Skocz do zawartości

Santa Maria, Karawela, 1/350


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

oo forum nieziemskie moze ciekawych informacji dzieki !

dot planów ma już skany tylko przeskalowane tak wiec nie moge zmierzyć => Ami mozesz podać mi tylko ile wynosi długość w centrymetrach na planach, mysle iż uda mi sie przeliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze udało mi się rozbebeszyć kilka starych zestawów słuchawkowych w wyniku czego uzyskałem kilka linek oraz wykonałem próby skręcania - średnio idzie przy tak cienkich drucikach

 

santa_maria_1_350_karaka_warsztat_inbox54.jpg

 

proporcje słabo ...

santa_maria_1_350_karaka_warsztat_inbox58.jpg

 

cewki w moich słuchawkach jeśli dobrze rozumiem ze to jest cewka to sklejony niski cylinder a druciki są sklejone czymś... czego sie nie da rozkleić - debonder nie chwyta i benzyna ma ktoś pomysł jak to delikatnie rozebrać ?

 

ogólnie szukam dalej

 

zmierzyłem także zviezde po stepce ok 47 mm = czyli wg skali 16,45 m

od rufy do bukszprytu 80 mm => 28 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś Santa Marie w podobnej skali w ramach jajowego konkursu na nPWM. fajna zabawa ,-)) Ciekawie kombinujesz z żaglami.

 

Może cie coś zainspiruje ,-))

 

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=297&t=20385&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ty doskonałe świetne etc no no szkoda że w wątku tak mało zdjęć ale te trzy koszą dzięki !

no co ty. Watek warsztatowy ma z 10 stron i mnóstwo zdjęć. A do tego jeszcze jest galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe nie dociąga mi ...dobra zmieniłem ustawieni przeglądarki i mam

no dobra to piękne to jest model który oglądałem z fascynacją w Bytomi gratuluje zarąbisty bardzo mi sie podoba

 

układ żagli jako wzór własnie z tego brałem taki nieudany plagiat

podziwiam bardzo dziękuje za linka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie Twoje żagle, mnie zainteresowały. Żagle to w tej dziedzinie modelarstwa bardzo trudny element do realistycznego oddania. Jeszcze w takiej skali. Twoje są bardzo fajne !! Brakuje im kształtu, ale efekt płótna jest całkiem udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydają za bardzo wyróżnione kolorem ale mam zamiar nad nimi popracować, jeśli chodzi o kształt to zgadzam sie ale mam nadzieje iż dzięki szotom z drucika ustawie je w bardziej realistycznej formie dzięki. Myślałem też o bibułkach ale ostatecznie wybrałem chusteczki, choć mi sie twoje podobają znacząco bardziej

 

natomiast mam pytanie z czego ty zrobiłeś linki - bo to białe w kolorze jest? i z czego bloczki takie zarąbiste wyszły przy wantach?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ty doskonałe świetne etc no no szkoda że w wątku tak mało zdjęć ale te trzy koszą dzięki !

no co ty. Watek warsztatowy ma z 10 stron i mnóstwo zdjęć. A do tego jeszcze jest galeria

 

Sorry za OT i że tu akurat... Spiton - od momentu tego warsztatu i modelu z jajem oglądam wszystkie Twoje wątki. To jest niebywale smaczne i gustowne połączenie techniki, wyobraźni i dobrego wyczucia.

A tu też się szykuje piękny żaglowiec.

Odnośnie olinowania drucianego. Kręciłem kiedyś drucik o średnicy 0,03mm potrójnie. Wyszło bardzo zgrabne ok 0,8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ostatni wpis w kwietniu

Ale powoli dni stają sie krótsze i człowiek zyskuje chwile czasu

 

Na rozgrzewkę wrzuciłem na warsztat mój testowy projekt - Santa Maria na wodzie

 

Wyciągnąłem z odmętów materiały VAllejo

 

DSC_0208.jpg

 

jakąś starą małą ramkę troszkę przydużą jak na małą Santa Marie w 1/350 ale stwierdziłem iż w ramach testów będę mógł poćwiczyć większy obszar. Z pomocą masy plastycznej za 10 pln z plastyka wykleiłem powierzchnię morza

 

DSC_0201.jpg

DSC_0204.jpg

 

Uwaga: nie jest dobrym pomysłem robienie podłużnych linii w ramach kilwatera i fal odbojowych od dziobu ale o przyczynach za chwilę

 

Następnie całość pomalowałem cieniując rożnymi kolorami ... nie do końca jestem pewien czy to miało sens - patrz czy jest widoczne Vallejo water "śródziemnomorska" jest mało transparentna ..

 

DSC_0210.jpg

 

następnie na całośc nałożyłem vallejo still water - schnie na przezroczysto i daje poczucie większej głębi. Na koniec całość potraktowałem białym suchym pędzlem tylko na szczycie fal dając mocniejszy biały kolor

efekt jak na poniższych obrazkach

 

Generalnie test uważam za udany, wiele jeszcze do poprawy ale pierwsze koty za płoty.

 

DSC_0271.jpg

DSC_0263.jpg

DSC_0232.jpg

 

tradycyjnie z monetą

DSC_0272.jpg

 

o a tu skutek rzeźbienia lini w kilwaterze - moja Santa Maria startuje jak z kosmodromu

 

DSC_0276.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja osobiście mam jeszcze wątpliwości ale one sa na poziomie zdolności manualnych aby wymodelować fale etc. Natomiast same materiały dają naprawdę fajny efekt i przy paru ćwiczeniach można zrobić realistyczną dioramę

Co ciekawe w formie zdjęciowej przy niektórych ujęciach wygląda to znacznie lepiej od realu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.