Skocz do zawartości

Normandia - operacja odon


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

chcę wam pokazać dioramę przedstawiającą walki w Normandii.

Każdy kto interesuje się historią wie jak trudny był to teren walk. Mnóstwo zieleni, otaczających małe poletka, wąskie drogi. Wszechobecne zagrożenie od strony jabo dla niemców i 88 dla aliantów porozlokowywanych w strategicznych miejscach powodowały olbrzymie straty wśród walczących. Jeśli chodzi o dioramę obserwując ten teatr wojenny przedstawiany przez modelarzy rzadko kiedy widziałem przedstawienie Normandii od strony przyrody. 95% dioram koncentruje się na terenach miejskich lub polnych. Dla mnie Normandia to kraj żywopłotów które zamykały się nad drogami, których pokonać nie mogły pojazdy pancerne. Czyli kwintesencją tego co chciałem osiągnąć to zieleń przyroda - prawdopodobnie to co jest najtrudniejsze do naturalnego wykonania. Jak wyszło - oceńcie sami.

 

Diorama przedstawia porzuconą Panterę Marki Dragon. Figurki to dragon gen 2

 

5-3.jpg

 

6-3.jpg

 

 

więcej zdjęć

http://i241.photobucket.com/albums/ff75/rollingstone1/4-3.jpg

http://i241.photobucket.com/albums/ff75/rollingstone1/7-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Twój imiennik mam prawo do krytyki.

Pantera za bardzo odstaje od gruntu, demaskuje to fakt,że to tylko model.

Mam też prawo do wazeliniarstwa :-))

Masz zaje....ty talent do aranżowania BARDZO naturalnie wyglądających scen. Przy odpowiednich zdjęciach( perspektywa człowieka, a nie człowieka siedzacego na drzewie) nikt by się nie zorientował, że to model.

Naprawdę jestem pod wrażeniem.Znowu jestem zaskoczony!!!!

Ps. Nieprawdopodobny efekt !!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta dioramka

 

Ja oceniam ją na -6\6 ale nie mi ją oceniać.

 

Chociaż moim zdaniem akcja zajmuje dość małą przestrzeń a dioramka jest na nią za duża, lecz to też może być za plus.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest wporządku bardzo ładna diorama troche do ludzi się nie przyłożyłeś ale pomińmy........... skąd wziąłeś tą roślinność!!!????!!!!???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ludzi się nie przyłożyłeś ale pomińmy...........

To znaczy co im brakuje?? Jeśli chodzi o ich "pozy" to moim zdaniem są super :-)))), a wykonanie?? moze trochę za czyści , ale to nie front wschodni .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........
!!!????!!!!???

I tak oto powstały nowe znaki interpunkcyjne, bardzowielokropek i mnogowielopytajnikowykrzyknik.

---------------

Świetne drzewa i figurki. Pantera ładnie pomalowana, ale szkoda, że wisi trochę w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front wschodni to nie jest ale goście mają buciki jakby prosto od szewca wszyli. To po pierwsze. Po drugie ten facio stojący z MP ma bardzo widoczną szparę między ręką a reszta tułowia, czyli po prostu nie było zaszpachlowane. Widać to szczególnie na zbliżeniu. I to psuję ogólny bardzo ładny obraz całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........
!!!????!!!!???

I tak oto powstały nowe znaki interpunkcyjne, bardzowielokropek i mnogowielopytajnikowykrzyknik.

---------------

Świetne drzewa i figurki. Pantera ładnie pomalowana, ale szkoda, że wisi trochę w powietrzu.

 

Heheheee dokładnie tak....

 

A co do dioramy bez figurek wyglądałaby jak prawdziwa (realna) fotka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantera ładnie pomalowana, ale szkoda, że wisi trochę w powietrzu.

 

i tu się panowie mylicie, przejrzycie sobie to.

 

 

http://www.saak.nl/panzer2/panzer56.jpg

 

- ta to dopiero lewituje - a ile jeszcze można znalezść - te kocury tak mają

 

 

jeśli chodzi i szparę i nie przyłożenie się do do figurek - no cóż na kilku wystawach uznane były za najlepiej zrobione figurki w kamuflarzu dębowego liścia.

A tak naprawdę szpary nie ma - to kwestia akurat tak układającego się światłocienia na tamtym zdjęciu. Akurat łaczenia szwów podkreślane śa van dyckiem - sprobuje was przekonać jedną fotką że tak jest jak mówię,

1-3.jpg

 

 

nie jest to mistrzostwo świata jeśli chodzi o zbliżenia ale uczę się robić zdjęcia dalej. Dziękuję i nie sądziłem że będzie się wam tak podobać.

Wystawie jeszcze jedną Diorkę w takim razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przemówię Ja. Albowiem mam przywilej krytyki i wazeliniarstwa :-)

 

1.Koła pantery są równiuśkie i to sugeruje jej lekką lewitacje. Stercząca gąsienica też nie polepsza sprawy.

2.Figurki sa pomalowane kapitalnie!!!!!!, ale faktycznie wygląda, jakby miały niezaszpachlowane szpary, a może to, po prostu miejsce łączenia materiału.Jak sie przyjrzałem mojej kurtce, to też ma takie łaczenie, a gwarantuje, że nie jest z plastiku :-)))

3. Ja sie jeszcze spytam. Czy ta pantera to wrak, czy jest na stanowisku bojowym ??

 

4.Gdyby nie te szpary to figurki byłyby IDEALNE, i wyglądają BARDZO realistycznie. Ci co piszą, że bez nich było by lepiej po prostu się nie znają :-))))))))))

5. W ogóle czepiamy sie szczegółów, ale mamy do czynienia z dioramą,

która jest 6/6. Krótko mówiąc szacuneczek "włuczykiju":-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.