Skocz do zawartości

VAB 4x4 Vehicule de l'Avant Blinde - 1/35 Heller


wajtok

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjalem maskowanie trzeciego koloru i tak mniej wiecej to wyglada:

PC283727.JPG

 

PC283728.JPG

 

Niestety nie wyszlo to tak jak bym tego oczekiwal, w paru miejscach musze poprawic, ale generalnie nie jest zle.

Mam tylko pytanko ? Czy nie uwazacie, ze koloru brazowego jest troche za duzo ? Ja mam takie wrazenie. Wydaje mi sie ze, zielonego powinno byc troche wiecej.

A i jeszc ze jedno - w rzeczywistosci kolory sa troszke ciemniejsze niz na zdjeciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety po raz kolejny musze wstawic post pod postem, przepraszam, ale edytowac juz nie moge, a Wy niestety nic nie piszecie. Duzo osob oglada ten watek, ale bardzo niewiele osob sie wypowiada..... i nie wiem dlaczego

Piszcie wasze opinie, komentujcie, opieprz....., drwijcie itd, itp. Bo teraz to mam wrazenie, ze robienie warsztatu nie ma poprostu sensu, albo sposob prowadzenia mojego warsztatu jest niezadowalajacy, wiec tym bardziej piszcie co powinienem zmienic lub poprawic.

 

Praktycznie model jest skonczony, pozostalo mi nalozenie kalkomani i dokonczenie wiezy z karabinem maszynowym.

PC303731.JPG

 

PC303734.JPG

 

PC303735.JPG

 

PC303736.JPG

 

PC303737.JPG

 

PC303732.JPG

No wlasnie ,te narzedzia jakos mi to nie pasuje.... chyba jednak przemaluje je na kolor kamuflazu tak jak w orginale

VAB%25252022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz go jakoś chemią traktować - wash, budzenie, kurzenie?

Od samego poczatku planowalem go zrobic na defiladowo, czysciutko i blyszczaco wiec tego bede sie trzymal. A narzedzia rzeczywiscie przemaluje

 

Ten brąz, no nie bardzo według mnie.

Co za jasny ? Chyba tak - tylko nie bardzo wiem co z nim teraz zrobic, zeby go przyciemnic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony też pomimo, że francuskie pojazdy są żabowate też trochę "oczojebny" i brąz wygląda jak piaskowy a nie brąz. Może zielony jest względnie oki tylko ten brąz daje taki efekt? Trudno się wypowiadać, bo model by trzeba by zobaczyć na żywo... ale brązowy się rzuca w oczy na pewno. Podobnie jest z niemieckimi pojazdami co ludzie robią bazowy kolor zbyt żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jak przelecisz olejami to troche sciemnieje. Lopata ktora zawiesiles i kilof jakos dla mnie sa nadwymiarowe,wsadziles kupe roby w ten model wiec szkoda by, j popytaj moze komus zostaly z modeli.

Niestety olejami nie bede go traktowal, dostanie tylko lakier matowy i jedzie na defilade. A narzedzia.... reczywiscie ta lopata to jakas wielka jest.... zrobilem nowa i pomalowalem na kolory camo.

PC313738.JPG

 

Zielony też pomimo, że francuskie pojazdy są żabowate też trochę "oczojebny" i brąz wygląda jak piaskowy a nie brąz. Może zielony jest względnie oki tylko ten brąz daje taki efekt? Trudno się wypowiadać, bo model by trzeba by zobaczyć na żywo... ale brązowy się rzuca w oczy na pewno. Podobnie jest z niemieckimi pojazdami co ludzie robią bazowy kolor zbyt żółty.

 

Ach te kolory.... tez mam wrazenie, ze sa troszke za jasne, dobieralem je na podstawie kolorow z monitora i te wydaly mi sie najbardziej zblizone do tych ze zdjec. A moj brazowy w rzeczywistosci jest bardziej brazowy niz piaskowy. Ponizej oryginal:

VAB%25252016.jpg

 

Polozylem juz kalkomanie, ale zdjecia jutro, teraz koncze bo swietowc czas

Chcialbym jeszcze wszystkim Wam zyczyc Szczesliwego Nowego roku 2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory są niestety ewidentnie skopane - psują odbiór modelu nad którym się niewątpliwie namęczyłeś.

