Skocz do zawartości

German VK 1602 Leopard Hobby Boss 1/35


johny71pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! Za radą kolegów forumowiczów jestem tu i liczę na pomoc doświadczonych modelarzy w ukończeniu na przyzwoitym poziomie tego modelu . Oto kilka zdjątek z wykonanej już pracy , zestaw zawierał kilka blaszek , musiałem także dokupić antenkę ponieważ się połamała .

Model został wstępnie zapodkładowany i w niektórych miejscach ponownie podszlifowany , dostanie jeszcze raz podkład i myślę o preshadingu .

To prototyp czołgu nie jeździł po polach bitew II wojny ale myślę o malowaniu z Afrika Korps , nie jestem tylko pewny czy będzie cały żółty czy malnę go jeszcze z zielonym camo .

 

52a7626b5296805f.jpg

 

98c83fb4abd7becf.jpg

 

aabaf8eb948e5fe7.jpg

 

cb5a42de0a92e38f.jpg

 

bdc834ede22c971c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Po kilku dniach przerwy udało mi się nałożyć preshading ale oczywiście aby nie było za prosto złamał mi się jeden z uchwytów za wyrzutniki min przeciwpiechotnych . Odkleiłem z obu stron i będąc pewnym , że mam plastikowe zamienniki wypipcyłem je do śmieci , otwieram pudełko i zonk - nie ma . Na szczęście zostawiłem ramkę z blaszek i do boju .

Poniżej dwa zdjątka tego jak wyszło preshading i moja twórczość własna .

 

5bb55c0d632fb7dd.jpg

 

7e1d0f76c266553e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , widzę że pisze sam do siebie , ale nic . Kolejne trzy zdjątka z położonym kolorem , jutro jak się uda to uskutecznię troszkę rozjaśnień i może go pokalkuję . Pozdrawiam tych kilku , którzy tu zaglądneli .

 

e7d6391671ed1d62.jpg

 

92a2ce3725ac066e.jpg

 

e35e6bc700d6fa54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak komentarzy nie jest taki zły. Przynajmniej Cię nie zrażą

Jak narazie dobrze Ci idzie. Masz niezłe tempo Ja przed każdym etapem z tydzień obmyślam strategię

Preszejding zrobiłeś na bogato, ale dość skutecznie udało Ci się go zamalować

Jakimi farbkami malujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam farbek vallejo i tamiya , na tym czołgu akurat w tej chwili tylko te pierwsze .

A przy okazji , myślę nad jakimiś narzędziami na bokach bo w zestawie nic nie ma ( łopata , kilof ) i nie wiem co kupić czy plastiki czy coś fototrawiennego , jeżeli macie jakieś sugestie to proszę o podpowiedz .

Kolejne pytanie teraz dotyczące gąsek , zestawowe składają się z pojedynczych ogniw , zastanawiam się czy nie zainwestować w inne i ewentualnie w jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkam z zaciekawieniem i kibicuję jako fan SF wszelakiego oraz Panzerwaffe 1946 Ciekaw jestem jakie kamo Ci wpadło w oko do tej maszyny, może warto poszaleć z jakimis późnowojennymi "ambushami"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę masz za agresywne przejście kolorów pomiędzy bazą a jaśniejszym. Może jeszcze pomaluj łączenie tych kolorów bazowym i tym rozjaśnionym wymieszanych w proporcji 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friule do Pantery D zdaje się będą odpowiednie. Tylko, że one kosztują więcej niż model. Powinno ich nawet co nieco zostać, bo pantera większa jest

Ja na twoim miejscu wypróbowałbym zestawowe, a gdyby okazały się tragiczne wymienił na friule

Myślę, że tak jak napisał bazylms, powinieneś spróbować złagodzić przejścia pomiędzy kolorami.

Jeżeli uważasz, że opanowałeś już podstawowe techniki malarskie, to możesz się porwać na ambusha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domydlalem sie tego , ze to przejscie jest jednak za ostre , powinienem sie pobawic dzis z wieczora , zaraz potem cykne fotke .

Gasienice na razie tak jak piszecie sprawdze zestawowe a w razie czego bede sie martwil potem .

Co do camo to chyba ambush moze byc dla mnie za trudny wiec chyba go sobie daruje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , widzę że pisze sam do siebie , ale nic ... .

Zaglądam co jakiś czas - ale interesują mnie pojazdy które istniały realnie.

Wtedy merytorycznie można podyskutować.

A ten, no tylko trochę na deskach kreślarskich i tyle.

Za to samo malowanie - to jest pole do ćwiczeń na ostro - powodzenia.Choć tylko SF.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu udało mi się przysiąść do malowania . Modulacja poprawiona , niestety na zdjęciach nie bardzo ją widać ale jest . Ze względu na to że kolor bazowy to mieszanka dwóch kolorów nie udało mi się poprawić poprzedniej wersji i robiłem to jeszcze raz , wydaje mi się , że jest w porządku . Malnołem też bandaże na kołach . To tyle na dziś a oto zdjątka .

 

66f7cf499e06456d.jpg

 

2da7c76e70bbdc9c.jpg

 

6b272277eedb5fb6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może następnym razem tak zrobię . Co z aero , w tej chwili mój warsztat to stół w salonie , niezbyt to wygodne , mało miejsca i za każdym razem muszę rozkładać i składać sprzęt , moment nieuwagi i spadł na ziemię , na wykładzinę ale nie miałem nakręconej osłonki na dyszy i igła się pogieła . Na wiosnę planuję poskładanie biurka z europalet i w końcu będę miał konkretny warsztat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miało być tak pięknie ... a wyszło jak zwykle , znowu sklupałem sprawę

 

80fcd84cccfd5a83.jpg

 

Proszę o radę na przyszłość , pomijając wzór kamo , też nie wyszedł , dla czego są takie rozpryski , regulowałem ciśnienie powietrza i ilość farby a mimo wszystko wyszło tak a nie inaczej , dodam też , że igła jest prosta .

 

Z powodu powyższego efektu czołg zmienił kolor na Panzer Grey , zrobiłem modulację i rozjaśniłem małe elementy , następnie dostał sido i tu kolejne pytanie jakich kolorów olei użyć do biedronki ?

 

e529bdeab0fa6a32.jpg

 

bdd2b6900840dd4d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak słabo Ci malowało to czemu pomalowałeś całą wieżę w te paski? Przed tym jak zacząłeś malować na modelu nie sprawdziłeś na papierze czy gdziekolwiek indzie jak maluje aerograf? Przy takim odkurzu malowanie kolormodulacji również nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz napisał kolega Kamil- aero pluje bo dostaje zbyt gęstą farbę. Poza tym jeżeli brakuje Ci doświadczenia, to nie podchodź do malowania kamo z ręki.

Na przyszłość wyczaruj sobie jakiś Maskol albo Panzer Putty, będzie ładne kamo nawet jak aero się zbuntuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.