Skocz do zawartości

Kompresor i areograf.


Grzegorz2222

Rekomendowane odpowiedzi

Ok a co sądzicie o zakupie kompresora 24 lub 50l?? Takiego uniwersalnego i kupić przejściówkę na areo???

 

 

Ja takiego używam. Jedyny problem to hałas. Kompresory z napędem bezpośrednim trochę głośne są. Oczywiście także gabaryty są większe. Plusem za to jest, że biją do 8 lub 10 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I da się go wyregulować tak aby ciśnienie robocze było to 2bar lub 0,8-1bar??

 

Pewnie. Każdy kompresor z reguły jest wyposażony w reduktor ciśnienia. Po nabiciu na maksa butli ustawiasz sobie na reduktorze wartość ciśnienia z jaką chcesz malować i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede tworzyl nowego tematu, wiec podlacze sie tutaj.

Moja lepsza polowka kupila mi pod choinke taki zestaw:

http://www.amazon.co.uk/FoxHunter-Airbrush-Compressor-Double-Airbrushes/dp/B004XP7K9W/ref=sr_1_1?s=diy&ie=UTF8&qid=1419743520&sr=1-1&keywords=AS186

Czy jest to przyzwoity sprzet, czy lepiej zwrocic, dolozyc i kupic cos lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link kiedyś przestanie istnieć. Dobrze umieszczony obrazek przeżyje znacznie dłużej w sieci.

51l5ZW9IiwL.jpg

Czy jest to przyzwoity sprzet, czy lepiej zwrocic, dolozyc i kupic cos lepszego?
Na to pytanie musisz odpowiedzieć sam. Ty wiesz najlepiej czego oczekujesz i jakimi mocami dysponujesz.

 

Ja ci powiem co wiem o tym sprzęcie. Był u mnie wczoraj kolega Bengal z tym kompresorem i aerografem podobnym do górnego. Jego miał staly zbiornik i dodaktowe pokrętło reduktora ciśnienia.

  • Kompresor pracuje ciszej niż mój membarnowiec, i nie ma tendencji do jeżdżenia po podłożu w czasie pracy. Mogę spokojnie polecić. Uważam, że w tej kategorii cenowej jest to najlepszy wybór.
  • Wężyk sprężonego powietrza w zestawie był bardzo krótki. Warto zwrócić uwagę na pytanie czy wystarcza w zaplanowanym miejscu pracy.
    • Aerograf kolegi Bengal nie maluje równo. Ma skłonność do plucia. Nie daliśmy rady go doprowadzić do równej pracy. Zapewne jest to wada pojedynczego egzemplarza, ale ja w moich aerografach nie miałem takiej przypadłości.
    • W toku prób dwukrotnie myliśmy w go myjce ultradźwiękowej, więc zapoznałem się z jego demontażem i montażem. Jest trudniejszy (bardziej upierdliwy) niż w moich aerografach i podatny na błędy.
    • Komora na farbę, przez którą przechodzi igła ma pojemność około trzy razy większą niż w moich aerografach Paashe i jest tak wyfrezowana, że zawsze będą tam pozostawały resztki. Komora na farbę w aerografach „dwufunkcyjnych” Aztek ma podobną, choć troszkę mniejszą objętość, i daje się łatwiej wypłukać samym psikaniem rozpuszczalnika.

Kolega Bengal zamierza pozostać przy „chińczyku”, a przeskoczyć na coś droższego dopiero w przyszłości. Zanim zacznie się tu chór „Kupuj jedynie słuszny aerograf za trzysta złotych! «Będzie pan zadowolony!»” powiem że każdy twój wybór jest dobry. Pozostaniesz przy chińczykach — będziesz miał doświadczenie. Wydasz na droższy — będzie łatwiej i przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam podobny kompresor jak ten, który opisał kolega powyżej. Faktycznie jest dość cichy, niestety jedyne co mi w nim troszkę przeszkadza to, to że włącza się praktycznie co kilka minut, ale przy tak małym zbiorniku jest to do wybaczenia. Niestety mój kompresor ma tendencję do poruszania się po podłodze, ale nie jest to jakoś uciążliwe. W komplecie były też dwa aerografy, jeden z bocznym zbiornikiem (nie korzystam z niego) i drugi z górnym, jeszcze nie zaobserwowałem płuca, a maluje płynnie (przynajmniej jak na moje początkujące umiejętności nie zaobserwowałem). Ogólnie jestem zadowolony. (Tyle że w moim zestawie były inne aerografy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedzi.

Zdawalem sobie sprawe, ze aerografy reprezentuja raczej dolna polke i zamierzam w przyszlosci na pewno kupic sobie cos lepszego, glownie zalezalo mi na opiniach dotyczacych kompresora

Pomecze troche te chinczyki, a jak cos zepsuje to nie bedzie bardzo szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośność obojętna będzie stał w garażu. A co do wydajność to nie wiem w sumie sam. Tak aby pociągnął klucz pneumatyczny , i oczywiście areo.

 

Jaki klucz i z jakim momentem obrotowym ?. Jeśli przykładowo klucz ma moment obrotowy około 400 Nm to kompresor z wydajnością 250 l/min na ssaniu wystarczy. Natomiast jeżeli ma przykładowo około 1000 Nm to trzeba by pomyśleć nad większym kompresorem w związku z tym, że klucz będzie miał większe zapotrzebowanie powietrza (około 380 l/min) . Marketowe kompresory 50 L w cenie 300, 400 zł mają właśnie przybliżoną wydajność 250 l/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośność obojętna będzie stał w garażu. … i oczywiście areo.
… Marketowe kompresory 50 L w cenie 300, 400 zł mają właśnie przybliżoną wydajność 250 l/min.
Odpowiedź dostałeś od osoby lepiej rozeznanej w temacie niż ja.

 

Ja dodatkowo zaproponuję. Zrób podobnie jak na stacjach benzynowych. Obok garażu „budę dla kompresora” czyli nieprzemakalną i wytłumioną. Wyprowadź ciśnienie tam gdzie je potrzebujesz i w docelowym miejscu zrób szybkozłączkę na narzędzia i rozgałęzienie na reduktor z filterm i szybkozłączką na aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wierzchu patrząc to jest ta sama konstrukcja.

Nie brał bym bass polska. Mnie oszukali raz odrobinę, więc ja do nich specjalnie nie mam zastrzeżeń. Ale ogólnie z sieci odnosi się wrażenie, że to nie jest firma budząca zaufanie.

Przy drugim podane 2,8KW i 200l/min, a przy trzecim 1,5KW i 175l/m. Ja bym bardziej zaufał temu co piszą przy trzecim.

 

Tu się moja wiedza kończy. Największy kompresor jaki miałem miał zbiornik 24l był membranowy, a nie olejowy. Jaka jest kultura obsługi posprzedażowej firmy Hecht i jej dystrybutora nie wiem. Sorry — więcej nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.