Nigdy nie sugeruj się kolorami z monitora (chyba, że jest to skalibrowany monitor graficzny), a szczególnie wyświetlaczem laptopa bo pchają do nich w 95% najtańszy chłam. Trzeba było poszukać kolorów (ew. proporcjach mieszanek) na forach modelarskich, a nie jechać na pałę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wajtok,, rzeczywiscie ta lopata to jakas wielka jest.... zrobilem nowa i...,sorry ze jeszcze w tym starym roczku ale wyglad narzedzi niewiele sie zmienil, porownaj zdjecie oryginalu (lepszej fotki trudno zalezsc) z twoimi np: trzonek lopaty pozostal ten sam choc jest do...., siekiera:to samo ale przez wielkosc ,do tego ma slad gdzie byla przyklejona lopata, i nie zeszlifowane. powodzenia w Nowym Roku

Poprawilem raz jeszcze:

P1013741.JPG

 

Kolory są niestety ewidentnie skopane - psują odbiór modelu nad którym się niewątpliwie namęczyłeś.

Nigdy nie sugeruj się kolorami z monitora (chyba, że jest to skalibrowany monitor graficzny), a szczególnie wyświetlaczem laptopa bo pchają do nich w 95% najtańszy chłam. Trzeba było poszukać kolorów (ew. proporcjach mieszanek) na forach modelarskich, a nie jechać na pałę.

 

Na swoje usprawiedliwienie moge tylko powiedziec, ze zrobilem tak jak wydawalo mi sie najlepiej, wyszlo jak wyszlo Teraz juz nic z tym nie zrobie.

 

Polozylem tez kalkomanie - i tutaj znowu porazka - kalkomania jest tragiczna i tym samym efekt do bani, ale coz ten projekt od poczatku jest skazany na niepowodzenie. I pomyslec, ze modelarstwo dla mnie zawsze bylo przyjemnascia i relaksem niezaleznie od wynikow - to tym razem chyba jest inaczej.....

Ale pocieszam sie, ze juz nie duzo zostalo do zrobienie, jeszcze pare fuszerek i po temacie......

P1013742.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do narzędzi jest to zestaw montowany standardowo na pojazdach amerykańskich i zarówno ta łopata jak i siekiera są dużo za duże , w tym zestawie powinien być jeszcze kilof i trzonek do kilofa. Przy dobieraniu kolorów do malowania pojazdów zawsze oglądam instrukcje (nie tylko od sprzętu który mam w pudełku innych producentów też) obsługi i szukam czy dany kolor kamo opisany jest w Federal Standard (FS), następnie porównuję farbkę ze zdjęciem i jak pasuje to kupuję. Oglądam Twój warsztat bo mam w planie takiego samego VAB-a ale z Legi Cudzoziemskiej (to jedyni prawdziwi twardziele w Armii Francuskiej ) i w jedynym słusznym malowaniu czyli z pustynnym z Zatoki Perskiej , także te "14" nie będą mi potrzebne pisz PW z adresem to Ci Dziadek Mróz wyśle . Pozdrawiam M1A1 (HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wajtok - trudno musisz niestety z tym zyc iz czasem cos pojdzie nie tak, ale i tak udalo ci sie zrobic z tej zabawki w miare fajny model.Nim zaczniesz nowy model postaraj sie zaopatrzyc w jakies materialy, fotki o danym pojezdzie,porownoj to co robisz z oryginalem a bedzie ,powodzenia

Bede mial to na uwadze

Co do narzędzi jest to zestaw montowany standardowo na pojazdach amerykańskich i zarówno ta łopata jak i siekiera są dużo za duże , w tym zestawie powinien być jeszcze kilof i trzonek do kilofa. Przy dobieraniu kolorów do malowania pojazdów zawsze oglądam instrukcje (nie tylko od sprzętu który mam w pudełku innych producentów też) obsługi i szukam czy dany kolor kamo opisany jest w Federal Standard (FS), następnie porównuję farbkę ze zdjęciem i jak pasuje to kupuję. Oglądam Twój warsztat bo mam w planie takiego samego VAB-a ale z Legi Cudzoziemskiej (to jedyni prawdziwi twardziele w Armii Francuskiej ) i w jedynym słusznym malowaniu czyli z pustynnym z Zatoki Perskiej , także te "14" nie będą mi potrzebne pisz PW z adresem to Ci Dziadek Mróz wyśle . Pozdrawiam M1A1 (HA)

