Skocz do zawartości

BMW R75 skala 1/72-budowa od podstaw.


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Yyyyyyy?! Ja juz ja zrobilem... Pojechlem po najkrotszej linii oporu i zmalpowalem ITALERI, gdzie tlumik i oslona to jedna czesc. Jak pisalem wczesniej - poczatkowo chcialem zrobic ta oslone oddzielnie z siatki kineskopu, ale doszedlem do wniosku, ze lepszy efekt da tloczenie w Millipucie. Nie bede tego malowal tak jak na zdjeciu, bo tamten motor wyglada jak "nowka nierdzewka" - a przeciez lubimy brudzic . Pomalowalem to i objechalem pastelami tak jak jest jeden model, ktorego zdjecia znalazlem w sieci. To jakas duza skala - autor zrobil nawet tasme do MG (to mi sie akurat nie podoba, ale reszta - miodzio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wczoraj nie wiele - raptem 7 nowych czesci. Tym razem zrobilem wal napedowy, brakujaca czesc ramy po lewej stronie motoru i podporki pod stopy. Nie bylem pewien, czy pasazer na tylnym siodle mial taka podporke pod obie stopy. Myslalem, ze tylko pod lewa, a prawa stawial gdzies na ramie kosza. I mialem racje! Po dokladniejszym przezeniu zdjec widze, ze jest taka podpora na ramie kosza. Jutro ja dorobie.

 

th_DSC01593.jpg th_DSC01594.jpg

 

Licznik czesci: 226

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło popatrzeć!

 

Widzę, że nawet dokonałeś waloryzacji złotówki ;)

 

Trzymam kciuki za efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no model z dna na dzień coraz lepszy. I coraz bardziej mi sie podoba :-D. Zauważyłem, że tam coś z rejestracja jest nie tak tzn literki coś się obsunęły, a także jeśli chodzi o malowanie baku. Sam nie jestem jakimś tam mistrzem, ale jednak wydaje mi sie, że warto to poprawić. (No chyba, że to złudzenie związane z niezbyt wysoką ostrością drugiej fotki).

 

Co do oddania głosu, hmmm jeszcze się zastanowię ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wicio1d!

 

Rejestracja jest zachlapana blotem . Nawet nie wiem co ja tak zamazalo. Malowanie - jak wszedzie do kitu. Na paru nowych czesciach sa "odpryski" farby i widac zielony drut... Do poprawki

 

A co do glosowania to jeszcze czas - chlopaki spokojnie, jeszcze duzo modeli nie jest skonczonych. Moze czas oglosic cisze przedwyborcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie.

 

Odpoczalem troche od tego modelu. Ale chyba juz sie za nim stesknilem bo wczoraj wrocielm do warsztatu. Udalo mi sie zrobic hamulec nozny, raczki hamulca i sprzegla (ta co mi kiedys sie zgubila), doszla tez wajcha zaplonu - kolejne 3 czesci. Dzis dorobie troche kabli i moze zabiore sie za MG.

 

th_DSC01605.jpg th_DSC01603.jpg th_DSC01609.jpg th_DSC01611-1.jpg

 

Licznik czesci: 232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nie wiem, czy tez to zauwazyliscie, ale odkad przykleilem ta czarna obwodke wkolo znaczka BMW, wyglada gorzej. Teraz znaczek wydaje sie duzo wiekszy, a gruba obwodka nimal zaslania niebiesko biala szachownice... Musze to jakos zmienic. Moze po prostu czarny retusz na krawedzi naklejki? Hmmm, naklejka o srednicy 1mm - ciekawe jak mi pojdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zważywszy na gabaryty Twojego motocykla, prezentuje się on naprawde przecudnie. Jakby ktoś nie był w temacie, mógłby się zastanawiać, czy model jest tak mały, czy puszka farby taka duża . a co do znaczka : to i tak wielki wyczyn, że jest podzielony na "szachownicę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tez to zauwazyliscie, ale odkad przykleilem ta czarna obwodke wkolo znaczka BMW, wyglada gorzej

Niestety to prawda. Ale i tak ten motorek to totalny odjazd :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stilgar, to zaden wyczyn, bo "szachownice" wydrukowalem. I tak samo zrobie teraz. Nie chce zeby taki drobiazg psul caly efekt. A to mnie naprawde drazni. Przez ta obwodke z drutu caly znaczek stal sie niesamowicie gruby i odstaje od zbiornika paliwa... Sztuka bedzie tylko wyciecie tego malenstwa. Ciachnac kolko o srednicy 1 mm nie bedzie latwo - ale przedtem sie udalo to czemu teraz nie mialoby.

