Skocz do zawartości

Diorama 1/72 Bitwa o Smoleńsk 1943-zapomniana bitwa


Ar2r

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie wygląda jak by był pokryty goframi. Ale jest to najprawdopodobniej zimmerit.

A to jeszcze jeden:

84f40541dec17733.jpeg

A co dioramy to tak jak już wspomniałem wcześniej Stug III(będzie w jednolitym malowaniu coś taki pisakowy..Bo taki mam podany w malowaniu)SdKfz 251...I jeszcze jakieś żołnieżyki. Ale co do koncepcjii to mam dwie. Pierwsza to odpovczywający po bitwie. A druga to może w natarciu. Jeszcze sam nie wiem do końca..A co do wyrzutni to można pomyśleć. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O. Ciekawe jak będzie wyglądał (pod względem jakości) I faktycznie jaka cena będzie. A żadna firma teraz nie prdukuje 1/72?

Ale raczej zostane przy poprzedniej wersji.

Dziękuję za pomoc..A gąski prawie skończone..Niedługo gąsienice wraz z podstawą i zawieszeniem pokażę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest aż takie potrzebne. Zresztą takie Nebelfery występowały w grupach. I tak jak wczesniej wspomniałem zostanę przy wcześniejszej koncepji.

Pzdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na necie widziałem kartonowego nebelwerfera w 1:100, konwersja na 1:72 i wykonanie go w plastiku nie będzie chyba zbyt skomplikowane. Jakby co służę linkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, wszystko się przyda. Można się zawsze dokształcić.

A co myślicie o doczepieniu dodatkowych gąsienic. Na jednej z części pancerza? Tak jak tutaj:

3c28421255681a9f.jpg

Zostało mi trochę gąsienic, lecz czy w Smoleńsku używali tego sposobu? Jeszcze poszukam, ale jeżeli coś wiecie to pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas.

Mam pytanie dotyczące figurasek birących udział w dioramce. Czy taki oddział grenadierów pancernych był by dobry?

2f4d2a102f5dcf81.jpg

99cf2566e12ba20c.jpg

A teraz pogwałcę trochę moją obietnicę. Ale żeby nie było to dam parę fotek z rozwoju moich prac. Teraz będzie to zawieszenie, tzn. wanna czyli dolna część czołgu.

Pierwsze:

529d835d4e1b5d08.jpg

Drugie...i jednocześnie druga strona

1c3bface0e6e7380.jpg

I TRZECIE.Z góry

dd5df06f55e470ea.jpg

Przepraszam za jakość fotek, ale nie mam aparatu i muszę się zdać na łaskę brata. A co do nadmiaru kleju to ciut mi się polało bo mam drobne problemy z dozownikiem, ale poza tym tego nie będzie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałeś dobrego wyboru nabywając ten zestaw figurek... Zestaw przedstawia właśnie niemieckich żołnierzy w latach 1942/43. Oczywiście mundury letnie. Zestaw jest naprawdę dobrze odlany i figurki przedstawione są w ciekawych pozach. Życzę Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas.

No to jedziemy dalej.

Oto tak jak mówiłem moja pierwsza klejona gąsienica, już założona na modelu. było trochę trudno ale jestem dość zadowolony jak na pierwszy raz. Wzmocniłem trochę budę (no może trochę więcej niż trochę ) przed ryzykiem zwężenia się ścianek przy klejeniu..

4f3d86c4c0e713da.jpg

 

f2bf81292dc42ae1.jpg

 

9a733a7bdb69aa05.jpg

Chętenie usłyszę słowa krytkyki (chociarz wiem nie ma z czego prawie zobaczyć modelu ale jakoś jest )

A teraz jest już, pierwsze przyłożenia budy do reszty i mamy zarys bryły.

983d9fdfcccf5921.jpg

 

f0373c483c453b55.jpg

 

9a4bef1626724af7.jpg

 

A tu porównanie do łyżeczki kuchennej.

 

bc281386b2d7c2ab.jpg

 

Wyszło jak wyszło zobaczymy co będzie dalej... I małe sprostowanko. Co do tych żołnieżyków to ja ich wtedy nie kupiłem, dopiero dziś je kupiłem i kiedy przyjdą to napewno dam szczegółowego in-box'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że aparat to komurka. Ładnie to wyglonda no i gonsienice zrobiłeś do końca. Kiedyś skleiłem (prawie w całość) czołg w tej skali ale na gąsienicach poległem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.