Nie bardzo rozumiem... napisales ze ten zestaw jest montowany standardowo na pojazdach amerykanskich..... To co on robi na pojezdzie francuskim ??? Czy to jest jakis ''ujednolicony natowski wyrob'' czy Twoje przejezyczenie ??? Bardzo dziekuje za te ''14'', ale szkoda marnowac dobrej kalkomanii na ten pojazd - on ( ten pojazd ) od poczatku mial zadatki na ''kaszalota'' wiec nie zasluguje na dobre ''nalepki'' Nie mniej jednak bardzo dziekuje Mam juz jednego takiego ''kaszalota'' w swojej kolekcji ( AH64D Long Bow Apache - skala 1:72 ) wiec beda sie straszyc na wzajem

 

Łopatkę na pewno mam , przetrałuję magazyny, mam chyba coś z Dragona lub z Revella , dupy nie urywa (to nie żywica ani AFV czy inny Meng) ale lepsze to niż ta rzeźba .Pozdrawiam M1A1 (HA)

 

I tutaj rowniez wielkie dzieki, ale.... jak wyzej pisalem nie ma sensu - lepiej to wykorzystac do innego lepszego modelu, ale dzieki.

Ja zostawie ta swoja rzezbe.... dla pamieci..... i zawsze kiedy moj wzrok padnie na rzezbe - to na pewno uslysze Wasz glosny smiech i moze w pore sie opamietam zanim splodze i pokarze publicznie podobnego potworka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wajtok - trudno musisz niestety z tym zyc iz czasem cos pojdzie nie tak, ale i tak udalo ci sie zrobic z tej zabawki w miare fajny model.Nim zaczniesz nowy model postaraj sie zaopatrzyc w jakies materialy, fotki o danym pojezdzie,porownoj to co robisz z oryginalem a bedzie ,powodzenia

Bede mial to na uwadze

Co do narzędzi jest to zestaw montowany standardowo na pojazdach amerykańskich i zarówno ta łopata jak i siekiera są dużo za duże , w tym zestawie powinien być jeszcze kilof i trzonek do kilofa. Przy dobieraniu kolorów do malowania pojazdów zawsze oglądam instrukcje (nie tylko od sprzętu który mam w pudełku innych producentów też) obsługi i szukam czy dany kolor kamo opisany jest w Federal Standard (FS), następnie porównuję farbkę ze zdjęciem i jak pasuje to kupuję. Oglądam Twój warsztat bo mam w planie takiego samego VAB-a ale z Legi Cudzoziemskiej (to jedyni prawdziwi twardziele w Armii Francuskiej ) i w jedynym słusznym malowaniu czyli z pustynnym z Zatoki Perskiej , także te "14" nie będą mi potrzebne pisz PW z adresem to Ci Dziadek Mróz wyśle . Pozdrawiam M1A1 (HA)

Nie bardzo rozumiem... napisales ze ten zestaw jest montowany standardowo na pojazdach amerykanskich..... To co on robi na pojezdzie francuskim ??? Czy to jest jakis ''ujednolicony natowski wyrob'' czy Twoje przejezyczenie ??? Bardzo dziekuje za te ''14'', ale szkoda marnowac dobrej kalkomanii na ten pojazd - on ( ten pojazd ) od poczatku mial zadatki na ''kaszalota'' wiec nie zasluguje na dobre ''nalepki'' Nie mniej jednak bardzo dziekuje Mam juz jednego takiego ''kaszalota'' w swojej kolekcji ( AH64D Long Bow Apache - skala 1:72 ) wiec beda sie straszyc na wzajem

 

Łopatkę na pewno mam , przetrałuję magazyny, mam chyba coś z Dragona lub z Revella , dupy nie urywa (to nie żywica ani AFV czy inny Meng) ale lepsze to niż ta rzeźba .Pozdrawiam M1A1 (HA)

 

I tutaj rowniez wielkie dzieki, ale.... jak wyzej pisalem nie ma sensu - lepiej to wykorzystac do innego lepszego modelu, ale dzieki.

