Skocz do zawartości

Tiger 1 wczesny z wnętrzem - 1:35 Academy


divv

Rekomendowane odpowiedzi

Zmarowic to fakt bo sukno to nie skora. Poza tym rozowe wypustki wokol patek i wokol naramiennikow poprosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak, regulaminy... A fachowo nazywalo sie waffenfarbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ogólnie ok ale osłony wydechów.. z taką korozją od środka ... na zewnątrz powninny być też mocno wysłużone... ponoć "świeciły" w nocy... na żywo po renowacji

po kilku jazdach http://www.warrelics.eu/forum/attachments/after-battle/684917d1399208902t-my-trip-bovington-tiger-131-6-.jpg jak widać farba się dość szybko przepala więc w wojennym wydaniu powinno być więcej korozji... takie moje zdanie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No milo mi ze potwierdzilo sie... Na kolnierzu mozesz se odpuscic, to wczesnowojenny wymysl byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomarudzę:)

1. Od czego zbiornik paliwa tak się zmęczył, że aż metal widać?

2. Układ bieżny zbyt zmęczony wg mnie do reszty, tj. całej góry- gąski zardzewiałe tam, gdzie nie ma mowy, aby rdza się pojawiła, reasumując ślady eksploatacji niezbyt realne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyglądam Twojemu warsztatowi i tylko jedno mogę napisać:

Ten model Academy to jedna wielka porażka, a Ty nic nie zrobiłeś żeby go poprawić, szkoda.

PZdr

 

Do końca ta krytyka jest niesprawiedliwa. Troszkę starałem się poprawić np. dodałem dolne zasobniki na amunicję, poprawiłem górne zasobniki na amunicję, dodałem więcej szczegółów na kurtynie ogniowej. Ale z g...na chleba nie zrobisz. Jak zrozumiałem, ile jest do poprawienia, to sobie odpuściłem. Rozumiem Twoje rozczarowanie, ale może coś jednak Ci się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomarudzę:)

1. Od czego zbiornik paliwa tak się zmęczył, że aż metal widać?

2. Układ bieżny zbyt zmęczony wg mnie do reszty, tj. całej góry- gąski zardzewiałe tam, gdzie nie ma mowy, aby rdza się pojawiła, reasumując ślady eksploatacji niezbyt realne....

 

Co do zbiorników, to sugerowalem się informacjami ze strony tiger1.info, gdzie była informacja, że i zbiorniki i wentylatory nie były malowane. ACADEMY sugeruje kolor czerwony, ale czy mają rację? Jakoś bardziej ufam tiger1.info...

 

Gąski są skończone, ale koła i cała reszta jeszcze nie. Chętnie wysłucham, co jest do poprawki, jeszcze jest czas...

 

Wnętrze jest zbyt brudne i chyba mocno przesadzone, chociaż z drugiej strony ma swój urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiłem się tych gąsek, ale zapewniam, że jestem pod wrażeniem Twojego warsztatu...

Kilka lat temu próbowałem się reaktywować z modelarstwem, ale jakoś nic z tego nie wyszło, może już niedługo coś tutaj pokażę, bo mam rozgrzebane 2 modele.

Gąsek muszę się jednak czepić, te Twoje wyglądają niezbyt realistycznie, bo:

- nie ma czegoś takiego jak pasy wytarcia gumy z bandaży, gąsienica przy styku z bandażami jest po prostu wytarta z farby, tym bardziej z rdzy.

- w miejscu stykania się z podłożem jest podobnie.

Rdza się pojawia tam, gdzie gąski nie mają styku z niczym.

Twoje gąski są zużyte zbyt równomiernie.

Czasem przeglądając forum obserwuję ślady eksploatacji Tworzone przez modelarzy i wszędobylska rdza trochę mnie drażni- jaką taki czołg miał żywotność na polu walki, aby rdzewiało wszystko i wszędzie, a brakuje śladów eksploatacji Tworzonych nawet przez samą załogę, zużyte narzędzia, ślady wchodzenia na pojazd, otwierania włazów, skrzynek, śladów ładowania amunicji, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adadel, dzięki za uwagi!

 

- nie ma czegoś takiego jak pasy wytarcia gumy z bandaży

Tutaj zasugerowałem się Super Modelem, gdzie jeden z modelarzy takie wytarcia zrobił. Natomiast ostatnio byłem na pikniku lotniczym w Pruszczu Gdańskim, gdzie była wystawa m.in. sprzętu wojskowego i tam zrobiłem zdjęcia gąsienicom PT-91, gdzie są widoczne takie wytarcia. Widać również delikatne ślady rdzy.

