Skocz do zawartości

Diorama 1/72 Bitwa o Smoleńsk 1943-zapomniana bitwa


Ar2r

Rekomendowane odpowiedzi

I tak już w oddzielnym poście, bo tu zaprezentuje a'la in-boxa złomu z którego stworzę (a może odrestauruje ) Panzer IV. Model był Academy, a był bo teraz będzie Made in Artur.

No i oto on:

 

c4848721f295858dm.jpg

 

5a283393e7d4d14fm.jpg

 

Z założenia model będzie kompletną ruiną, czyli pożądnie musiał dostać w dupę. Z wstępnych przymiarek, będzię wypełniał dio i będzie jej atutem i pomocą w ustawiemiu grenadierów. Teraz już nie będe gadał a jak wrócę z ferii (dopiero za jakiś tydzień) i będą jakieś pytania to z chęcią odpowiem. No muszę w końcu ozywić ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Made in Artur.

Zrobione w Arturze nażresz się plastiku ze starego modelu Academy i wyjdzie nowy model?

 

 

Tak na serio, to czekam, na kolejne postępy Made in Artur... nie bierz mojego śmiechu do siebie, nie jest on keirowany przeciwko Tobie ale emotki obrazują moje uczucia o texcie "Made in Artur"

 

"Made in Artur"

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhe spostrzegawczy jestes Lucas HS ja bym nie zwrócił na to uwagi

Co do podstawki o fajnie się zapowiada no i ten panzer IV to toche go potórbowałeś tym kretem bo widze wyzarte te czesci jak trzeba czekam na kolejną porcje zdjęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Fot tym razem nie będzie ze względu że nie chcę pokazywać byle czego, a teraz są mi (i wam do oglądania) niezbędne dobre zdjęcia. Powiem tylko tyle że Stug dostał suchego pyndzla, błotko na kołach, gąsienicach i narzuta dotała prawidłowe malowanie. (kolor bazowy taki jak na Stugu i naniesione na nią wielokąty koloru ciemniejszego od bazowego i ciemnozielonego.)

Wracając do Panzer IV to model (a raczej jego wrak) został złożony w

ok. 90% do kupy i dostał trochę syfu na kołach. Lekki suchy pędzel również otrzymał.

Pomalowany jest Panzergrau'em z MM i twierdzę żę Pactarmi maluje mi się lepiej może dlatego że nimi pracuję dłużej.

Jak się uda to w najbliższym czasię będą fotki godne oglądania.

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to C.D.

I oto fotki tych moich stworów...

7dce4f6075074584m.jpg 4a29b2dd720b26cfm.jpg

 

I tu troszkę błota dałem.

 

a2b6cedecebaef3bm.jpg 4664685e7e79e681m.jpg

 

I to jest jeszcze mg.

 

b0a155c36fd09485.jpg

(Nie klikajcie bo nie ma powiększenia...)

 

Panzer IV został złozony do jednej figury i jako tako wygląda. (Chociarz zdjęcia tego nie odzwirciedlają)

 

e07312c1d95bf350m.jpg c0ccce9b36d1dcaem.jpg 2beff3a4fd0d2fa0m.jpg

 

I to by było na razie na tyle. nastęone prace będą jakoś pod koniec tygodnia. Przepraszam za jakość fotek, alę myślę że da się obejżeć co nie co. Wszystkie uwagi mile widzane. Więc poklikajcie teochę w tą klawiaturę.

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się StuG. Popraw przy nim gąski z przodu, bo na tym rzucie bocznym (Zdjęcie nr 3 w poprzednim poście) widać, że gąsienica dziwnie układa się ponad kołem napędowym... Panzer IV G wczesny albo jak go niektorzy nazywają F2 jest całkiem spox, jeszcze przy nim dużo pracy więc nie oceniam. Przed wrzucaniem fotek na forum rozjaśnij je trochę w jakimś programie graficznym. W szczegolności tyczy się to pojazdow w Panzer Grau ,gdyż na nich, nic nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wrzucaniem fotek na forum rozjaśnij je trochę w jakimś programie graficznym

No następnym razem co nieco pokombinuję.

 

Panzer IV G wczesny albo jak go niektorzy nazywają F2 jest całkiem spox, jeszcze przy nim dużo pracy

Dokładnie tak, to co dałem to tylko tak do wglądu w moje poczynania. A pracy przy nim tyle ile metrów na Mount Everest. Jak coś konkretnego zdzialem to napewno dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

Zrobiłem dość stanowczą przerwę w relacji, i trzeba w końcu coś pokazać. Stug skończony, lecz nie ma jeszcze anten. A panzer IV to już tylko dopasowanie do terenu itp. Jeszcze żołnieże, masa... A no właśnie co proponujecie , to znaczy jaki przepis na daną masę imitującą ziemię. ombinowałem coś z Wikolem, piaskiem, ale za bardzo to nie togo. Chodzi mi o proste i dość efektowne rozwiązania.

A tot i foty:

dcdb2c080db4f61am.jpg 7dd6623b89b724c8m.jpg 492d648245f8e155m.jpg 9fcfa9203f869345m.jpg 1eefdd4fff71e89em.jpg eba656142e2523fdm.jpg

 

ec87fb8aacea4f88m.jpg 6338e0e4ab42a5cdm.jpg f234c2d501b0e006m.jpg d06f0b16850c7fb8m.jpg

A tu cała przewidywana ekipa:

121ec3df6ea502f1m.jpg

 

CD-czyli czwórka:

96869df07af44b1dm.jpg cf50fbbbf35ff664m.jpg edf3b31bc7f853b6m.jpg af6889a9f8199b01m.jpg

 

I to na tyle, pozdrawiam!!! Ar2r/Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W zasadzie to jeszcze tydzień dwa i koniec..

Oj jaki ja naiwny... No i się przeceniłem, a raczej moje możliwości. Napewno nie zdążę. Trochę szkoda, lecz wszystko jest do nadrobienia. W przyszłości oczywiście.

Jeżeli można to proszę o przeniesienie tematu do działu "Warsztat"-pojazdy wojskowe.

Pozdrawiam Ar2r/Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wystartuj tylko z jednym z modeli który zrobiłeś a nie z całą dioramą, no chyba nie jest aż tak źle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

No to witam po dłuuuugiej przerwie. W końcu trzeba zreanimować wątek, i przywrócić go do życia.

I tak na ppczątek. rewolta znów nastała, podstawka została zmieniona na... mniejszą. :] Stało się tak dlatego iż wygląda (według mnie) bardziej dynamicznie.

Podstawka o wymiarach ok. 15x10cm, jest ciekawie zagospodarowana.Gdyby się wziąć porządnie do roboty to dwa dni i skończona ale z tym może być różnie.

A oto przypomnienie Stug'a III G:

7fc8a2d139c28a0bm.jpg b6e9c188194de67fm.jpg d1dd084b19eead1em.jpg

d1dd084b19eead1em.jpg 21ddbfc1b9f08c6dm.jpg 4c50ea6fd3d394b1m.jpg 03f7759d80812fb5m.jpg

Zdjęcia trochę ciemne ale sztuka robienie zdjęć to dla mnie czarna magia, ale wszystko przede mną.

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu wstępne zdjęcia dioramy, jeszcze w fazie prac.

ea18ad55cbec5db9m.jpg 2007f3871868010fm.jpg

Krzaki które się znajdują na powierzchni pójdą pod nóż więc będą jeszcze inaczej wyglądać.

Figurki czekają na farbę poczym zostaną do końca pomalowane.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.