Skocz do zawartości

Stocznia Chantiers Navals Francais 1927 - ORP Wicher


Periga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
praktycznie całkowity brak fototraw do naszych pływadeł strasznie marnuje potencjał taniego M-H. A dzierganie wszystkiego samemu oznacza masę czasu którego nikt z nas nie ma ;)
Blaszki do nich to ja mógłbym bez problemu wydziergać i udostępnić - potrzebowałbym jedynie solidnej dokumentacji zdjęciowo-rysunkowej (a tego nie mam i nie za bardzo mam czas by tego szukać )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No ja niestety nie posiadam takiego warsztatu i umiejętności dotyczących fotorawek ;/ a kolekcja Wicher (Burza - praktycznie to ten sam okręt) Błyskawica, Grom była by wspaniała... do tego wpadł by jeszcze Mazur, Kaszub do których są dostępne blachy i zapewne to one po wichrze wpadna na warsztat by powiększyć kolekcje. Tylko pytanie gdzie jest Piorun, Ślązak. Było by wspaniale gdyby Mirage dodało by te dwa pływadła do swojej oferty. Po nawodnej kolekcji upełnienie podwodne typu Orzeł, Dzik, Sęp... I TO BYŁA BY KOLEKCJA

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wichrze używam fototraw miraga dedykowanych do niego, ale dodatkowe duperele które trzeba dorobić - przerobić jest ogromna i zastanawiam się czy nie skleić dla porównania zwykłego golasa wichra od budowanego z Fototraw plus inwencja własna np. owy maszt który powstał ze zwykłych rurek. A tak pozatym to nie za bardzo rozumiem pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A tak pozatym to nie za bardzo rozumiem pytanie

Pisałeś, że....

całkowity brak fototraw do naszych pływadeł strasznie marnuje potencjał taniego M-H
Stąd dopytuję o to, do którego okrętu nie ma blaszek... Teraz rozumiem, że generalnie blachy są, ale przydałoby się wiele detali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o brak dostępu do fototrwek np takiego Groma, Błyskawicy czy też Orła... Kiedyś były na rynku, ale teraz zwykły śmiertelnik nie ma gdzie tego kupić ponieważ Mirage zaprzestał chyba ich produkcji ( sam swoje blachy -nie za dobrej jakości do Wichra znalazłem przypadkiem na alledrogo za 90 zł... cena kosmos jak za taki zestaw, ale jak nie ma na rynku to i z tak cieszę się że wogóle były . Ty możesz zorganizować sobie samemu wykonując je... Ja niestety nie, jak 99% zwykłych modelarzy na poziomie amatorki jaki reprezentuje ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jeżeli najdzię Cię kiedyś taka ochota i czas na zrobienie takowych fototrawek do Groma, Błyskawicy czy czegokolwiek co pływało pod polską banderą to napewno serdecznie się do Ciebie uśmiechne
Jak do tego dojdzie to z pewnością zobaczysz na warsztacie. Tylko ta skala "400" jakaś barbarzyńska...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta skala "400" jakaś barbarzyńska...

No tak troszkę dziwnie Mirage odwalił skale 400 nie pasującą do niczego hehe, ale jak już mówiliśmy to jedyna sklala z Polakami
Oj, chłopaki... Bluźnicie, oj ciężko grzeszycie... Jeszcze przyjdzie muchom prostować Wam na starość światopogląd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Blachy do Burzy na 44 i Wichra na 39 mam opracowane , jeśli by się zebrało kilku chętnych to mógł bym wysłać do trawienia , blachy są takie same jak Mirage , wydłużyłem tylko górę maski do dział bo kolega zwrócił uwagę że oryginalne są za krótkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kocham skalę 1:400. I komu to przeszkadza.
"400" to skala "królewska", można by chyba powiedzieć "podstawowa", "klasyczna" w okrętownictwie, przynajmniej jak pamiętam, za mojej młodości (wtedy większość modeli, planów itp. była właśnie w tej skali) - choć gdzieś tam przewijała się w tle także 1/100 i 1/200. W latach 90-tych doszła do tego "700", a teraz wszyscy się zachwycają "350", która wydaje się przejmować miejsce "starszej siostry"... Choć dla mnie trochę taka "koślawa".
Najważniesze jest czy ta skala kocha również Ciebie
O to to, właśnie to! Muchy przyjmują Twoją skruchę i wybaczają Ci w milionach swoich serc

