Skocz do zawartości

Modele by Elefantes


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
witaj

mam pytanko:

Czy nie byłeś w Będzinie w 2006 roku ze swoimi modelami?

Jeśli to Ty, to dzięki Tobie przerzuciłem sie na ciężarówki

 

Pozdrawiam

 

Edit:

zapomniałem modele świetne!!

 

Był I nawet wyróżnienie dostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh teraz jak przeglądałem fotki z Będzina to zauważyłem te modele

No a tamta impreza a dokładniej Twoje modele zainspirowała mnie do spróbowania z pojazdami cywilnymi

 

 

Pozdrawiam i cały czas pod wrażeniem kolekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy "ciężarówkowcy" powinniście podglądać "pancerkowców". To oni bowiem są naprawdę kreatywni, jesli chodzi o malarskie technologie.

Twoje modele sa super czysto zrobione. I jestem pod wrażeniem twojego pędzla :-))))

Ale OPONY !!!! One nie sa z plastiku. Powinienieś podpatrzeć jak to wygląda naprawde, a wtedy Twoje modele byłyby jeszcze lepsze.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za kiepski styl , ale jestem ... :-))

 

Kolego spiton. Na tym forum mamy sporą liczbę młodzieży, której nie należy demoralizować w ten, czy inny sposób...

 

Jeśli chodzi o pancerkę, to tak jak mówiłem wcześniej jest zupełnie czymś innym od obecnie stosowanego modelarstwa "ciężarowego". Ciężarówki w 90% były, są i będą czyste. Myślę, że potrzeba na zmianę minimum 2-3 lat kiedy przerodziłoby się to w prawdziwe modelarstwo redukcyjne, a tym jest sama w sobie pancerka.

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Sorki za "demoralizacje", zatarłem juz ślady :-))))

2.Ciężarówki to wspaniałe i bardzo efektowne maszyny.

Nie mam pretensji, że nie są zardzewiałe,i zapylone przydrożnym pyłem.

Ale nie podoba mi się, że mają "plastikowe" opony, i dziewicze wydechy.

I powdozia plastikowe. Niech będą czyste, ale niech się tam coś dzieje.

Jak robiłem ciężarówke wojskową, to ogromnaą przyjemnością, było dla mnie doprowadzenia ramy z całym układem napędowym do stanu, w którym wyglądało to jak stalowa maszyna.Pył, wycieki oleju, itp.

Wiem że to nie to samo, ale chodzi o przybliżenie modelu do orginału.

To tyle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ciężarówki nie miały by wyglądać jak z salonu, jeżeli kierowca dba o nią to ma prawo być czysta. Uważam, że modele noszące ślady eksploatacji powinne mieć tylko te, które są na dioramie. Tak samo z czołgami, jeżeli wystawiane są luzem tylko na podtawce/lub bez powinine świecić czystością. Pamiętam gdy pracowałem w Straży Pożarnej (lata 79/83), każdy pojazd musiał lśnić (nawet po powrocie z akcji). Nastepnego dnia, gdy przyszła zmiana i na odprawie dojrzała choćby trochę kurzu na wozie to kierowca musiał zostać po godzinach i od nowa pucować pojazd. Tak samo było w wojsku, wiem bo brat był "szefem" kompani samochodowej.

 

Ps

Co do opon to są kierowcy-fanatycy, którzy nawet je pastują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps

Co do opon to są kierowcy-fanatycy, którzy nawet je pastują.

 

Dokładnie... Wystarczy popatrzeć na zdjęcia z Master Trucka w Opolu, albo Trakerskich Spotkań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dorwę do auta taty Volvo FH 12 to tak je pucuje że jak kierowca wraca to się pyta gdzie jego auto :P A opony to tak robię że kupuje taki spray że wyglądają jak by były mokre. Efekt zarąbisty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje!!! Modele są super... Wogóle nie widać by te modele były malowane pędzlem!!! Technika super!! ... no i kolekcja imponująca! Bardzo mi się podoba DAF oraz Kenworth ale reszta również się podoba, z chęcią przyjrzałbym się z bliska tym cudeńkom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elefantes dzieki za link.

Model z linku jest świetny.Jestem ze wsi i znam te klimaty.Tu tez często dba sie tylko o stan techniczny, a nie o wygląd:-)))To co jest w szoferce jest super !!! Ale mi chodziło o wypracowanie technik, dzieki którym "czyste" ciężarówki wyglądałyby bardziej realnie. Wiem że wykonanie modelu tak dużego "na czysto" jest dużą sztuką, i z pewnością,

w penych dziedzinach jesteście mistrzami(kładzenie kalek chociażby, no i oczywiscie nieskazitelnie gładkie powłoki lakiernicze). Ale to pucowanie opon, to wybacz brzmi bardziej jak wymówka.

Ja sie odwdziecze linkiem z naszego forum też ciężarówka

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?p=63416#63416

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elefantes powiedz mi bo będę kleił model Scanii 164 Italeri. Czy jak skleję cała kabinę to potem bez problemowo umieszczę w środku sklejone wnętrze? nie będzie mi gdzieś coś haczyć czy inne takie nie przyjemności? jak Ty robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton - model, który pokazujesz jako wzór - zgadzam się w 100% - jest mistrzowski... I pewnie jakbym tak umiał, to bym i swoje ciężarówki w takie ślady eksploatacji wyposażył... A że nie umiem, więc sklejam i maluję tak jak widać na fotkach...

 

Narazie jestem na etapie robienia kabelków i przewodów tu i ówdzie, może kiedyś jak się zdecyduje to zacznę brudzić modele itp. Odsyłam Cię do linka, na jakim etapie modelarstwa obecnie jestem:

 

http://public.fotki.com/elefantes/my-models/mack-super-liner/page2.html

 

Edler - co do kabiny w Scanii, to prawdopodobnie środek nie wejdzie, więc musisz jedną ścianę zostawić nie przyklejoną, np. tylną. Ale szczerze powiem, to już nie pamiętam jak to jest w tej Scanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.