Skocz do zawartości

Aerografy - podstawy, modele, konserwacja


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Witam was bardzo serdecznie.planuje zakup aerografu podkresle pierwszego w mojej kadencji.znalazlem taki produkt adler36 AD-7704 +dwie dysze 0,2 i 0,3 co o tym sadzicie http://www.mojehobby.pl/products/Aerograf-AD-7704-0-2mm-dysza-0-3mm.html czy nadaje sie na pierwszy sprzet dla laika?bede uzywal go do malowania okretow w skali 1/350.bardzo dziekuje za kazda opinie na jego temat.jezeli poradzicie i dacie namiar na jakis inny w rozsadnej cenie bede tak samo wdzieczny za dobra rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz zdanie na temat tego co podałem linka?Z zakupem używanego bedzie problem bo żeby wysłać pieniądze jak i koszt przesyłki spory.inny kraj.A wiesz co nowe to nowe chyba bardziej cieszy.W teorii moge kupić sobie coś na wypasie bo mam kasę tylko że urodziła mi sie córka i wole wpompować kasę w zachcianki mojej zony:] Czyli w ciuszki itp dla dziecka:p pierwsze dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz zdanie na temat tego co podałem linka? …
Nie mam zdania, bo nie używałem. Jeśli poszukasz na tym forum to znajdziesz bardzo dużo opinii na jego temat. Wyłaniają się dwa główne trendy.
  • Budżetowo i na początek może być.
  • Nie bierz chińskiego badziewia, lub sknera dwa razy płaci.

 

Chcesz tanio bierz dwa używane i jesteś circa 50% do przodu wliczając koszta przesyłki.

 

Zanim odezwą się chóry wychwalające niemieckie Harder & Steenbeck powiem, że jeśli jesteś gotów wydać około 150–200€ na sam aerograf to w tej kategorii masz trzech producentów z USA.

  • Badger — legenda. Dobrze dobrana precyzja. Nie używałem. Miałem w ręku Renegade Velocity i uważam, że jest rewelacyjnie wyważony.
  • Paasche — druga legenda. Precyzja ok. Budowa prosta po amerykańsku = łatwy w obsłudze. Mam dwa modele i jestem zadowolony.
  • Aztek — pomysł z plastiku dla amerykańca. Miałem dwa modele. Nie żałuję.

oraz jednego producenta z Japonii czyli Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj stałem się szczęśliwym nabywcą swojego pierwszego aero DB-203.

Do czyszczenia kupiłem Tamiya Airbruch Cleaner. Jako, iż chciałbym dziś coś pomalować to mam pytanie o czyszczenie/konserwację aero.

Mianowicie czy po skończonym malowaniu wystarczy zalać zbiornik aero, poczekać i zacząć nim psikać ?

Czy jednak lepiej jest rozkręcić aero na części pierwsze i każda część dokładnie wyczyścić ?

 

Nie ukrywam, że oglądałem parę filmów i taki demotanż nie wydaję się trudny. Jednakże troszkę się obawiam tego "pierwszego razu".

Możecie doradzić na co zwrócić uwagę w przypadku rozbiórki go na części pierwsze?

 

Pozdrawiam,

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz zdanie na temat tego co podałem linka?Z zakupem używanego bedzie problem bo żeby wysłać pieniądze jak i koszt przesyłki spory.inny kraj.A wiesz co nowe to nowe chyba bardziej cieszy.W teorii moge kupić sobie coś na wypasie bo mam kasę tylko że urodziła mi sie córka i wole wpompować kasę w zachcianki mojej zony:] Czyli w ciuszki itp dla dziecka:p pierwsze dziecko.

Mam Adlera 7790 i jestem, a raczej byłem z niego zadowolony (przeszedłem na firmowy sprzęt). Tak jak pisał kjp_a_man są dwie szkoly. Osobiście doradzam kupienie najpierw "chińczyka", na tej samej zasadzie, że jak zrobisz prawo jazdy to nie kupujesz od razu Mercedesa S klasy. Sądzę, że "przyjemniej" jest skrzywić dyszę w chińczyku za 100 zł niż w aero za 800 zł. Dla tych co chcą mi napisać, że nie należy krzywić dyszy proponuję przejrzeć forum ile jest wpisów typu: "urwałem gwint" "rozwaliłem uszczelki" itp. A adler dalej mi się przydaje np. do surfacera, zeby nie świnić "Evolution", a przede wszystkim do mycia "evolution". Dlatego nie wystawiłem go na sprzedaż.

