Skocz do zawartości

PzKpfw IV Ausf. D, 1:35 Tamiya 35096


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem blaszki Aber 35007 i gąski Fruli.

Na dniach zaczynam.

 

Poprzeczka wysoko postawiona ale będę się wzorować na viewtopic.php?f=87&t=31586

 

Robię wersję z kampanii wrześniowej.

 

Tak koniecznie załóż warsztat. Możesz zerknąć jeszcze na ten temat (nie to żebym się chwalił):

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=47119

Tez chciałem zrobić z kampanii wrześniowej niestety zbudowałem go z dopancerzeniem i takich jeszcze we wrześniu nie było. Koledzy więc szybko mi z głowy wybili taki wrześniowy. Na pewno znajdziesz kilka wskazówek jak zrobić żeby był z kampanii wrześniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzejon26

Na pewno skorzystam.

Tyle tu czytam już od prawie 3 tygodni, że już się ze mnie małżowinka śmieje, a mi się modele po nocach śnią

 

To ma być pierwszy model po dłuuugiej przerwie więc się spinać na 100% zgodność nie będę. Zresztą na podkreślam ewentualne zostanie purystą mam czas

Ma być on sprawdzianem co mi ze starych czasów z umiejętności zostało, formowania z blachy (kiedyś to był karton) nauka malowania aero i reszty brudzingu.

Jak się nie da w sensowny sposób tego dopancerzenia zdjąć to albo zrobię z nim (taki jeżdżący prototyp ) albo pójdę w Afrika Korps bo kusi mnie żeby zrobić wszystkie czołgi tam występujące - mam np. Tigera I Early z Academy z spaskudzoną wieżą, który chciałbym zrobić właśnie na egzemplarz zdobyty przez Brytyjczyków, a przechowywany w Bovington.

A Firulki zawsze można zdjąć i potem przełożyć do lepszego modelu

Potem plan jest prosty - niemieckie niszczyciele czołgów.

 

Warsztat pewnie w weekend założę, a zacznie się od opisu co nakupowałem, gdzie i ile to kosztuje, żeby "na leniucha" zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
… Robię wersję z kampanii wrześniowej.
Produkcja Ausführung D rozpoczęła się we wrześniu 1939.

 

Sam miałem taki pomysł jak ty. Nawet zebrałem zdjęcia słupów i posterunków granicznych. :(

 

Odkopałeś starocia...

Model poszedł do ludzi a ja zabawę zacząłem Panterą ze stopki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.