Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk. IIC 1:72 - Revell


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

Pomalowałem ponownie model podkładem, myślę, że wyszło nie źle, jestem zadowolony z efektu:

IMGP1622_.jpg

 

IMGP1626.jpg

 

IMGP1629.jpg

Wiem, że nie które zaszpachlowane miejsca na spodzie trochę nie dokładnie wyrównałem, ale szlifując nie chciałem zatrzeć linii podziału. Teraz widać efekty

Spróbuję jakoś zakryć washem te nierówności.

 

Zabrałem się również za maskowanie owiewki, ale zauważyłem, że wiatrochron jest pęknięty w jednym miejscu

IMGP1637_.jpg

Może coś widać, przepraszam za jakość, fotograf ze mnie marny.

Co mam teraz z tym zrobić? Jakoś zaszpachlować, potem wyszlifować, zamaskować i malować, czy może kupić nowy wiatrochron (jesli to możliwe)?

 

Jeszcze jedno - Na początku maluje się dolne powierzchnie, potem się je maskuję, i maluje górne, czy na odwrót? Wybaczcie banalne pytania, ale pierwszy raz maluję tego typu samolot aerografem.

 

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakiego koloru powinny być wnętrza komór podwozia? Instrukcja mówi, że srebrne, ale wydaje mi się, że w rzeczywistości były w kolorach dolnych powierzchni skrzydeł.
A co na ten temat mówią u wujka? Tudzież.

 

Ponawiam również pytania z poprzedniego postu.…
…Jeszcze jedno - Na początku maluje się dolne powierzchnie, potem się je maskuję, i maluje górne, czy na odwrót? Wybaczcie banalne pytania, ale pierwszy raz maluję tego typu samolot aerografem. …
Najpierw kolory jaśniejsze, a potem coraz ciemniejsze. Najpierw kolory najsłabiej kryjące, a potem mocniej kryjące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, na jednej fotce komory podwozia mają kolor stali. Wydawało mi się, że w Brytyjskich samolotach miały kolor dolnych powierzchni skrzydeł.

Dzięki za linki.

 

Pomalowałem dolne powierzchnie skrzydeł kolorem Pactry A109 AMT17. Wkleiłem również karabiny.

IMGP1651.JPG

 

IMGP1648.JPG

 

Ponawiam również pytanie o pęknięty wiatrochron - co mam z nim zrobić? Zaszpachlować pęknięcie, i później normalnie malować, czy kupić nowy wiatrochron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, próbowałem znaleść nową, ale nie udało mi się.
vacuform canopy …

Ktoś mógłby wysłać mi linka, do takiej szybki?
Squadron SQ9109. Na amazonie jest w tej chwili wystawiony jeden za 6.99$ + 13.08$ shipping and handling.
Najlepiej gotowej' date=' pomalowanej - są takie?[/quote']To żeś przesadził.
Będę wdzięczny za pomoc
Jeśli będziesz chciał robić vacu to chętnie pomogę bo sam jeszcze nie robiłem, a czeka mnie w przyszłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale leniuszek! A poszukać dokumentacji to nie łaskaw?

 

Na eBay sprzedawca heepdrutt ma w tej chwili owiewkę Rob Taurus 72049 1/72 Vacform Canopy Hasegawa Hawker Hurricane Mk.II za GPB 1.60. Ja u niego kupowałem w 2013 roku Scale Aircraft Conversions 48222 Fw 200 Condor Landing Gear i koszta wysyłki do polski były GPB 4.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję ja, dedykowana do Revell:

http://www.ksmodel.pl/product_info.php?products_id=2190

 

Nie musisz przecież kupować tylko kabinki:)

 

Dzięki za linka, jeżeli nic sensownego z tej zniszczonej szybki nie zrobię, zamówię tą nową.

 

Widzę, że pierwszy raz bierzesz się za aero. Podziel się potem swoimi wrażeniami!

 

Ja już wcześniej malowałem aerografem "szmatopłaty" i samolot pasażerski. Chodziło mi o to, że pierwszy raz maluję myśliwiec z II WŚ, w tego typu malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szybka przyszła:

IMGP2054.JPG

 

IMGP2061.JPG

I teraz pytanie - co mam z tym zrobić? Wyciąć szybkę skalpelem, i przykleić, czy może jakoś inaczej?

 

W oczekiwaniu zrobiłem też parę rzeczy:

IMGP2030.JPG

 

IMGP2040.JPG

 

Malowanie końcówek śmigła wyszło bardzo słabo, w związku z tym zmyję farbę, i pomaluję od nowa.

IMGP2034.JPG

 

Pomalowałem wnęki komór podwozia, niestety nie udało mi się zrobić ładnego zdjęcia.

IMGP2047.JPG

W rzeczywistości kolor jest jednolity, wygląda to o wiele lepiej, niż na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam z tym zrobić? Wyciąć szybkę skalpelem, i przykleić, czy może jakoś inaczej?

 

Wyciąć. Skalpelem albo czeską żyletką (piłką). Tylko baaaaaardzo ostrożnie, żeby znowu nie zamawiać nowej owiewki

Użyj starej jako wzoru podczas wycinania. Możesz wyciąć z lekkim marginesem (np 0,5 mm), który daje trochę więcej pewności, a na końcu trzeba go delikatnie zeszlifować. Jeżeli owiewka ma być otwarta, zastanowiłbym się, czy nie rozciąć wiatrochronu i owiewki pierwszym cięciem.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam z tym zrobić? Wyciąć szybkę skalpelem, i przykleić, czy może jakoś inaczej?

 

Wyciąć. Skalpelem albo czeską żyletką (piłką). Tylko baaaaaardzo ostrożnie, żeby znowu nie zamawiać nowej owiewki

Użyj starej jako wzoru podczas wycinania. Możesz wyciąć z lekkim marginesem (np 0,5 mm), który daje trochę więcej pewności, a na końcu trzeba go delikatnie zeszlifować. Jeżeli owiewka ma być otwarta, zastanowiłbym się, czy nie rozciąć wiatrochronu i owiewki pierwszym cięciem.

Powodzenia

Tak jak pisze Danio, ze wskazaniem na metodę z marginesem. Potem skrawanie żyletką i ostateczne wyrównanie pilniczkiem. Użycie starej osłony jako kopyta ma sens, ale po jej zeszlifowaniu. Ja wypełniam wnętrze vacu osłonki magic sculpem. Łatwiej trzymać przy obróbce, gdy osłonka jest czymś wypełniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zacząłem maskować owiewkę i mam z tym spory problem. Nie potrafię wyciąć kawałka taśmy o dobrych rozmiarach. Jest może jakaś inna metoda, aby to zrobić?

 

Cztery cienkie paski, najlepiej ścięte pod kątem na końcu na każdą szybkę. Przyklejasz za długi pasek, docinasz na odpowiednią długość już po przyklejeniu. W środek maskol, albo kawałek taśmy. Łuki są najtrudniejsze, możesz spróbować metody odrysowanie zarysu szyby pancernej po przyklejeniu taśmy brudząc ją ołówkiem. Przy wacu to trochę trudne o ile nie masz wnętrza wypełnionego czymś sztywnym.

Ewentualnie maski dedykowane do tej owiewki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.