Ja zostawie ta swoja rzezbe.... dla pamieci..... i zawsze kiedy moj wzrok padnie na rzezbe - to na pewno uslysze Wasz glosny smiech i moze w pore sie opamietam zanim splodze i pokarze publicznie podobnego potworka

 

 

 

Nu Nu Ty!!! to chłopaki się starają , co by Ci projekt (mimo swego wrodzonego kaszaloctwa )wyszedł porządnie,a Ty takie rzeczy tu gadasz..oj nie ładnie!! Pamiętaj że nie problem złożyć "samoskładalnego"Smart kita!Sztuką jest z g..na zrobić "Coś"!a Tobie całkiem dobrze idzie..Partia Was obserwuje wajtok...i W Was wierzy..a jak nie to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę rozwiać twoje wątpliwości . Po II wojnie światowej Francja przestała się liczyć jak producent uzbrojenia i praktycznie do lat 60 korzystała(z nielicznymi wyjątkami jak EBR10-11 czy AMX13) ze sprzętu produkcji amerykańskiej czy brytyjskiej (patrz zdjęcia z wojen w koloniach) pod koniec lat 60 zaczęło się to zmieniać, ale jak widać w przypadku VAB 4x4 czy VAB 6x6 owe transportery wyposażone są dalej w zestawy saperskie wzoru amerykańskiego który został opracowany w czasach II wojny światowej patrz np. Dodge 51-63 czy ciężarówki GMC, a który był stosowany w Wietnamie - działa samobieżne M107, M108, M109,M110 i inne, aż do dnia dzisiejszego HMMVW czy M992 FAASV jak też w nieśmiertelny wkm Browning M2 0,50" . Co do tego VAB-a to da się go jeszcze uratować wsadziłeś w niego wiele pracy żal byłoby to zmarnować ma rację Piotrkur że grozi Ci tym , wystarczy tylko wymienić te nieszczęsna narzędzia i przemalować ten zielony, brązowy i będzie gucio. Do przemalowania proponuję Ci zielony Tamiya XF 67 a brązowy Tamiya XF68 ( nb. kolor stosowany w malowaniu pustynnym). Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nu Nu Ty!!! to chłopaki się starają , co by Ci projekt (mimo swego wrodzonego kaszaloctwa )wyszedł porządnie,a Ty takie rzeczy tu gadasz..oj nie ładnie!! Pamiętaj że nie problem złożyć "samoskładalnego"Smart kita!Sztuką jest z g..na zrobić "Coś"!a Tobie całkiem dobrze idzie..Partia Was obserwuje wajtok...i W Was wierzy..a jak nie to..

 

To nie tak - bardzo sie ciesze, ze chcecie mi pomoc, ale tak jak pisalem nie chce marnowac dobrej kalkomanii i nowych elementow do czegos cos jest samo w sobie kiepskie......

 

Już spieszę rozwiać twoje wątpliwości . Po II wojnie światowej Francja przestała się liczyć jak producent uzbrojenia i praktycznie do lat 60 korzystała(z nielicznymi wyjątkami jak EBR10-11 czy AMX13) ze sprzętu produkcji amerykańskiej czy brytyjskiej (patrz zdjęcia z wojen w koloniach) pod koniec lat 60 zaczęło się to zmieniać, ale jak widać w przypadku VAB 4x4 czy VAB 6x6 owe transportery wyposażone są dalej w zestawy saperskie wzoru amerykańskiego który został opracowany w czasach II wojny światowej patrz np. Dodge 51-63 czy ciężarówki GMC, a który był stosowany w Wietnamie - działa samobieżne M107, M108, M109,M110 i inne, aż do dnia dzisiejszego HMMVW czy M992 FAASV jak też w nieśmiertelny wkm Browning M2 0,50" . Co do tego VAB-a to da się go jeszcze uratować wsadziłeś w niego wiele pracy żal byłoby to zmarnować ma rację Piotrkur że grozi Ci tym , wystarczy tylko wymienić te nieszczęsna narzędzia i przemalować ten zielony, brązowy i będzie gucio. Do przemalowania proponuję Ci zielony Tamiya XF 67 a brązowy Tamiya XF68 ( nb. kolor stosowany w malowaniu pustynnym). Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Dzieki za informacje

 

A co do przemalowania...... no coz..... w pierwszej chwili od razu bylem na nie.... poniewaz: nie mam farb tamiya ( ja uzywam farb vallejo) a poza tym nigdy nimi nie malowalem i nie mam pojecia jak bedzie mi szlo malowanie nimi...., nie mniej jednak sprawdzilem zamienniki vallejo i wedlug rozpisek wynika, ze Tamiya XF67 to Vallejo Model Color 70894 Russian Green, a Tamiya XF68 to Vallejo Model Color 70846 Mahogany Brown. Nie wiem na ile sa one podobne do Tamiya - to musicie juz sami ocenic - pomalowalem nimi spod transportera - ocencie sami.

