Skocz do zawartości

Diorama 1/72 Bitwa o Smoleńsk 1943-zapomniana bitwa


Ar2r

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

przenis19

 

 

Mariusz Najpierw parę razy czytamy nazwę użytkownika, a dopiero potem uwzględniamy ją w poście

A tak BTW, to istnieje taka opcja (poprzez naciśnięcie nazwy użytkownika), który sama wstawia nazwę użytkownika do posta.

 

I bardzo proszę bez złośliwych uwag. Wystarczy jedno słówko dyskretnie powiedzieć takiej osobie, a nie od razu robić z niego na forum głupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian sorry za ten nick ale to czysta pomyłka a co uwag to nie robie z niego głupka a jeżeli uważasz że robie to z góry przepraszam

 

Wybaczam i uczulam na przyszłość, aby czytać swoje posty jeszcze przed wysłaniem. Unikniemy wtedy takich głupich sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas...

Chciałem powiedzieć, że już niedługo (jutro chyba max... ) kilka fotek z mojej dotychczasowej pracy na Stug'iem. A tu kilka nowych fotek z neta.

0e50545f68baa372.jpg

 

e17db9b7c0577303.jpg

 

c7225f835a9f3922.jpg

 

I to na tyle, a co do fotek to jak powiedziałem już niedługo będzie kilka z postępu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok, następnym razem postaram się lepiej dobrać zdjęcia.

A teraz tak jak powiedziałem fotki...

Pierwsze foty to będzie żołnierz:

Taki trochę mały, ale jary. Jego wielkość ledwo przekaracza 2 centymetry. Trochę brudzingu zastosowałem na spodniach i butach lecz zdjęcia zabardzo tego nie pokazały, szkoda. Brudzenie polegało na zastosowaniu pudru do twarzy (damskiego).

 

36f20ec107391f66.jpg

 

264f82bc871633fe.jpg

 

A tu powtarzam kilka fotek ze względu iż poprzednie były tragiczne. Pokazane są burty z gąsienicami i wzmocnieniami. Gąsienice jak na pierwszy raz (sklejane ogniwkowe) myśle że wyszły mi nienajgorzej i jestem z nich zadowolony. Wzmocnienia zamocowałem bo obawiałem się skrzywienia przy klejniu tak jak to już wcześniej napisałem. Wszystko jest tylko po wstępnym malowaniu więc jest do poprawki.

 

 

30b8912d8d527cf8.jpg

 

16ffef25f54c4372.jpg

 

57e8ac4c89aa07b5.jpg

 

A tu mamy działo wraz z lufą. Działo jak działko, fajnie wygląda zamocowane w budzie chociarz nie jest zbyt masywne.

 

 

2ae28b7d33131723.jpg

 

487efb287fc8d95a.jpg

 

Tutaj mamy tył, z jakąś tablicą sam nie wiem dokładnie jaką. Troszkę nadciołem tę tablicę lecz da się ją naprawić i tak uczynię.

 

8dfd99153570c795.jpg

 

I ostanie. Tu będzie miejsce gdzie umocuję działo. Znajduje się w środku, a kąt do którego będzie mogło działo odchylić wynosi ok. 45*

 

7490c27dcdf58fe9.jpg

 

9de2256cc7807ff4.jpg

 

I to będzie narazie na tyle. Zapraszam do komemtowania, mile przeczytam słowa krytyki. Następne relacje z pracy już niedługo.

PS:Jonak wytłumacz mi jakie są różnice między tymi wersjami maszyn które podałeś, czy to chodzi o naprawdę bardzo widoczne żeczy czy tylko (a może aż) szczegóły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maluje się gąsienic farbami metalicznymi. Maluje się czarnym, czarno-szarym. Potem przeciera się wystające elementy metalizerem. Bo takie srebrne gąski, to po prostu nierzeczywiste są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy tył, z jakąś tablicą sam nie wiem dokładnie jaką.

 

To deflektor spalin.

 

PS:Jonak wytłumacz mi jakie są różnice między tymi wersjami maszyn które podałeś, czy to chodzi o naprawdę bardzo widoczne żeczy czy tylko (a może aż) szczegóły...

 

Jak pewnie zauważyłeś Ausf. F (na dwóch ostatnich zdjęciach) ma zupełnie inny kształt nadbudówki

O różnicach pomiędzy poszczególnymi wersjami Ausf.G można napisać książkę ;) W toku produkcji zmieniono Schürzen (z 6 na 4 częściowe), pojawił się Zimmerit (wzór zależny od miejsca produkcji - Alkett - wzór waflowy, MIAG - kwadraty), zastąpiono dodatkowe nitowane płyty pancerne integralnymi - spawanymi. Zmieniły się kopułki dowódcy. Potem zmieniono też rolki podtrzymujące na stalowe, wprowadzono koła napędowe bez dekli, jarzmo typu Saukopf, uchwyt transportowy na lufę, zdalnie sterowany MG (taki jak w Hetzerach) i Nachverteidigungswaffe i tak dalej...

 

Wracając do modelu - mam nadzieję, że poprawisz malowanie bandaży kół jezdnych. Warto przetrzeć zęby koła napędowego metalizerem - farba ścierała się z nich w trakcie kontaktu z gąsienicami.

