Skocz do zawartości

Italeri 757 Mercedes 2238


JuSSer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszystko jest na acrylu to się zgodzi. Tomek miał pewnie na myśli oleje.

 

Tak, olejne mialem na mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja ci JuSSer powiem tak: wszystko co tu czytasz jest oczywiście prawdą, tylko każdy z nas ma... własną prawdę. Pamiętam, jak wchodziłem w coś, co w moich oczach było modelarstwem doświadczonym, do tego momentu babrałem się w Małych Modelarzach, modelach drewnianych itd. Przeczytałem CAŁE to forum, przeczytałem większość PWM, głowę miałem jak sklep od tych wszystkich technik, metod itd., wash, preshading, postshading, drybrush itd., a życie pokazało, że co model czegoś się uczę, co model zrobiłbym coś inaczej, czegoś żałuję a z czegoś jestem dumny. Teraz oczywiście wiem, że żaden ze mnie doświadczony modelarz ;)

Moja rada: jak złapiesz bakcyla to rób co ci sprawia przyjemność, i tak musisz sam dojść do tego, kim jesteś i w jakim kierunku chciałbyś iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci JuSSer powiem tak: wszystko co tu czytasz jest oczywiście prawdą, tylko każdy z nas ma... własną prawdę. Pamiętam, jak wchodziłem w coś, co w moich oczach było modelarstwem doświadczonym, do tego momentu babrałem się w Małych Modelarzach, modelach drewnianych itd. Przeczytałem CAŁE to forum, przeczytałem większość PWM, głowę miałem jak sklep od tych wszystkich technik, metod itd., wash, preshading, postshading, drybrush itd., a życie pokazało, że co model czegoś się uczę, co model zrobiłbym coś inaczej, czegoś żałuję a z czegoś jestem dumny. Teraz oczywiście wiem, że żaden ze mnie doświadczony modelarz ;)

Moja rada: jak złapiesz bakcyla to rób co ci sprawia przyjemność, i tak musisz sam dojść do tego, kim jesteś i w jakim kierunku chciałbyś iść.

 

Ot i sedno sprawy zostało ujęte w sposób prosty i czytelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bys mogl zrobic wyrazniejsze zdjecia, to wtedy byloby latwiej ocenic Twoja prace. Ogolnie wyglada dobrze. Podoba mi sie ten detal z logo Mercedesa na drugim zdjeciu miedzy osiami, wyglada na troche "zuzyty", nie wiem czy Ci to wyszlo przypadkowo, czy sam tak zrobiles, ale efekt jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyszło nieźle, ale wydaje mi się, że pędzel nie był do końca suchy. Spróbuj wysuszyć go poza granicę, której boisz się przekroczyć ;) Ja tak mam ciągle, wycieram go i wycieram, kiedy jestem pewny, że już powinienem przestać - ciągle zostawia zbyt widoczne ślady. Ślad po suchym pędzlu powinien być jasną mgiełką, a nie widocznymi ciapkami. Pomyśl jeszcze nad przeszlifowaniem opon, widać rant na przedniej prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie uzywalem, ale czytajac ponizsze opinie na temat tego produktu wnioskuje, ze chyba sie nada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie uzywalem, ale czytajac ponizsze opinie na temat tego produktu wnioskuje, ze chyba sie nada .

Płynu używam (właśnie mi się kończy). Opinie na stronie, rodem z PRLa, czyli według mnie przesadzone. Płyn ma niby zastąpić "SETa" i "SOLa" (czyli 2 w jednym). Według mnie jest lepszy (mocniejszy) od SETa, ale na wierzch daję jednak SOLa, który z kolei jest mocniejszy od "MARK FIT"

* Wyjaśnienie dla początkujących: SET i SOL to płyny do kalek z firmy Microscale. SET jest "pod kalki", smarujemy nim plastik w miejscu gdzie naklejamy kalki. Po wyschnięciu z wierzchu kalkę smarujemy SOL-em który rozpuszcza ją nieco. "MARK FIT" stosujemy zarówno "pod" jak i "na" kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwa - SET i SOL - idealnie mi sie sprawdzaja w praktyce, ale w moim przypadku na kalke daje jeszcze "mgielke" Decal Film, tak dla pewnosci, ze kalki nic nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bak wyglada swietnie na tym zdjeciu. Uzywales folii chromowanej na obejmy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Pomalowałem piasty na czarno i chyba przejadę je jeszcze suchym pędzlem:

v2015010312225118862242.jpg

Zabudowałem też fotele z tyłu używając zwykłej karty telefonicznej. Przykleiłem ją a potem zaszpachlowałem łączenia i szpary i chyba jest dobrze. Dajcie znać jeśli znajdziecie jakieś błędy i niedopatrzenia

v2015010312225138244289.jpg

Sory za trochę rozmazane zdjęcie.

Teraz biorę się za nadkola, które wstępnie przygotowałem pod malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JuSSer, jak mozesz, prosze rob zdjecia wyrazniejsze i na jednolitym tle. W sklepach papierniczych mozesz kupic arkusze A2, A1, kup sobie dwa w jakims neutralnym kolorze, to nie kosztuje duzo, a znacznie poprawi efekt. Rame troche malo widac, zeby cokolwiek napisac, ale jak napisal Diobeu - idziesz we wlasciwym kierunku, dobrze ze troche przerabiasz, poprawiasz robote Italeri. Z tego co widze, to ta podloga nie wyglada zle, zobacz sobie spod podlogi od Stralisa - tam dopiero jest co szpachlowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze polubiles Mercedesy . Fajny model, z duza liczba detali, nie to co te Dafy XF, czy Many TGA/X. Ale bedziesz musial przerobic przednie zawieszenie, tzn. obnizyc je o jakies 3/4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.