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po paru dniach odpoczynku... Stoczniowcy coś tam robią ale żeby to była szybka robota to nie za bardzo Na wstępie chciałbym poruszyć temat fotoblach dla naszych nadwodniaków. Dzięki życzliwości kolegi z forum można zaopatrzyć się w blachy do Wichra lub Burzy. Osobiście planuje zaopatrzenie się w oby dwie blachy z tym, że pozostaje jeszcze jedna blaszka wolna w serii, ponieważ z blachy wytrawia się trzy sztuki. Koszt to 50 zł plus przesyłka... Jak wiecie fotoblach do polskiej bandery brak, także jeżeli byłby ktoś chętny to zapraszam na priv. Powodem iż zamawiam również fb do Wichra jest taki:

 

DSC_1166_zps4ylhe2sn.jpg

 

DSC_1165_zpsvdvomeze.jpg

 

Jak widzicie wada fotoblachy... :/ próby wyczyszczenia kończą się jako tako i nie jestem zadowolony z rezultatu, plus parę częsći podczas strajku stoczniowców zostało zagubionych. W zestawie tym również zostały poprawione wieże artyleri głównej ( w oryginale góra była za krótka) i z chęcią bym je przymierzył jak będą wyglądać na okręcie bo plastiki troszkę grubawe ;(

 

No chyba że wy macie jakieś sposoby na podobne fotoblachy niewytrawione do końca, aby były jak należy to z miłą chęcią wypróbuje

 

Wracająć do suchego doku, przez te parę dni skupiłem się tak naprawde na drobnicy ze względu na braki w sprzęcie (BRAK PENSETY- wiem jaki modelarz nie ma pensety lub paru... ale zgubiłem wszystkie badź żona zajumała). Po przeglądnięciu dokłaniej planów Wichera w sekcji kominowej można zauważyć następujące rzeczy:

 

DSC_1167_zpskhwnt0cu.jpg

 

 

DSC_1170_zpsisajfq65.jpg

 

DSC_1171_zpsyyyqqjbt.jpg

 

Widoczne są tam między innymi rury które nie mam pojęcia do czego służyły, ale jeżeli są to muszą i zostać zaimplementowane w skali 1:400. Zapomniano również o jednej parze drzwi między pierwszym a drugim kominem... Zostały dorobione z pozostałości FB od Wichra. Między kominami pojawiły się wloty powietrza które w oryginale Mirage było wypełnione, więc trzeba było zmusić stoczniowców do powolnego wydrążenia środka dla lepszego efektu. Myślę że takie smaczki mimo iż nie wykonane jakoś mega precyzyjnie to i tak wzbogacają efekt wizualny w modelu, a oto efekt 3 h pracy:

 

DSC_1147_zpspgypdeab.jpg

 

DSC_1158_zpsmfwuv8rw.jpg

 

Druga strona dostała jedynie drzwi... na reszte będzie musiała poczekać na jakiś wolny weekend...

 

DSC_1155_zpslh0h4a9c.jpg

 

Jeżeli chodzi o kominy i ich rury w całości wykorzystałem zestaw Miraga bo myślę, że w zupełności spełniają moje wymagania...

 

Co do masztu wykonany jak już wcześniej pisałem zestawi do masztów zwęzający się ku końcowi. W efekcie końcowym dojdą jeszcze drabiny które teraz nie mam jak przymocować ze względu, iż maszt jest zdejmowany (brak wszystkich schodów - z masztem niemożliwe ich zamontowanie)

 

DSC_1157_zpsxvocpuk8.jpg

 

DSC_1156_zpspugsw33o.jpg

 

Na koniec wpadło ryflowanie wraz ze środkowym pomostem pod reflektor między wyrzutnimi torped których oczywiście jeszcze nie ma plus drobnica z fototrawy...

 

DSC_1150_zpse1lcg1oa.jpg

 

Okręt na dzień dzisiejszy prezentuje się tak:

 

DSC_1151_zpsbu7va4mo.jpg

 

Pozdrawiam i zachęcam jeszcze raz do przemyślenia tematu zamówienia wraz ze mną FOTOBLACHY...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewnym, iż zestawowe okapy kominów pasują poziomem do reszty modelu w Twoim wykonaniu?

Z tego co wiem, to powinny być one wszystkie takie same:

3Wk9snh.jpg

 

Natomiast te kulfony od Miraża wołają o pomstę do KMW:

FbM42E0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupię owe blachy do obu OORP, łączny koszt 100 zł ?

 

Problem polega na tym iż na blaszce mieści się 3 sztuki... koszt blaszki to 150 zł. Ja i ty chcemy 2 szt to daje nam łącznie 4 więc potrzebowalibyśmy jeszce 2 chętnych na pozostałe 2 z drugiej blaszki. Tak koszt 2 szt to 100 zł plus przesyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.