Skocz do zawartości

Modele by Elefantes


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem w końcu wrzucić tu do galerii kilka fotek swoich modeli obecnie sklejam wyłącznie ciężarówki skala 1/24 i 1/25. Maluję pędzlem i niezgodnie z oryginałem... , także prosze nie brać ze mnie przykładu, a jesli ktoś napisze jakieś słowa otuchy to z góry dziękuję. Życze miłego oglądania zdjęć

Volvo VN 780

dsc052072tl.jpg

DAF 95 XF

dsc060028qm.jpg

Peterbilt 377

dsc083316zr.jpg

Renault Magnum 2001

dsc082083wx.jpg

Western Star + chłodnia

dsc081898si.jpg

Scania 164 L + kurtynówka

dsc081927yx.jpg

GMC General

dsc081729ww.jpg

Ford 9000 Wrecker

dsc081600lh.jpg

Mack Superliner

dsc081573et.jpg

Ford 9000 Aeromax

dsc074155da.jpg

FLD 120

dsc081323lk.jpg

Mercedes-Benz Actros 1857

dsc099358iy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach malowanie wygląda perfekcyjnie, . Chętnie poznam tajniki Twojego warsztatu malarskiego (jakie masz pędzle, jakich lakierów używasz itd., jak to robisz itd.). Sam programowo nastawiony jestem na malowanie pędzlami, więc każda rada jest dla mnie cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne modele tego peterka 377 sklejał mój brat ale go nie malował

 

http://img271.imageshack.us/my.php?image=peterbil20cz.jpg

 

http://img137.imageshack.us/my.php?image=peterbil45xz.jpg

 

srry za foty ale nie mam narazie cyfrówki to bardzo starš kamerkš robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sa bardzo ladne.............co na to Tornado.....nasz szpec od ciezarowek

Elefantes już zna moje zdanie na temat jego modeli, jesteś mistrzem pędzelka - modele sa suuuper pomalowane

Tego GMC General chyba nie widziałem jeszcze w Twojej kolekcji, od dawna go masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poznam tajniki Twojego warsztatu malarskiego (jakie masz pędzle, jakich lakierów używasz itd., jak to robisz itd.)...

 

Z tego co się orientuję pędzle są nadal w użyciu przez wielu modelarzy, ale przy skali 1:24 gdzie powierzchnie malowane są raczej duże jest to coraz rzadziej spotykane... Maluję pędzlami okrągłymi Mag-pol (?) i farbkami Humbrola, głównie dlatego że długo schną co jest korzystne przy rozprowadzaniu zwłaszcza na dużych powierzchniach. Po zwaleniu kilku modeli (patrz: Superliner ) dzisiaj raczej już nie stosuję glossów, no chyba że na jakieś podzespoły niewielkich rozmiarów. Maluję głównie matowymi i satynowymi, no i metalikami... Wszystko pokrywam lakierami bezbarwnymi. Przy zbyt gęstych farbkach rozcieńczam je rozcieńczalnikiem w proporcjach róznych w zależności od potrzeb (dużo maluję próbnych warstw zanim przystąpie do malowania modelu). Farbki zbyt rzadkie wypieprzam zaraz po otwarciu pojemnika Najbardziej lubię metalizery Humbrola, bo nie wymagają rozcieńczania, nie zostawiają zacieków i są niemal stworzone pod pędzel... Jako podkładówki stosuję farbki Revellowskie matowe ze względu na szybki czas schnięcia...

Jakbyś chciał więcej pogadać to moje GG 4865502

 

Tego GMC General chyba nie widziałem jeszcze w Twojej kolekcji, od dawna go masz?

 

Cześć torni jak widzisz zawitałem w końcu i na to forum Generala skleiłem ponad rok temu, ale rzadko go pokazuję bo nie jest za ładnie wykonany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda jesteś mistrzem pędzla Twoje modele wyglądają Super są czysto sklejone i pomalowane. Szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

ostatnia fotka [merc] - zatkało mnie ;) bardzo ładne ujęcie a co do modeli, również nie odbiegają ;)

osobiscie lubie amerykańskie krążowniki, moc, czarnaszeroka i kilka ton za plecami ...piękny klimat ;) eh sory rozmażyłem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Z tym konkursem to pewno prawda, machina robi wielkie wrażenie ;), naprawdę niezły modelik, 1 fotka najlepsa ;).

 

fliper_nx 73 [nr to slang Cb'owców ;)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje zobaczyć Twoje modele - Kenwortha K-100 i Actrosa na konkursie w Opolu. Muszę przyznać, że zrobiły na mnie wielkie wrazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem panowie o co chodzi z tym rocznikiem '90 ale pewnie jest tak jak piszecie ...A tymczasem do rzeczy: Odkurzyłem starszy model i pognałem w plener i powiem, że zaczyna mi się to podobać. Fotki robione na dość dużym zoomie, także nie widać właściwie żadnych błędów na modelu

 

1001330aq1.jpg

 

1001334vg5.jpg

 

1001349dn1.jpg

 

1001352zp0.jpg

 

1001354xf8.jpg

 

1001355ws3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAF jest mioooooooooooooooooodzio:D Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.