Tak jak namawiają Cię inni, ta opcja z kupnem tych 2 używanych nie jest głupia. Nawet z kosztem przesyłki zmieścisz się chyba w cenie Adlera 7704, a zwróć uwagę, że ten górny na zdjęciu ma śrubę regulacji wydatku powietrza. Rzecz bardzo przydatna. Adler z tą śrubą kosztuje ok. 160 zł.

Jesli zdecydujesz się na Adlera nie podniecaj się, że ma 2 dysze i nie staraj się ich wymieniać. Gwint na dyszy jest fatalny i po wykręceniu najłatwiej jest rozkalibrować aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy znajdzie się ktoś z Warszawy kto będzie taki miły i zerknąłby na mój aerograf ?

Mam z nim problem i nie wiem czy odsyłam go na reklamację czy może to jest jakaś drobnostka :(

 

Pozdrawiam,

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… czy znajdzie się ktoś z Warszawy …
Załątwione.

Malinówka palce lizać! Dziękuję.

 

Dzięki również za pomoc i wytłumaczenie paru opcji

Co do aero to go odesłałem i jutro mam mieć inny nowy egzemplarz ( zobaczymy co powiedzą o tym wadliwym ).

 

ps.

Cieszę się, że smakuje mam jeszcze ok 6l to zrobienia tej malinówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś orientuje się może czy można dokupić osłonę iglicy do EW-770

ale nie taką jaka jest oryginalnie tylko bez tych czterech skrzydełek

(sprawa opisywana przez Reggy-ego na początku tematu, a na 35 stronach nikt o to nie

spytał)Chodzi o to żeby przytkać palcem wylot aerografu w celu wymieszania farby.

Jeśli można i wiecie gdzie, proszę o info

Jeśli nie można to pewnie zostanie tylko wycięcie dwóch przeciwstawnych skrzydełek.

Dodam że nie chciałbym pracować bez tej osłony

Pozdrawiam

Solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze male pytanko jako juz kupilem aerograf adler 7704 chcialbym dopasowac kompresor.chodzi mi o cos malego i cichego.taki domowy sprzecik do wydania mam 400zl.acha i co musze dokupic jeszcze?mam wezyk 3 metry z odwadniaczem czy jakos tak.myslalem o tym sprzecie http://www.mojehobby.pl/products/MINI-KOMPRESOR-ADLER-AD-4000.html a przewod mam taki http://www.mojehobby.pl/products/Przewod-3m-1-8-W-z-odwadniaczem.html ten moj aerograf niema z tylu pokretla do ustawiania cisnienia wiec pewnie bede musial regulowac kompresorem.bardzo mi zalezy zeby kompresor byl cichy.mam niemowlaka w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten przewód przed użyciem. Mój (identyczny) stawiał za duży opór i wykończył mi kompresor. (Ale być może mój egzemplarz był uszkodzony).

 

...ten moj aerograf niema z tylu pokretla do ustawiania cisnienia wiec pewnie bede musial regulowac kompresorem...

Żaden aerograf nie ma regulacji ciśnienia. Regulacja z tyłu to ograniczenie maksymalnego skoku iglicy, co ogranicza maksymalne podawanie farby. Taką śrubę chyba łatwo dorobić. Przewiercić z tyłu otwór, przegwintować, wkręcić śrubkę, która bedzie opierać się o iglicę i już masz regulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Aerograf to AB-170 (Bardzo podobny do EW-770) a chciałbym zakupić kapturek,osłonę dyszy i pokrywkę
Z tym modelem nie miałem do czynienia.

Na moje obeznanie z tematem w pierwszej kolejności zapytałbym w MAR aerografy.

Kolega Bengal swój kupował na allegro u sprzedawcy z krakowa i nie miał problemów z wymianą. Może tam?

Może ktoś inny wie na ten temat więcej niż ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.