Skocz do zawartości

Diorama 1/72 Bitwa o Smoleńsk 1943-zapomniana bitwa


Ar2r

Rekomendowane odpowiedzi

quote="Ar2r"]Mam zamiar kupić aerograf revella,

taki najprostrzy, i powiedzcie mi czy nadaję się na pierwszy raz?

 

 

Areograf najprostszy to wydatek około 50 zł

na początek -za 90 mozna kupic całkiem przyzwoity i gwarantuje ci inną jakość malowania tym bardziej,że robisz modele w malych skalach.

 

przyłaczam się do pytania Janaka co to takie brązowe, i pytanie co to takie czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"Te czarne" to faktycznie okopcenie po trafieniu, a "te brązowe" jeśli to mam na myśli to zabrudzenie błotem, kurzem. A jeżeli jest tak naprawdę źle to pomóżcie...

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja nisko budżetowa.

 

kup w sklepie dla plastyków suche pastele w kolorach brązów z trzy ,cztery rózne odcienie od jasnego do bardzo ciemnego

 

pokrusz kawalki pasteli i i kup zmywacz do paznokci. Pobaw się trochę w dobór odcieni mieszając je ze zmywaczem. Twardym pedzlem nakładaj pionowymi uderzeniami papkę - bedzie to imitować bloto. Najpierw poćwicz na zwykłej kartce i pamiętaj trzeba poczekać az wyschnie aby zobaczyć ostateczny kolor. Acha nie zalewaj czasem modelu zmywaczem - to aceton i rozpuści ci farbę -.

 

Koszt opcji - około 10 zł

 

 

Wersja wysoko budzetowa -kup nowy model - aerograf i zestaw pigmentów, żywic i akryli Miga, tę opcje na razie zostaw w spokoju, ćwićz na tym modelu.

 

koszt opcji w przybliżeniu około 300 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle ja tu skromny młodzienec z malym budżetem a ty mi tu z opcją trzech stów wyskakujesz... No ale dzięki z radę i przy najbliższej okazii kupię pigmenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i macie nowy powód do okaleczenia mojej „twórczości”. Model trafił do kąpieli „cleanlux’owej” i w 75-80 procentach farba która była na nim poooszła. No i z tego wniosek taki że trzeba go na nowo pomalować a kalka to niedługo będzie, więc nie ma co tamto… Model pewnie dostanie modne w ostatnim okresie szmatki.

A to pierwsze foty z okresu rozklejenia się kilku części:

8e30cd0f70802b09m.jpg

0172983beb38bb7am.jpg

c0ce05661a4bf463m.jpg

I tu druga seria z podczepionymi częściami:

d0486d606bfd7bd5m.jpg

1c53b151b6616cd7m.jpg

f345e0bcb0edac80m.jpg

28e2955f8c2d55a1m.jpg

I to na tyle, i jestem zły na siebie za to że ciągle nic mi nie idzie tak ja powinno… Już niedługo następna część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. poza tym to późniejsza ich wersja - wczesne pojazdy powinny mieć 6 częściowe.

Na to to coś takiego proszę:

http://youtube.com/watch?v=MpbxpdJAuOs

Jak się przyjżysz to te maszyny to miały w tym okresie cztero częściowe płyty. A tak po za tym to ciekawy filmik, już go kiedyś pokazywałem.

I tu taka fotka jeszcze tego mojego. Też z cztero częściowym pancerzem:

174c5dc8fa417847m.jpg

Pzdr Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyjżysz to te maszyny to miały w tym okresie cztero częściowe płyty.

 

Przyjrzałem się i widzę wyraźnie jednego StuG-a z wczesnymi 6 częściowymi Schürzen - późne miały zupełnie inny sposób zawieszania.

 

I tu taka fotka jeszcze tego mojego. Też z cztero częściowym pancerzem:

 

...i z Zimmeritem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonak słuchaj, faktycznie w tym filmiku jest tylko jedna maszyna z pancerzami w 49 sekundzie, i w tym momencie widać dokładnie że są 4 a nie 6 pancerzy. A i gdzie widzisz zimmerit na tym stugu z foty? Ja nic nie zdołałem dostrzec...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w tym momencie widać dokładnie że są 4 a nie 6 pancerzy.

 

Bardzo wyraźnie widać otwory w ekranach, charakterystyczne dla wczesnych 6-częściowych osłon. Przez te otwory przechodziły uchwyty, na których wisiały połączone od tyłu liną 4 "duże" ekrany + 2 "małe" - górne. Późne, 4 częściowe, wisiały na zębach szyny i miały dodatkowe uchwyty, które nachodziły na przynitowane do błotników haki - służyły do określania odległości ekranu od pojazdu - dlatego przy normalnych gąsienicach Schürzen są ustawione pod kątem...

 

Zwróć uwagę na fakturę jaką zdaję się mieć ten StuG - pasowała by do wzoru Zimmeritu charakterystycznego dla zakładów MIAG.

