Skocz do zawartości

PZL-Brewster "Byczek" Airfix 1/72 konwersja SF


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łatki na przestrzeliny i dziury :

 

8cafa704c5233eb4.jpg

Koło ogona kolejne dwie łatki.

Czerwona strzałka pokazuje "okienko" dla ewentualnego pasazera. Pomyślałem sobie, że możliwość zabierania pasażera jest bardzo praktyczna, a skoro już taka możliwość jest, to byłoby fajnie, jakby pasażer miał jakiś kontakt z pilotem, no i możliwość "wyjrzenia" na zewnątrz. No i wymyśliłem takie okienko. Pasażer lecąc w luku bagażowym siedział by na ławeczce w luku, w ten sposób, ze głowa wystawała by mu przez zaznaczony strzałka otwór. Dzięki czemu mógłby również kontrolować tylna półsferę. Czytałem o przypadkach, kiedy to samolot myśliwski lecący z pasażerem w luku zostawał zestrzelony, i nie było żadnej możliwości poinformowania pasażera o sytuacji. Co prawda pasażerowie nie mieli na ogół ze sobą spadochronów, ale przecież to nie jest problem.Piloci w takich sytuacjach często nie skakali, starając się nawet w beznadziejnej sytuacji jakoś wylądować. Co najczęściej kończyło się tragicznie. Więź pomiędzy pilotami i mechanikami była dosyć mocna.

 

080bb573b4845fc0.jpg

 

A tu łatki juz pomalowane.

f3cd38567b856bd6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna cepeliada wyszła. Nawet jak na Ciebie Seba. Jakbyś nie potrafił zrezygnować z żadnego pomysłu. A dobrze wiemy, że dla dobrego samolotu podstawa to dobra klarowna, prosta koncepcja Teraz przypomina mi z wyglądu coś w rodzaju super bohatera z komiksu

 

Z tymi szachownicami to już przegięliście. Różnica w kształcie gwiazdy i szachownicy jest naprawdę duża, podobnie jak procent wypełnienia jej kolorami. Równie dobrze ktoś może się pomylić tylko dla tego, że kolory i kształt samolotu jest z grubsza podobny. A tak bywało na wojnie regularnie mimo bardzo różnych oznaczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartuś, nie zapominaj, że jestem twórca LUDOWYM. Dla mnie cepeliada to test coś fajnego !! A szachownica Lo-Vis chodzi za mną od zawsze. I tu zostałem zainspirowany ,-)) I jestem z niej zadowolony. W ogóle ten "Byczek" sprawił mi wiele radości modelarskiej ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę zaproponować następny projekt?

Dobrze zrobiony myśliwiec pościgowy, krajowy. Jak?

Albo Wilk z dwoma poważnymi motorami (i to wcale niekoniecznie powiększony-Amerykanie mieli takie śmieszne coś z nieproporcjonalnie wielkimi motorami gwiazdowymi i było to całkiem sprytne), albo coś na kształt Lightinga.

Albo właśnie coś na kształt projektów Aleksandra Siewierskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10 złotych można kupić (chyba można-ja mam) Pzl-50 Jastrząb. Byle jaki, ale taki magik jak ty sobie poradzi. Dajesz mocniejszy silnik, nieco wydłużasz skrzydła i kadłub, dodajesz strzelca z tyłu (no co, taki wymóg) i voila.

Druga koncepcja to np to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Westland_Whirlwind

Hamerykany miały bardzo fajne coś, ale za diabła nie mogę sobie przypomnieć kodu alfanumerycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przerobieniu Jastrzębia myślałem. Whirlwind to świetny samolot. Ale mi po głowie ciągle chodzi Łoś. Nasz najlepszy samolot !. Albo jakieś przerobienie P-11. Miałem koncepcje, żeby P-jedenastce, przeszczepić przód z Wildcata(silnik, +chowane podwozie ,-)) Ale jakoś się rozeszło po kościach. Natomiast byłby z P-11 samolocik szturmowy lekki. Jakiś półtorapłat... Ale czy to ma sens...? Wole kombinować o przeróbce Łosia ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZL-11? Hmm... Półtorapłat nawet by mógł mieć trochę sensu z przodem od Dzikokotka

Ale, ale-Dąbrowski mógłby narysować ciut inny myśliwiec, nawiązujący kształtami swemi do Łosia... Downsizing Misiokotka może?

