Skocz do zawartości

BMW R75 skala 1/72-budowa od podstaw.


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Dzieki za mile komentarze. Jesli chodzi o podstawke, to od poczatku zamierzalem postawic motocykl na jakims twardym podlozu. Nawet wtedy kiedy planowalem wyschnieta rzeke. Podloze mialo byc tak stwardniale, ze tylko czolg zostawilby slady. Na mojej podstawce gleba jest mocno ubita i stwardniala "na kamien". Nie ma tam luznego piasku z jakiego tworza sie wydmy. Sa tylko stwardniale grudki pokryte kurzem. Gdyby motor byl w ruchu jedyny slad jaki by zostawial, to poprzewracane grudki i kamienie. Tylko wzniecalby przy tym tumany kurzu...

 

ArmiA - jeszcze nie teraz

 

Musze przyznac, ze ten model dal mi cale godziny swietnej zabawy. Jestem z niego dumny. Kiedy zabralem go do pracy koledzy krecili glowami i wspolnie stwierdzili, ze jestem szalony (co poczytuje sobie za komplement ). Jeden nawet zrobil sobie zdjecie, zeby pokazac znajomym. Po tym modelu moj Zundapp stracil blask. Jesli uda mi sie zdobyc model Zundappa w 1/35 i przeskalowac go do 1/72 - to tego pierwszego sprzedam na ebay'u (ciekawe czy znalazlby sie kupiec ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tam bym go pewnie kupił. Może po znajomosci by poszło taniej .tak a propos to nic nie pisałes o tej rozpierduszce. albo moze bylem zajęty przechodzeniem morrowinda.

 

Ja tam się jeszcze nie żenie, jeszcze sie taka nie znalazła co by modele lubiła.

Moze jakas modelka by była odpowiednia. [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Ja tam bym go pewnie kupił. Może po znajomosci by poszło taniej

 

No witam szwagra! Stary po takiej znajomosci nie musisz ode mnie kupowac! erkamo - zgadzam sie w stu procentach.

valpurgius, we wszystkich detalach staralem sie zachowac odpowiednia skale i proporcje. To bylo dosc trudne, poniewaz dostepne na rynku modele znacznie sie od siebie roznia a nie mialem dostepu do planow z wymiarami. I tak BMW w 1/72 od Armourfast po powiekszeniu o te 72 razy nie rowna sie BMW od Italeri powiekszonemu o 35 razy. Choc wydaje mi sie, ze Italeri zachowalo proporcje troche lepiej. Dlatego przeskalowywalem model Italeri. Ale masz racje. Po powiekszeniu miniaturki pod spodem i zmierzeniu poszczegulnych czesci okazuje sie, ze kolo ma troche za duza srednice. Wynika to z braku odpowiednich narzedzi. Po porstu dlubalem tym co mialem. Tak przy okazji - kola od Zundappa sa jeszcze wieksze

 

th_mudguard03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

And the winner is...no i tu se jeszcze poczekamy.

 

Nie ma na co czekać "Jeno zawżdy wznosić gromkie oklaski"

Because we have a winner. And the winner is?:

.......:::::MARUDEK:::::.......

ON jest jak MacGyver.

 

Pokaż mi swój warsztat a ON pokaże ci czego nie umiesz.

Gdy ON wygra wreszcie tę nagrodę główną wówczas to już nie będzie żadnych watpliwosci że..... HE is the ONE, the CHOSEN.

Chwalmy Pana. [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzieki ArmiA i Tobie Szwagier tez dziekuje za tak silny doping i wsparcie. To moj pierwszy konkurs i satysfakcje dalo mi juz wziecie w nim udzialu. Oczywiscie bardzo bym sie cieszyl gdyby moj pierwszy konkurs zakonczyl sie jakims sukcesem. Na razie jednak zaczekajmy do konca miesiaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.