 

Spiton, trzeba bylo krzyczec, ze cos jest nie tak. Wasze uwagi sa dla mnie naprawde cenne. Wychodza tez na korzysc temu szkrabowi. Gdyby nie Wasza delikatna krytyka w kilku momentach produkcji - pewnie nie bylbym z niego tak dumny jak jestem teraz (po zastosowaniu sie do Waszych uwag).

 

P.S. Niestety malowania nie moge doprowadzic do takiego stanu jak bym chcial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudek Spróbuj wyciąć igłą inekcyjną.

 

Wystarczy posiadać zwykłą osełkę do noży / dobrze jeśli posiada dwa rodzaje granulacji - dwustronna , są takie - "grubsza " i " delikatniejsza " / , na niej zeszlifować jej zaostrzony koniec na płasko. Następnie zewnętrznie zaostrzyć np. pod kątem 45 - 60 stopni aż do uzyskania ostrych krawędzi .

 

W aptece o 1 mm się zapytać i wio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Krzysiek D!

 

Dobry pomysl z ta igla! Tylko temat z dostepnoscia igiel byl juz na poczatku tego watku. Jak bede w Polsce to sobie na pewno kupie pare rodzajow. Teraz mam do dyspozycji jedynie igle od kleju Revella, a to moze miec za mala srednice wewn. Tak czy inaczej, znaczek poprawie i jutro wstawie fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Wczoraj udalo mi sie "poprawic" znaczek BMW. Wycialem moze zadowalajaco, ale nie moglem zretuszowac krawedzi papieru. Kiedy przylozylem cienkopis caly znaczek zrobil sie czarny. Po prostu papier nasiaka tuszem w niekontrolowany sposob. Pozwole troche odpoczac moim oczom, a potem pomaluje to pedzlem.

 

Przybyly tez brakujace kable na kietrownicy i kluczyk na lampie. Kosz i motor sa juz sklejone na stale. Brakuje jedynie dwoch zestrzalow laczacych rame kosza z rama motoru. No i oczywiscie MG34.

 

Zajalem sie tez podstawka. Niestety imitacja wyschnietej afrykanskiej rzeki, to zadanie jeszcze dla mnie. Uproscilem sobie troche i zrobilem wyschnieta sucha na kamien glebe...

 

Znalazlem 1 grosz i zrobilem MALE porownanie :

 

th_DSC01617.jpg th_DSC01615.jpg th_DSC01621.jpg th_DSC01619.jpg

 

A tak wyglada przymiarka do podstawki:

 

DSC01624.jpg

DSC01625.jpg

DSC01626.jpg

DSC01627.jpg

DSC01628.jpg

DSC01629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by zrobić tak: posmarować ją wikolem i posypać albo posypką moselarską (piaskową) albo drobniutkim piaskiem (dostępny w sklepie zoologicznym) i dodać jakieś kamyki, wyschnięte krzewy czy coś takiego, bo teraz to wygląda nieco pusto.

Wyślij mi maila na PW to podeślę Ci coś ciekawego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

 

Majek - mysle, ze jak bym w to postukal to by popekalo, ale niekoniecznie tak jak bym chcial... Darowalem juz sobie ta wyschnieta rzeke, choc to wcale nie znaczy, ze podstawke zostawie w takim stanie.

 

ArmiA - tez mi sie wydaje, ze jest tam zbyt pusto. Z jednej strony nie chce odwracac uwagi od samego modelu, a z drugiej nie podoba mi sie ta pustka. Gipsowa podstawke potraktowalem TAMIYA sand stick. Na to troche suchego pastelu, a miejsce ktore probowalem "rzezbic" zakrylem posypka tez potraktowana pastelem (zeby to zielsko troche "podsuszyc"). Moze wiecej tego zielska? I troche sypkiego piachu?

 

Dzieki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Pojechałem tylko na nartki a tu juz podstawka jest.

A co do dioramki. Znaczy wydaje mi się, że by można było użyć mieszanki wody, mąki i papieru (znane jako klej) do budowy gruntu. Coś pamiętam z ostatnich postów, że chciałeś stworzyć spękaną ziemie. Zaletą i zarazem wadą tego sposobu robienia gruntu jest fakt ,że długo schnie, ale dzieki temu można dowolnie formować teren, także można robic różne nacięcia itp.

 

Pozdrawiam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.