 

Figurkę przed brudzeniem warto wycieniować ;)

 

Będę dalej obserwował - sam zresztą dłubię poooowoli StuG'a...

 

Pozdrawiam,

Matuesz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za rady, a mamy jeszcze duuużo czasu więc postaram się poprawić i tak jak napisłem to tylko wstępne malowanie. Fakt trochę mam do porawienia. I napewno to zrobię...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kończy sie weekend, a ja zdążyłem poprawić gąsienice (kolor z metalizera na szaro-czarny) i z ludzikiem próbowałem jeszcze raz, ale ni w tą nie w tamtą... Nic nie daje dobrego efektu. No chyba jeśli nic nie wykombinuje to zostanie taki...

A co do informacji ogólnych o bitwę pod Smoleńskiem to narazie wiem tyle że podajże 31 dywizja pancerna (rosyjska) zaczeła napierać na miasto. Wtedy niemcy bez zbędnych kombinacji poddawali sie kolejno jeden po drugim. Ale przecież walka też była toczona... Szukałem po księgarniach, w bibliotekach (tam to mi zajeło chyba z 2h) i nic... Zostają mi dwie żeczy. Pierwsza to pójść na rynek miejski i porozmawiać z pewnym panem może on coś ma, i drugie które bardziej mi psuje. Porozmawiać z moim byłym nauczycielem profesorem histori.

Pożyjemy zobaczymy, jak coś będe wiedział to napiszę z pewnością.

A tu fotk Smoleńska (barzdo fajne a szczególnie ta z ludzmi w ruinach )

52f5dfc93bc97cd7.jpg

c054c8638cbdcb6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mieście to może nie, lecz o samej bitwie zresztą wszystko wyjdzie w trakcie. Trzeba trochę pokombinować, powiązać niektóre temety i skożystać z pomocy osób życzliwych. W tym tygodniu powinienem już coś zdziałać na ten temat, ale zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Przepraszam za przerwę na warsztacie, ale to sprawa techniczna (chory... )

I wkońcu mam swoje upragnione figurasy grenadierów. Kupione na allegro za ciut mniejszą cenę niż w sklepie (bo 15zł a w sklepie około 18). A oto i fotki.

Pudło przód i tył z malowaniem (zastanawiam się czy nie powinno być instrukcjii malowania do każdego typu figurki czy malowanie z tyłu opakowania jest uniwersalne):

2f4d2a102f5dcf81.jpg

 

3ca63ef879a0d8c6.jpg

 

A teraz in-box dwóch palet z figurkami:

 

db74cc836a829388.jpg

 

269d2707a495722f.jpg

 

I przedstawie kilku z nich. "Wybrani z wybrańców" bo to nie są wszystkie, jest jeszcze kilka innych poz np. stanowisko ckm.

 

Przedstawiciel numer jeden:

 

688d6c2180878659.jpg

 

Oj się chłopak nastrzela. Ale ma mp-40...

 

b721b6534641a310.jpg

 

Ten to jak walnie...

 

173c269a2c6701e8.jpg

 

I Wasilij Zajcew po niemiecku, czyli snajper czy sniper jak kto woli...

 

07def723e35aea31.jpg

 

I to na tyle z nowości które uzyskałem ostatnio.

Wracając do Stug'a to jestem niezadowolony. Italeri nie postarało się, i po prostu się zawiodłem. Nadlewek od groma i niedokładnie pokazne elementy w instrukcji. Jest nawet taka bardzo zabawna żecz gdzie wiadro mam mocowac na tyle czołgu (spoko) ale te mocowanie jest to niewidzialny hak... Pokazują aby podczepić to w tym miejscu a tam nie ma haka ani nic. Po prostu na żywca klejem. I w takim razie przeżuce się na trochę inną firmę i w związku z tym upatrzyłem sobie taki oto Sd.Kfz 251 który kupię trochę później bo teraz mam co robić

Sd.Kfz 251/1 Ausd D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. A mianowicie: z czego zrobić trawęna dioramce planuję zrobić moją pierwszą dioramkę i zastanawiam się nad trawą. Myślałem nad trocinami, włosiem z pędzla, tą zieloną warstwą z gąbek do mycai naczyń a nawet nad mchem. Może tu mi ktoś doradzi z czego zrobić tą trawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć elektrostatycznej posypki modelarskiej. Na dłuższą trawę polecam odpowiednio obcięte włosie od pędzla (takiego do malowania ścian).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Można kupić trawę Fallera ok 9 zł za 2 arkusze...Z posypek tak jak kolega powiedział. No jest wiele sposobó poszukaj w wyszukiwarce z forum to Ci pomoże. Wiem że zbyt wiele nie pomogłem ale poszukaj a znajdziesz napewno. To było wałkowane setki razy.

A co do modelu to intensywnie jadę z budą i elementami znajdującymi się na niej. Idzie spoko i w jakiś tydzienie półtora będzie gotów..Fotki będą jakbuda będzie gotowa lecz jeszcze nie przyklejona, a później zajmę się wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.