Skocz do zawartości

Kompresor i areograf.


Grzegorz2222

Rekomendowane odpowiedzi

… Orientuje się ktoś jak rozebrać odwadniacz przy kompresorku MA2000? …
Tak.

Wszystkie gwinty prawozwojne.

Przezroczysty zbiornik. W moim egzemplarzu był mocno dokręcony. Użyłem żaby. Przez szmatę.

Uchwyt filtra ma miejsce na klucz ampulowy. Bodajże czwórka. Odeszło w miarę gładko.

Wypadnie zawór reduktora i sprężyna. Zakonotować kolejność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś:

 

http://www.artbud.pl/pl/p/Kompresor-do-aerografu-MINI-bez-zbiornika-1szt-NA-TA-CHWILE-KOMPRESOR-NIEDOSTEPNY-/33485

 

Malutki, membranowy, cichy. Mam go od 4 lat i działa bez zarzutu. Poprzednio miałem MAR 1000 i miałem ciągle z nim problemy aż w końcu padł.

 

---

 

Jeszcze dodam że to co kolega Grzegorz2222 wybrał to jakieś monstrum. 50 L i 8 barów!(to mój ma 2 bary) Gdzie to wykorzystasz? Chyba do malowania ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem że kolega chce to używać również do pompowania kół i aero. No to jeszcze. Ale nie da się ukryć że jest to monstrum. Mam akwarium 112 litrów także wyobrażam sobie wielkość tej sprężąrki. Chyba że masz domek jednorodzinny. Ja mieszkam w bloku i na coś takiego bym nie mógł się zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Ale nie da się ukryć że jest to monstrum. Mam akwarium 112 litrów także wyobrażam sobie wielkość tej sprężąrki. … Ja mieszkam w bloku i na coś takiego bym nie mógł się zgodzić.
Może wywalić akwarium? Przy kompresorze będzie mniej biegania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Ale nie da się ukryć że jest to monstrum. Mam akwarium 112 litrów także wyobrażam sobie wielkość tej sprężąrki. … Ja mieszkam w bloku i na coś takiego bym nie mógł się zgodzić.
Może wywalić akwarium? Przy kompresorze będzie mniej biegania.

 

Eee... kolego, teraz są filtry w akwariach, wode zmieniam 1/4 raz na 2 tygodnie, No2 i No3 mam w normie, uwierz mi jest z tym mniej roboty niż miałbym z taką sprężąrką-gigantem.

 

---

 

Dodam tylko że jak kolega Grzegorz2222 ma warunki i może sobie pozwolić na trzymanie tak dużej sprężarki to oczywiście jak najbardziej czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem nowym uzytkownikiem forum. Jakis czas temu po wielu,.wielu ;-) latach przerwy postanowilem wrocic do dawnego hobby. Druga polowka chca zrobic przyjemnosc sprawila mi zestaw kompresor + aerograf. Niestety sprzedawca ktory polecil jej sprzet nie nalezal chyba do najuczciwszych poniewaz mam wiele zastrzezen co do jego jakosci ( o ktorych z przyczyn oczywistych nie moge jej powiedziec ;-) ). Zestaw jest przede wszystkim kompletem do wykonywania makijazu. Wydaje mi sie,.ze mini kompresorek daje zbyt niskie cisnienie ( na opakowaniu 18 psi) poniewaz albo w ogole "nie psika" albo musze uzyc bardzo rozcienczonej farby i wszystko sie zalewa (vallejo air jest dla niego zdecydowanie za gesta).

Tutaj moja ogrona prosba o pomoc. Doradzcie jakis ludzki zestaw xla totalnego amatora i laika ktory dopiero uczy sie "fachu". Nie chodzi mi o jakis super profesjonalny sprzet do tworzenia cudeniek jakie niektorzy z Was umieszczaja w innym dziale :-) (godne pozazdroszczenia i najwyzszego uznania) ale tez niechcialbym zeby byl to zupelny badziew. Podejrzewam,.ze wszystko bedzie lepsze niz to czym dysponuje teraz nie mniej jednak bede bardzo wdzieczny za fachowa porade ludzi ktorzy sie na tym znaja.

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Doradźcie mi proszę, poszukuje jakiegoś cichego kompresora, współdziałającego z PIWATAMI, pod malowanie 1/72. Cichego tak aby nie obudził/przestraszył małego dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaaaa, od pół roku się zabrać do tego nie mogę, szukam gotowego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówkowca sobie wkońcu podszykuje, potrzebuje w zasadzie na juz jakis kompresor ktorego odpalenie nie spowoduje natychmiastowej eksmisji mnie z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.