Skocz do zawartości

Italeri 757 Mercedes 2238


JuSSer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak masz mozliwosc porownania przedniej osi od tego Mercedesa z osia np. od Scanii, czy Volva, to byloby chyba najlepiej, bo slyszalem, ze tu lezy problem. W ostatecznosci mozesz przerobic przednie zawieszenie na powietrzne i wtedy robiac przymiarki samemu "ustawic" porzadana wysokosc, pokombinuj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończyłem nadkola. Chyba nie są najgorsze.

v2015010612015125775069.jpg

Znowu do głowy wpadł mi kolejny projekt

Po skończeniu tego merca spróbuje zrobić dioramę.

Mam już projekt.Mam nadzieję, że się odczytacie z mojego pisma

Jednak pojawiły się wątpliwości czy zrobić tą dioramę lub jakąś z 2 wojny itp, i czy wgl robić dioramę

Czy warto zaczynać ten projekt, skoro nie jestem jeszcze doświadczony ?

v2015010612015139704071.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kazdy pomysl zbudowania czegos z niczego jest dobry. Zastanawia mnie jednak fakt jaka dziedzina modelarstwa Cie interesuje - pojazdy cywilne, tematyka II wojny swiatowej, czy jeszcze cos innego. Klejenie wspolczesnych modeli ciezarowek jest skrajnie inne od robienia dioram z okresu wojny. Wydaje mi sie, ze troche za duzo bierzesz na raz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 wojna raczej nie... ale chciałbym w przyszłości też robić dioramy, więc pomyślałem, że militaria jest częściej spotykana na dioramac Niż cywilna, dlatego pomyślałem że może łatwiej będzie mi to wykonać.No cóż militaria raczej odpada, wole trucki i auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisując się pod tym co napisał Raptowny, dodam od siebie, że jak już będziesz robił ciężarówki na dobrym poziomie, to możesz myśleć o dioramach ciężarówek.

Plusem jest to, że gdy zrobisz dioramę militarną i wystawisz ją np. w Bytomiu, to będzie ona stała obok 30 super wykonanych dioram. A gdy zrobisz dioramę z ciężarówką to będzie ona stała obok dwóch pseudodioram pt. wrak na złomowisku, więc szansę na zauważenie masz sporą. A tematów też można sporo wymyśleć, np.: auto w myjni, rozładunek, warsztat, pole startowe do wyścigu trucków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały update

Pomalowałem i ubrudziłem (myślę, że nie najgorzej) kabinę. Widać również panele boczne (chyba)

https://plus.google.com/u/0/photos/108515309545845127052/albums/6109106896048605057/6109106901970226194?pid=6109106901970226194&oid=108515309545845127052

Przepraszam, że wrzucam link, ale coś mi się popsuło PXD. Gdy dodaję zdjęcie to wgl go nie ma :/

Teraz biorę się za fotele, leżanki i uszczelki w szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update

Pomalowałem i ubrudziłem (myślę, że nie najgorzej) kabinę. Widać również panele boczne (chyba)

https://plus.google.com/u/0/photos/108515309545845127052/albums/6109106896048605057/6109106901970226194?pid=6109106901970226194&oid=108515309545845127052

Przepraszam, że wrzucam link, ale coś mi się popsuło PXD. Gdy dodaję zdjęcie to wgl go nie ma :/

Teraz biorę się za fotele, leżanki i uszczelki w szybach.

No to nie wrzucaj tak bo nic nie widać, a link nie działa. I co to ku$#%^ jest "wgl"? Mało masz czasu na pisanie? Strasznie jest to denerwujące jakaś dziwna neostradowa nowomowa, wgl,cb,bd, jakby nie można było do ciężkiej krwi napisać normalnie. Za offtop przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie miałem na celu nikogo urazić. Wrzucam poprawione zdjęcie. Postaram się ograniczyć podobne zwroty. Jeszcze raz przepraszam i życzę miłego dnia

DSC_00482_zpsd40404a7.jpg

Wiem, że duże zdjęcie, ale to chwilowe, ponieważ jakoś nie mogę dodać zdjęcia na PXD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie miałem na celu nikogo urazić. Wrzucam poprawione zdjęcie. Postaram się ograniczyć podobne zwroty. Jeszcze raz przepraszam i życzę miłego dnia

Nie urażasz, tylko załamujesz ;) Ale z takim podejściem może uda się to jeszcze opanować

Co do modelu, to brudzenie moim zdaniem jest zupełnie przypadkowe, jakby ktoś przyszedł i miotłą zaczął rozmazywać sadzę. Poszukaj zdjęć ubrudzonych ciężarówek i na tym się wzoruj. Druga sprawa to myślę, że powinieneś skupić się na czystym i dokładnym sklejeniu modelu (z szybami i całą resztą), a dopiero jak już będą wychodziły jak igła (albo prawie) wtedy weźmiesz się za poważniejsze zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryn3k w stu procentach, nie jestem fanem budzenia, sam robię modele "wystawowe" lub show trucki, ale podziwiam ludzi którzy dodają modelą brudu, rdzy... Jednak ta kabina wygląda dokładnie jak kolega wyżej opisuje, jak by mój synek wziął pędzel i tam mazną tu mazą, straszna lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JuSSer, dasz rade pomalowac ta kabine podkladem, a potem jakims konkretnym kolorem? Zostaw moze brudzenie jak na razie, bo takie zabiegi raczej do latwych nie naleza, skup sie moze na czystym wykonaniu jak to Ci kolega Kryn3k napisal, opanuj najpierw malowanie, a dopiero pozniej pocwicz brudzenie. Na Twoim miejscu kupilbym kilka tanich modeli plastikowych, nawet jakichs zabawek plastikowych, gdzie nie trzeba wydawac niewiadomo jakich pieniedzy, i na fragmentach pocwiczylbym malowanie (sprayem, wzglednie aero). Dopiero potem przystapilbym do modelu. Czemu nie sluchasz rad???????????? Kazdy tu zaczynal od zera i uczyl sie na czyms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JuSSer powiem tak : koledzy marnują czas na podpowiadanie Ci J A K ZBUDOWAĆ dobry model. Ty jednak robisz po swojemu. Wiesz co ? -- rób co chcesz a i tak nadal jesteś w czarnej .... . Zastanów się może lepiej będzie kupić sobie rower i zwiedzać zakątki kraju. Nie komentuję tego co zrobiłeś--- bo nie ma czego komentować. Zastanów , może wszedłeś nie do tego pokoju co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki wygladaja dobrze, ale uwazam, ze lepiej by wyszly jakbys uzyl markera, mozna kupic takie cienkopiszace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy dobry sklep papierniczy ma takie markery. Ja uzywam markerow firmy Staedtler, poniewaz maluja na czarno bez zadnych fioletowych odcieni jak sie popatrzy pod swiatlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.