18625883858_ab67b52563_c.jpg

 

A tutaj BWP z tej samej wystawy.

18808757062_8d29e38975_c.jpg

 

Gdzie się da, leciutko je przygaszę, ale mimo wszystko obstaję przy tym, że takie wytarcia jednak istnieją w realu...

 

- w miejscu stykania się z podłożem jest podobnie.

Rdza się pojawia tam, gdzie gąski nie mają styku z niczym.

Twoje gąski są zużyte zbyt równomiernie.

 

A byłem z nich taki dumny ... Niemniej masz rację - miejsca styku przetrę dodatkowo lecz nieregularnie srebrzanką. Tutaj poglądowo PT-91 z wspomnianej wystawy:

18191083234_bf72e9bb33_c.jpg

 

brakuje śladów eksploatacji Tworzonych nawet przez samą załogę, zużyte narzędzia, ślady wchodzenia na pojazd, otwierania włazów, skrzynek, śladów ładowania amunicji, itd...

 

Do tego jeszcze dojdę. Jeżeli masz poglądowe zdjęcia, to chętnie się przyjrzę... W ogóle, jak coś masz ciekawego z Tygrysa, to dawaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No Kolega "A" to tak chyba teoretycznie, gąsienice tak jak tarcze hamulcowe w samochodzie wystarczy kilka godzin i potrafią się pokryć punktami, płatami rdzawego nalotu, potem kilka minut jazdy (czołg) lub jedno hamowanie i wraca wsio na wysoki połysk. No ale nie ma na to żadnej reguły a czy się to komuś w tym momencie podoba czy nie to kwestia gustu a gustach ... Nie przejmuj się aż tak jest ok np. założymy że czołg stoi dobę gąski pokryją się rdzawym nalotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się aż tak

 

Każda uwaga jest mile widziana; naprawdę się cieszę, jak są komentarze, bo to znaczy, że ktoś czyta moje wypociny. W sumie chodzi przecież o to, aby model był coraz fajniejszy, a warsztat coraz lepszy.

 

I tak wziąłem sobie do serca uwagi kolegów dot. figuranta i oto najnowsza wersja. Waffenfarbe: jest, mundur: zmatowiony Tamiyą XF-1 oraz pigmentem MIG Black Smoke. Do leciutkiej poprawki odznaki na mundurze, bo poczerniały.

 

19873481371_8654768b9d_c.jpg

 

19873483161_614c914016_c.jpg

 

19861096722_3e621e6189_c.jpg

 

 

Postarzyłem również worek na łuski; dodam również trochę pigmentów, żeby dać efekt materiału, tak jak na Hauptmannie.

 

19873493941_63c4a53ca9_c.jpg

 

Model dostał również obicia zewnętrzne; zdjęcia wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglbys pstryknac zdjecie naramiennika? Tak zeby bylo dobrze widac? EK I popraw tylko lekko, odznake szturmowa panzerwaffe lekko przetrzyj i bedzie wygladala dobrze. Niestety nie mam zielonego pojecia co przedstawia trzecie odznaczenie. To jest podobne zupelnie do niczego. Trza by sie producenta zapytac co mial na mysli i co chcial przez to powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujcie pojazdu. który stoi cały rok w garażu i raz do roku wyciągany jest na przegląd:)

Patrz: widok gąsek z przodu.

Patrz: zużycie zębów koła

Nie jestem teoretykiem, przez kilka lat miałem do czynienia z deklami i wiem, jak wyglądają gąski pojazdu, który od czasu do czasu gdzieś pojedzie o własnych siłach.

 

divv

Nie zauważyłem nigdzie wytarcia tych bandaży w gąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem teoretykiem, przez kilka lat miałem do czynienia z deklami i wiem, jak wyglądają gąski pojazdu, który od czasu do czasu gdzieś pojedzie o własnych siłach.

 

Nie będę się spierał. Śladów gumy na gąsienicach PT91 rzeczywiście nie widać, ale musisz przyznać, że koła zostawiają ślad na wewnętrznej stronie gąsienic. Zresztą, u mnie tego też jakoś mega nie widać, zostawmy już to, są większe problemy.

 

Dzisiaj zabrałem się za poprawki i dalszy ciąg brudzenia. Obicia wykonałem wcześniej. Na pierwszy ogień poprawiłem metaliczne wytarcia na gąsienicach. Na zdjęciu niezbyt to wyszło, ale ogólnie jest bardziej srebrne niż było. Napiszcie, jeżeli dalej srebrzyć.