 

Pozdrawiam,

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że masz rację (bo chyba tak jest) to myślisz że Italeri "olało" sobie i pomieszali różne wersje Bo jeżeli tak to naprawdę jest lekki problem. I co kupować nowy model, czy przerobić Stuga, a może jeszcze coś innego...

A co do zimmeritu to tu znalazłem tego MIAG i chyba to nie to.

37af3192619a1659m.jpg

Pozdrawiam

 

PS: Wiem że jstem uparty, ale chcę to wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że to niedopatrzenie projektantów - ten model to stare ESCI...

 

Dopiero teraz zauważyłem, że na tym "Twoim" zdjęciu nie ma StuG-a, a StuH ;)

 

Na tym drugim zdjęciu trudno coś zobaczyć, ale to pojazd Alketta - wzór wygląda na waflowy.

Tak wyglądały pojazdy produkcji MIAG:

 

p1017549lj8.jpg

 

Pozdrawiam,

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że na tym "Twoim" zdjęciu nie ma StuG-a, a StuH ;)

No masz oko i wiedze. A może mógłbyś mi pomóc jak go zrobić na bardziej wiernego historii?

Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By Ci pomóc dobrze by było gdybym wiedział jaki rodzaj kopułki dowódcy ma zestaw, oraz czy przedni pancerz to już nowy - 80 mm, czy jeszcze 50 mm z nitowaną 30 mm płytą pancerną.

 

Ale pierwszą rzeczą jaką bym zrobił to usunięcie Schürzen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz czy przedni pancerz to już nowy - 80 mm, czy jeszcze 50 mm z nitowaną 30 mm płytą pancerną.

Jest to ten drugi czyli z nitowanymi pancerzami. A rodzaj wieżyczki to takie coś:

3cee92da911f5ad4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i co myślisz o usunięciu płyty ochronnej dla strzelca. Na tym filmiku (teraz przede wszystkim się na nim opieram) są Stugi bez tego pancerza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po prostu mają złożone tarcze - w trakcie przemarszu MG był przewożony wewnątrz przedziału bojowego, a tarcza była składana - w razie potrzeby wystarczyło ją podnieść, zaczepić i zamontować MG...

 

Co do kopułki - trudno powiedzieć na podstawie zdjęć co zrobiła Italerka... pewnie późną, nieobrotową...

 

Także przedni pancerz wanny jest nitowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także przedni pancerz wanny jest nitowany?

Co do tego to z przodu modelu widać tylko nity na tych podczepianych pancerzach i na błotnikach. Więcej żadnych nitów nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chcesz uniknąć nakładanie Zimmeritu, to trzeba przyjąć, że to pojazd wyprodukowany w maju '43.

 

Czyli:

1) Powinien mieć szyny do montażu Schürzen

2) Nie powinien mieć wyrzutni granatów dymnych po bokach kadłuba.

3) Wentylator na tylnej płycie nadbudówki - to się zgadza.

4) Ruchoma osłona celownika - też jest w modelu.

5) MP-Stopfen z lewej strony kadłuba - obok miejsca dla kierwocy - nie widzę czy jest... (to taka zaślepiona "wtyczką" dziurka ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chcesz uniknąć nakładanie Zimmeritu, to trzeba przyjąć, że to pojazd wyprodukowany w maju '43.

No zimmerit to już sobie odpuszczę, no może kiedyś. Praca już w ree i efekty ogólne będą chyba już niedługo bo muszę się sprężać, i zobaczymy co dalej. Bardzo chcę Ci podziękować Jonak za Twoją pomoc bo wiele mi to dało...

Pzdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wiadomość na warsztacie!

Dziś doszedł do mnie nowy model Panzer IV z Academy, rozgracony, ale jary. Będzie robiony jako złom, a a'la in-box już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

po dość długiej przerwie znów podejmuję rękawice.

A oto skutki karkołomnej pracy.

Stug dostał "zdobyczny" karabin. więc jest i jest dobrze. Jeszcze w tarkcie robienia jest koc który znajduje się z tyłu na gratach. nieudolne zabrudzenia (osmolenia) przy wydechach są w 100% do poprawy. dostał równiez zapasowy kawałek gasienicy na prawj burcie.

64bda263bc88c38dm.jpg

 

6ff0ea384b42d192m.jpg

 

050d24b25f353790m.jpg

 

ab7783d6bb0005bam.jpg

 

4ca29008bd339b06m.jpg

 

ab6b06dc99023eefm.jpg

 

A żeby nie było że nic nie robiłem tak do końca, jest pierwsza odsłona podstawki. Na razie sam kształt, i wiem że przede mna jeszcze duuuużo pracy. I właśnie z tego się cieszę.

A oto i ona:

 

7d7f930a61788f73m.jpg

 

7d7f930a61788f73m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.