Skocz do zawartości

Poszukuję Lotniskowiec Akagi


SAW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję jakiegoś dobrej jakości rysunku lub planów pokazujących pancerz burtowy na Akagi. Posiadam model kartonowy w 1:200 z Answera, ale tam ten element jest strasznie uproszczony. Cały pancerz jest świetnie widoczny w modelu Hasegawy w 1:350, żeby taki zrobić w 1:200 potrzebuję dokładny rysunek.

 

z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba chodzi Ci o układ pasów poszycia , wątpię aby je ktokolwiek rozrysował , pozostaje jedynie korekta ze zdjęć Gakkena ,Maru Specjal czy Kojinsha Photo File , podpatrzeć od Hasegawy jak to rozmieścili i samemu kombinować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. gdas - dzięki za podpowiedź gdzie szukać. .. kurcze chyba nie zachowało się żadne dokładne zdjęcie burt Akagi, będę musiał obejrzeć różne galerie modelu z Hasegawy.

 

ganjavir - dziękuję za Twoje materiały o Akagi przesłane na maila..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

gdas - dzieki za materiały (posłałem priva)

blackman -cześć pierwszą udało mi się zdobyć dzięki koledze ganjavir (czasami bywam na spotkaniach w bielskiej modelarni) teraz poluję na cześć drugą bo podobno są w niej fajne grafiki 3D.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...publikacji EOW Haliskiego. Autor M. Skwiot i A. Jarski. IJN Akagi cz. 1
...poluję na cześć drugą bo podobno są w niej fajne grafiki 3D

 

To żeście mi koledzy nabili ćwieka na święta...

Wyszła część druga? Bo mam wszystkie EOW do nr 13 (o U-Bootwaffe) i nie ma do 'Akagi' drugiej części... no chyba że jeszcze później wydali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekroje pokazujące pancerz burtowy znajdziesz w publikacji EOW Haliskiego. Autor M. Skwiot i A. Jarski. IJN Akagi cz. 1

 

EOW to raczej AJ-Press. Nie wiem co ma z tym wspólnego A. Haliński. Poza tym na cokolwiek co ma za autora/współautora Mirosława S. to brałbym dużą poprawkę. Jest na dobrej drodze do samouwielbienia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pod numerem 49 wyszła cześć pierwsza: http://aj-press.pl/ksiazka/akagi-vol-1/

pod numerem 50 jest cześć druga: https://aj-press.home.pl/eow50.php

 

Ja mam jednak coś innego mianowicie Monografie Morskie nr 2 o Akagi też AJ-Pressu. Bodajże od numeru 10 nazwa zmieniła się na Encyklopedia Okrętów Wojennych czyli EOW. Wynika z tego że będę musiał postarać się o numery 49 i 50 EOW. Kurcze myślałem że moja książka to był vol.1 a numer 51 EOW to vol.2. Dzieki koledzy jednak forum to dobra rzecz.

 

pozdrawiam SAW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja mam jednak coś innego mianowicie Monografie Morskie nr 2 o Akagi też AJ-Pressu. Bodajże od numeru 10 nazwa zmieniła się na Encyklopedia Okrętów Wojennych czyli EOW. Wynika z tego że będę musiał postarać się o numery 49 i 50 EOW. Kurcze myślałem że moja książka to był vol.1 a numer 51 EOW to vol.2. Dzieki koledzy jednak forum to dobra rzecz.

 

To się wyjaśniła sytuacja

Ja pisałem właśnie o tej serii AJ-Press - nr2 był Akagi (1994 rok), nawet mi umknęło że seria się nazywała wcześniej MM bo po zmianie nazwy szata graficzna pozostała bez zmian. Nie wiedziałem tylko, że tego aż tak dużo wyszło... a tu nr 50... Swoją drogą ciekawe czy w tych podwójnych numerach dali dużo przedruków z tego nr2 czy całkowicie nowy materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już się nie dało edytować poprzedniego postu...

Znalazłem jeszcze informacje, że Akagi poświęcony jest jeden numer "Morskiej Kolekcji" (Морская Kоллекция) - 2008/9. Niestety nie wiem co jest w środku, ale posiadam kilka numerów MK poświęconych o.p. i jest sporo ciekawych zdjęć i grafik, więc może się przyda jak uda ci się dorwać ten numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.