P1023746.JPG

Wedlug mnie - kolory wygladaja rzeczywiscie duzo lepiej niz moje....

Tylko nie mam pojecia jak zabrac sie za przemalowanie, niestety dokleilem juz wlazy i tylne drzwi i boje sie, ze teraz nawet jak przemaluje te kolory to popsuje reszte...

A ponadto nie mam pojecia jak usunac klakomanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brązowy powinien być taki bardziej czekoladowy to będzie Vallejo 71.038 (FS 30097 ) . Co do kalek to nie dramatyzuj sprawdzałem na schemacie i tak się składa że ten pojazd z francuskich Marines wszystkie oznaczenia ma na czarnym kolorze zamaskuj tylko czarny, tak samo drzwi i włazy i będzie OK , a tą "14" jak już obiecałem od mnie dostaniesz ( narzędzia jak znajdę to też ,łopatę mam na pewno ).Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piotrkur prawi.

 

Ty się tu nie kryguj tylko do roboty. Myślę, że do malowania wszystko co trzeba pomaskujesz kombinacją taśmy Tamiya, folii, gąbki i co tam Ci jeszcze do głowy przyjdzie. Farb Tamiya się nie bój bo jest to baardzo przyjemna farba do aerografu. Vallejo tak czy inaczej do pędzla najlepsze.

 

Jednym słowem: szeregowy baczność!

Mopa (aero) w dłoń i wyczyścić mi tu ten kibel na błysk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taśmy Tamiya nie naklejaj bezpośrednio na kalki. Mnie kiedyś jedną taśma zerwała przy odklejaniu. Lepiej na kalkę przyłożyć papier i okleić.

 

Dzieki, to cenna uwaga - nie mialem pojecia, ze tasma Tamiya jest az tak mocna, zeby zerwac kalkomanie - jeszcze raz dzieki

 

Obserwuje was wajtok..i będziesz moim ulubieńcem..jak byłeś w wojsku to wiesdz co to znaczy ,jak nie byłeś to się dowiedz!I BIEGIEM MI TU NASTĘPNY WPIS,NASTĘPNY!!!

... tak w wojsku bylem.... ponad 20 lat temu i jedyne co pamietam to to ze cala sluzbe spedzilem siedzac w kancelarii, pijac kawke, piszac rozkaz dzienny, ustalajac sluzby i warty, wypisujac przepustki... nawet na unitarce nie cwiczylem musztry, bo potrzebny bylem w kancelarii A na dodatek moja jednostka to nawet czwartoliniowa nie byla, - w jednostce geodezyjnej bylem - nawet numer pamietam 1440 Torun - na wypadek wojny to nawet za kuchnia jedzie

Zdjalem wszystkie wlazy i tylne drzwi, co by mi sie lepiej malowalo ( niestety jeden wlaz troche mi sie uszkodzil, ale mam nadzieje, ze nie bedzie tego specjalnie widac )

Farby uzyte wedlug zalecen Adama czyli zielony Vallejo Model Color 70894 Russian Green, braz to Vallejo Air 71038 Cam.Medium Brown i takie male porownanie to porzednich kolorow

P1023752.JPG

 

Pomalowalem tez zielony na transporterze

P1023747.JPG

 

I tutaj mam pytanko, czy lepiej zrobic ''ostre'' przejscia kolorow - tak jak bylo, czy moze ''lagodne'' tak jak wyglada to teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory dużo fajniejsze.

 

Na zdjęciach oryginału jest tylko leciutkie płynne przejście. Myślę że nie powinno być problemem takie uzyskać. Sposoby, o których czytałem to wałeczki z np. pattafixa (koniecznie osłabionego wymizianiem w jakimś kurzu żeby za mocno nie łapał) lub lekko uniesiona np. nożykiem taśma maskująca. Jak masz dobry aero to myślę, że zrobisz coś takiego nawet z ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.