Skocz do zawartości

German VK 1602 Leopard Hobby Boss 1/35


johny71pl

Rekomendowane odpowiedzi

No i prace znowu ruszyły , tzn online bo spędziłem kilka wieczorów nad próbami obić ale niestety nie wyszły takie jak chciałem więc zostały usunięte , albo nie dostanie młotkowania albo będę próbował do skutku . Model jest teraz po washu i biedronce , oraz zrobione jest kurzenie kół , koła na czołgu założone na sucho .

Pytanie

nr 1 jeżeli coś jest nie tak to proszę o uwagi

nr 2 chciałem zakurzyć wannę za kołami oraz przodu i tyłu Leoparda , czy użyć do tego farby , jakiej , czy ewentualnie mieszanki pigmentu z rozcieńczalnikiem , czy może jeszcze czegoś innego

nie chcę zbytnio poniewierać i brudzić tego modelu , chodzi tylko o lekkie przykurzenie .

Ok czas na fotki :

 

44cd872a6cb5f73f.html

 

46f69832f53226c8.jpg

 

69271b1988b3a3a4.jpg

 

50349025f6b0d98e.jpg

 

ok , zdjęcia dodane , i tu pytanko do " Grupy Modelarskiej w UK " szczególnie , dajcie jakiś namiar gdzie mogę kupić biały bristol , chodzi o tło do zdjęć , irytuje mnie to łączenie .

 

Życzę Wszystkim Zdrowych , Wesołych oraz spędzonych nad modelami Świąt Wielkanocnych , kudłatej szynki oraz mokrych jajek !!!

Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój kupiłem w Hobbycraft.

Kurzenie można zrobić farbami z aero np. Tamiya earth, dark yellow. Generalnie w zależności jaki kolor chcesz mieć. Jednak ma to jedną wadę - bilet w jedną stronę. Nie ma miejsca na pomyłki. Dlatego lepiej dawać pigmenty - zanim dasz Fixer to zawsze można coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylenie można zrobić z aero podając małą ilość farby do dyszy i robiąc bardzo deliklatną mgiełkę, jednak jak napisał Krzysiek, jest to bardzo ryzykowny sposób.

Jeżeli chcesz robić tylko pył, bez rozprysków błota, to potraktuj go matowym lakierem, a na to pigmenty do woli. Masz wtedy możliwość dowolnie kontrolować efekt, do momentu jak położysz fixer-a

Model bardzo ładnie się prezentuje- walcz dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kilka rzeczy zrobione .

Bardzo delikatne obicia , które powtarzałem kilka razy ale wydaje mi się , że w końcu wyszły . Wolałem zrobić delikatne niż znowu przedobrzyć .

Z zaciekami było podobnie , kilka razy nanoszone i ścierane , myślę , że nie jest źle .

No i w końcu błotko , też chyba nie jest tragiczne .

Proszę o opinie i rady co poprawić Waszym zdaniem a co może zostać , fikser ani lakier nie jest jeszcze położony więc wszystko można jeszcze poprawić , koła też wciąż jeszcze na sucho .

 

67629b1e10586cb9.jpg

 

bfba8b0c525df88a.jpg

 

aa0ddb62cbb2f64a.jpg

 

63f6541f42e4e9e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desaxe koła utytłane mieszanką pigmentów Mig Dark Mud P033 i Light European Earth P415 lub Gulf War Sand P037 , nie jestem do końca pewien który .

Krzychu co do wieży to też mi się tak wydawało więc na pewno ją dobrurdzinguję . A i jeżeli tu zerkniesz to jak masz może jakąś rozpiskę dotyczącą imprez modelarskich w UK to chętnie przyjmę , czy po prostu szukasz w necie . Szkoda , że o dzisiejszej przeczytałem dopiero wczoraj wieczorem bo pewnie bym się wybrał , obaj z Młodym byliśmy zachwyceni poprzednią .

A co do warsztatu siedzę właśnie nad gąskami , myślałem , że będzie gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! W końcu uporałem się z gąskami , było troszkę pracy , nie nie pracy tylko dłubaniny ale w końcu się udało .

Polecam zrobienie gąsek każdemu początkującemu sklejaczowi , jeżeli przebrniesz przez takie gąski chyba żadna praca

modelarska nie będzie dla Ciebie straszna .

 

Ok , dwa zdjątka gąsek :

 

62382b2ac683740d.jpg

 

70a265ba122d2d77.jpg

 

teraz pozostaje je tylko pomalować i ubrudzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaski zmalowane , jedna już prawie założona , ale się kurde nawalczyłęm , nie chciała coś siąść na kołach i wydawała się za krótka .

Kiedy je robiłem była ok a teraz się skurczyła ale po długiej walce okazało się , że jest ok .

Jutro pewnie skończę ale nic nie będę przesądzał bo może druga też będzie za krótka .

Poniżej zdjęcie pomalowanej gąsienicy .

 

fee4f4fbce993da4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podkładzie , poszła mieszanina czarnego , gun metal i red brown ( 40 % , 40 % i 20 % ) na oko , następnie suchy pędzel gun metal a potem ten wash z pigmętów .

 

Gąsienice do czołgu przyklejone , czynność ta kosztowała mnie sporo czasu , a co za tym idzie , choć nie zawsze , sporo nerwów .

Pojazd dostał też anteny i w zasadzie jest gotowy , brak mu tylko jeszcze lakieru . Ale nim go położę zastanawiam się nad dodaniem po bokach kilku narzędzi . Muszę się z tym przespać i zobaczymy .

Poniżej kilka zdjęć z tego co do tej pory zrobiłem .

 

07e0c52f736305fa.jpg

 

8812f94d2c794f09.jpg

 

f743767f1e0143c1.jpg

 

f28b565b19b29b74.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.