Zdjęcia wstawię kiedy zorganizuję jakiś podkład, wszystkie które mam są za małe... Ten czołg zajmuje mi połowę biurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, krótko i na temat

 

1. Wczesne Mk.4 nie miały włazu ładowniczego gdyż eliminuje to kolejny słaby punkt pancerza (jednakże wieże były seryjnie przygotowane do montażu włazu), ale szybko stwierdzono, że właz to jednak przydatna rzecz (kolejna para oczu do obserwacji, w postaci ładowniczego ), i wszystkie nowe czołgi są w nie wyposażone, również starsze wersje podczas remontu otrzymują właz.

2. To prawda na niektórych zdjęciach jest "pudełko", ale z tego co widziałem to są to praktycznie najnowsze (ale i faktycznie na starszych wersjach też często występują) wersje Mk.4 Mem, (której to nie przedstawia model Academy) tak więc możesz to zostawić tak jak jest.

3. Niestety nie, żeby zrobić dobrą replikę trzeba niestety sporo zainwestować.

4. Nie, koła są skopane, ale jak nie jesteś "masochistą' to możesz je zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej taką kombinację (która nie poprawi niestety wszystkiego, np. bocznych ekranów, które to skopało Academy jak i wszyscy producenci dodatków, trzeba samemu poprawić...)

http://www.voyagermodel.com/productdetails.asp?itemid=PE35413

http://www-legend.co.kr/portfolio/lf1180-merkava-mk-4-detailing-set/

http://www-legend.co.kr/portfolio/lf1178-merkava-mk-4-turrethull-basket-set/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Barthass!

 

Przemyślę na co się zdecyduję.

Czy zestaw koszy pokrytych brezentem zawiera coś użytecznego poza samymi koszami? Z opisu w necie wygląda że tylko łańcuchy z kulkami (a te są też w zest. Voyagera) Brezent bez problemu zrobię sobie sam.

Poza tym, szkoda, że Voyager nie daje zdjęć z tym jednym zestawem blaszek a nie wszystkim co mają w ofercie...

 

 

Zdjęć samego czołgu wciąż nie mam, ale mam za to fotki figurki nad którą pracuję, a która ostatecznie ma na czołgu wylądować. Właściwie to najpierw znalazłem fotkę na podstawie której ją robię i zacząłem rzeźbienie, a potem stwierdziłem że dorobię sobie do niej czołg

 

P1110240sm_zpsccd86e48.jpgP1110236sm_zps79d056bb.jpgP1110238sm_zps34b2e3d7.jpg P1110237sm_zps114b15f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.