 

Co do Łosia-co masz? Kiedyś widziałem wcale udany czteromotorowy bombowiec na Łosiu.

Jest jeszcze Karaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karasia juz przerabiałem i Łosia też.

 

 

a6297c76d088872d.jpg

 

039eb436d6cf1420.jpg

ale Łoś ma moim zdaniem ogromny potencjał ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa widziałem, tylko co do Karasia to nie pamiętałem, że twój

 

Co do tego, że model ma być "tani", to co to znaczy? Bo wpadł mi do głowy pewien pomysł, ale żywiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywiczny tani model... ,-)))))

Masz na mysli PZL P-62 Dąbrowskiego z jakimś gwiazdowym silnikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Tylko ten model... No da się zrobić. Ja poległem :(

Ale bardziej myślałem o Wilku z dwoma wielkimi gwiazdami (a nadal nie pamiętam, jak się nazywał amerykański, nieco komiczny "oryginał"-potem poszukam), lub o Sokole-też z wielką gwiazdą, jako bazą pod polskiego Bearcata ("weź największy dostępny silnik, dodaj tak maleńką resztę, jak to tylko możliwe i voila!").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Byczek, ma kabinkę od P-47 N Italeri. No i zostały mi pozostałe części. Pewnie spytacie, czemu tak beznadziejnie zdekompletowałam model ? Otóż dla tego, że ten P-47 N italeri to bardzo kiepski model i go nie lubie !! Ale powstał w mojej głowie juz nastepny plan przeróbkowy. Otóż szturmowa wersja P-47. Bez spręzarki, ze skrzydłami od N(wiadomo mam zdekompletowny model) I z przesunieta do przodu kabiną. No i z jakimś fajnym uzbrojeniem strzeleckim w skrzydłach. Moze 2 X 37 mm i 6 X 12,7mm ...?

Z pięciołopatowym śmigłem(mam po Shindenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrider w lekkiej miniaturze? To może być dobre...

Tylko co do uzbrojenia to pamiętasz...

Po pierwszych szkicach, tak własnie wychodzi ,-))

Co z tym uzbrojeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi po głowie ciągle chodzi Łoś. Nasz najlepszy samolot !.

 

1) poszerzony i przedłużony kadłub + większe skrzydła i 4 silniki. ilość przeróbek byłaby taka, że bardziej opłacałoby się zrobić go chyba od zera

 

2) wysokościowy, rozpoznawczy - przedłużone skrzydła, usunięte tylne stanowiska. w kadłubie dodatkowy silnik który robi za sprężarkę

 

3) morski, na pływakach

 

 

problemem może być tylko dostępność zestawów. wypusty z ostatnich lat produkcji Mister Crafta są tak zniekształcone, że szkoda na nie zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie samolot bojowy to element systemu obrony, czy ataku. Najpierw pojawia sie pomysł na jakis srodek bojowy, a potem dopiero konstruktorzy zastanawiaja sie jak go zrobić.

 

1. Zatem jest pytanie : Czego potrzebujemy "

Mamy już niezły myśliwiec-"Byczek". Ale dobrze byłoby mieć samolot do zwalczania transportu przeciwnika. Wiadomo, ze w Rosji transport to przede wszystkim kolej, bo dróg tam raczej nie ma. Czyli potrzebujemy intrudera do niszczenia linii zaopatrzeniowych, ataku na lotniska przeciwnika itp. Szybki ( bomby w komorze) O średnim zasięgu(2000 km) latający na małym pułapie, czyli zaopatrzony w radionamiernik, żeby mógł przynajmniej wrócić. Załoga. Pilot, nawigator-strzelec. Lub pilot -nawigator. Bierna obrona w zależności od prędkości i możliwości manewrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.