 

19734148138_fe94750efe_c.jpg

 

Kurzenie starałem się wykonać zgodnie z instrukcjami dla Tygrysa w The Weathering Magazine - Dust. Z zatem najpierw psiknąłem AK Earth Effects oraz AK Dust Effects. Plamy roztarłem pędzlem. Na to poszła standardowa biedronka; jak się potem okazało, za grubo dałem farby.

 

19924424271_e1a3b43423_c.jpg

 

19732678269_1bbd456fd8_c.jpg

 

19732679999_4167af9569_c.jpg

 

Na to poszły pigmenty Vallejo oraz MIG. I tutaj dramat - wg instrukcji powinienem - przy pomocy White Spirita - powcierać je w różne zakamarki. Niestety, pigmenty zaczęły się rozpuszczać i zachowywać jak farba. Trzeba było wszystko zmywać i zaczynać od początku.

 

Druga próba to pigmenty wtarte na sucho. Nie jestem zadowolony z efektu, zresztą oceńcie sami.

 

19296768614_2377168bda_c.jpg

 

19731369390_a18c3f3206_c.jpg

 

19911823322_46432be54c_c.jpg

 

19924448381_5de7e18041_c.jpg

 

19919353195_81e08e1c29_c.jpg

 

19298389763_9230fc6b1f_c.jpg

 

Imitacja okopceń po wybuchach pocisków:

19298403733_e41e0bea09_c.jpg

 

Płyta górna jakby zbyt jasna.

19919356605_8835b03edd_c.jpg

 

Tutaj Black Smoke na wydechy, ale sam nie wiem, czy dobrze.

19732706089_be910101af_c.jpg

 

Zgodnie z instrukcją powinienem teraz spryskać koła i burty mieszanką gipsu z pigmentami i ziemistymi emaliami. Zdecydowałem się chwilowo przerwać prace, zebrać myśli/Wasze opinie i dokończyć Tygrysa, gdy przekonam się do tego, co zrobiłem dzisiaj albo to zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglbys pstryknac zdjecie naramiennika? Tak zeby bylo dobrze widac?

 

Proszę, ale z bliska szału nie ma...

 

19736289229_d20382c955.jpg

 

I popraw tylko lekko, odznake szturmowa panzerwaffe lekko przetrzyj i bedzie wygladala dobrze. Niestety nie mam zielonego pojecia co przedstawia trzecie odznaczenie. To jest podobne zupelnie do niczego. Trza by sie producenta zapytac co mial na mysli i co chcial przez to powiedziec?

 

Mam zamiar zamówić podstawkę drewnianą i tam postawić Tygrysa z Hauptmannem. Przed instalacją poprawię odznaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysek naprawdę całkiem spoko , ładnie umalowany i na poziomie akceptowalnym zmęczony, co do części merytoryki tego modelu się nie wypowiadam, miałem ten model w dwóch egzemplarzach (dla Siebie i na zlecenie) , w sumie..gdyby nie to wnętrze to model nie miał by żadnego waloru , suma sumarum działaj dalej bo wygląda fajnie ,okopcenia...kwestia gustu ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, uzyles slowa "hauptmann" jako zamiennik slowa "figura" czy faktycznie ma byc hauptmann? W tej chwili tak naprawde sa naramienniki stopnia ktory nie istnial... Napisz co to ma byc (oficer czy podoficer) a ja Ci wrzuce fotke jak to ma wygladac. Tak naprawde, zeby to w miare wygladalo to najlepiej i najprosciej byloby zrobic feldvebla- sierzanta.

 

P.S. Nie martw sie, ja wiem ze uzbrojonym okiem zawsze wyglada gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde, zeby to w miare wygladalo to najlepiej i najprosciej byloby zrobic feldvebla- sierzanta.

 

Wg Wikipedii to jest Feldfebel

320px-FeldwebelEpaulette.jpg

 

Czyli sierżant: dokładnie, jak pisałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to wlasnie. Na hauptmana nie dosc ze "spagetti" musialbys robic to jeszcze jednego gwozdzia natrzepac. A tak domalujesz mu tylko tasme dystynkcyjna wokol i jest dobrze. Acha, jak sam widzisz wypustka waffenfarbe nie istniala u podstawy naramiennika no i nie sugeruj sie tym feldgrau na rysunku, naramiennik ma pozostac czarny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.